K.A.T.K.A
14.02.08,19:57
teraz som zistila, že v decembrovej výplate dal SZČO zamestnancovi "mimoriadne" prémie. Dá sa to dať v januári 2007 ako čerpanie SF? Však decembrová výplata bola vyplatená až v 01/2007
ak áno, tak čo všetko treba spraviť? ako sa to zaúčtuje v PD ?
ekopo
15.02.08,05:44
Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-socialnom-fonde-od-1-1-2008-a.html#7
K.A.T.K.A
15.02.08,08:00
aha, tak ďakujem
K.A.T.K.A
15.02.08,08:13
a to platilo aj v roku 2007 ?
Muška
15.02.08,09:02
§ 7
(7) Príspevok z fondu zamestnávateľ nemôže poskytovať na účely odmeňovania za prácu.

Platilo to aj do 31.12.2007
Dana7
15.02.08,09:13
Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-socialnom-fonde-od-1-1-2008-a.html#7
Dobry den,

mam jednu otazku k rocnemu zuctovaniu socialneho fondu, ktore sa malo vykonat k 31. 1.2008. /Pytam sa dost skoro /.
Ake vsetky povinnosti sa pod tymto zuctovanim maju na mysli, a predkladam o tom niektorej institucii / DU, soc. a pod. / nejake doklady? V tomto smere nie som celkom doma.

Dakujem
Paula
15.02.08,09:22
Dobry den,

mam jednu otazku k rocnemu zuctovaniu socialneho fondu, ktore sa malo vykonat k 31. 1.2008. /Pytam sa dost skoro /.
Ake vsetky povinnosti sa pod tymto zuctovanim maju na mysli, a predkladam o tom niektorej institucii / DU, soc. a pod. / nejake doklady? V tomto smere nie som celkom doma.

Dakujem



Nemám vedomosť o tom, že sa robí ročné zúčtovanie SF. Robí sa len inventarizácia tvorby a čerpania, nejlepšie každý mesiac , nielen na konci roka.
HankaS
15.02.08,09:28
Ročné zúčtovanie SF vykonávaš ak prídel do SF každý mesiac robíš pevnou sumou a na konci roka urobíš prepočet hrubá mzda /bez náhrad/ x 0,6%
Buď ti výjde dotvorenie SF 527/472, alebo zníženie ak si ho vytvorila vo väčšej sume - 527/-472, zúčtovanie robíš vždy k 31.12.bežného roka, a robí sa len v účtovníctve, žiadne výkazy na inštitúcie neodovzdávaš.
ekopo
15.02.08,09:30
Nehovorme o ročnom zúčtovaní, pretože za chvílu si začneme pliesť ročné zúčtovanie ZP, dani zo ZČ.... Zákon uvádza "Zúčtovanie prostriedkov fondu"
Dana7
15.02.08,10:10
Dakujem za odpovede, ale mam na mysli toto znenie prislusneho paragrafu zakona o SF:
" Zuctovanie prostredkov fondu za kal. rok vykona zamestnavatel najneskor do 31. januara nasl. roka. Nevycerpany zostatok fondu prevadza do nasl. roka."
Ale ak som pochopila spravne, tak mam mzdovy program, kde si zadam, ze mesacne sa mi tvori SF vo vyske 0,6% pricom do uvahy sa neberu nahrady prijmu, ale len zakl. mzda.
V tom pripade, asi nemam co prepocitavat a upravovaT?
Domnievam sa dobre?

Vdaka
K.A.T.K.A
25.02.08,09:05
Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-socialnom-fonde-od-1-1-2008-a.html#7

ešte sa možno spýtam totálnu blbosť, ale pri ukončení pracovného pomeru, bolo vyplatené odchodné.... Nedá sa urobiť tak, že časť toho odchodného by sa dalo akože z toho sociálneho fondu? či to sa tak nedá ?
nemám s týmto absolútne skúsenosti, len špekulujem.....
Tweety
25.02.08,09:09
ešte sa možno spýtam totálnu blbosť, ale pri ukončení pracovného pomeru, bolo vyplatené odchodné.... Nedá sa urobiť tak, že časť toho odchodného by sa dalo akože z toho sociálneho fondu? či to sa tak nedá ?
nemám s týmto absolútne skúsenosti, len špekulujem.....
Prečo by sa to robilo?, ochodné je daňovým nákladom.
miriza
10.03.08,12:08
Chcela by som sa opýtať, v decembri 2007 sme zamestnancom zakúpili vianočné kolekcie v sume 71,- Sk za kus. Dalo by sa dať čerpanie zo sociálneh fondu za tieto kolekcie ešte teraz vo febrárových mzdách, alebo sa to musí urobiť v mesiaci kedy im boli kolekcie poskytnuté, v našom prípade v decembri 2007?