fizzy
15.02.08,09:00
Prosim Vas,
ako mam zauctovat ukradnute stravne listky?
Kradez je nahlasena na policii. Od policie mame len vyjadrenie ze zacali konanie voci neznamemu pachatelovi.
569/213. Ako sa bude spravat tato skoda? Bude to pripocitatelna polozka k ZD?
(Som zaciatocnik, este to nemam v krvi, co, kde a ako sa prejavi v konecnom dosledku)
Dakujem Vam za rady.
Tweety
15.02.08,08:07
Prosim Vas,
ako mam zauctovat ukradnute stravne listky?
Kradez je nahlasena na policii. Od policie mame len vyjadrenie ze zacali konanie voci neznamemu pachatelovi.
569/213. Ako sa bude spravat tato skoda? Bude to pripocitatelna polozka k ZD?
(Som zaciatocnik, este to nemam v krvi, co, kde a ako sa prejavi v konecnom dosledku)
Dakujem Vam za rady.
Áno, bude to daňovo uznaný výdavok. § 19 odst.2 písm.g bod.2. v období, v ktorom bola skutočnosť potvrdená políciou.
fizzy
15.02.08,08:12
dakujem za rychlo reakciu, este to ma zaujima co znamena "potvrdena policiou"
Je to ked prestanu hladat pachatela alebo ako?
Tweety
15.02.08,08:12
dakujem za rychlo reakciu, este to ma zaujima co znamena "potvrdena policiou"
Je to ked prestanu hladat pachatela alebo ako?
Potvrdenie, že sa skutok stal.
fizzy
15.02.08,08:21
Tak tu to mame,

(2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú:
...
g) výdavky (náklady) vo výške obstarávacej ceny
...
2. zmenky, o ktorej sa účtuje1) ako o cennom papieri, pri jej predaji len do výšky príjmov z predaja, posudzovanej za každý predaj jednotlivo,

To pri jej predaji ma nejako mece. My za tie listky nedostaneme peniaze, resp nahradu. A kedze uz sme si do nakladov nakup listkov uz dali, tak teraz ked dam aj tu kradez na uct. 569 tak budem mat dvakrat v nakladoch tieto listky, ci sa na to nejako blbo pozeram?
Tweety
15.02.08,08:26
Tak tu to mame,

(2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú:
...
g) výdavky (náklady) vo výške obstarávacej ceny
...
2. zmenky, o ktorej sa účtuje1) ako o cennom papieri, pri jej predaji len do výšky príjmov z predaja, posudzovanej za každý predaj jednotlivo,

To pri jej predaji ma nejako mece. My za tie listky nedostaneme peniaze, resp nahradu. A kedze uz sme si do nakladov nakup listkov uz dali, tak teraz ked dam aj tu kradez na uct. 569 tak budem mat dvakrat v nakladoch tieto listky, ci sa na to nejako blbo pozeram?
A prečo ste si ich dali do nákladov pri nákupe? pri nákupe účtujeme 213/321, o nákladoch účtujeme, až pri výdaji straveniek zamestnancom cez výdajku. A ak ste ich vydali zamestnancom, nemohlo dôjsť ku krádeži nie? potom už na účte 213 nemáte nič.
fizzy
15.02.08,08:49
Prepac, pomylil som sa...jasne v nakladoch je len cast (podla vydaju zamestnancov). Od vcera mam teploty tak nejako sa moc sa nesustredim co pisem :) a este to nemam v zite v krvy.
Dakujem vam ;)
ste super.
Tweety
15.02.08,08:50
Prepac, pomylil som sa...jasne v nakladoch je len cast (podla vydaju zamestnancov). Od vcera mam teploty tak nejako sa moc sa nesustredim co pisem :) a este to nemam v zite v krvy.
Dakujem vam ;)
ste super.mimotemy
Ak máš teploty, tak šup do postele, želám skoré uzdravenie.:)
fizzy
15.02.08,08:58
mam iba upovedomenie o zacati trestneho stihania . mozem to povazovat za Potvrdenie?

mimotemy
neboj, dnes koncim a cez vikend sa idem liecit, ked som to do dnes vydrzal tak tych par hodin doklepem. Este odovzdat vykazy do poistovni a hajdy do postele ;)
Tweety
15.02.08,09:00
mam iba upovedomenie o zacati trestneho stihania . mozem to povazovat za Potvrdenie?

mimotemy
neboj, dnes koncim a cez vikend sa idem liecit, ked som to do dnes vydrzal tak tych par hodin doklepem. Este odovzdat vykazy do poistovni a hajdy do postele ;)
Stačí. Zrejme máte aj doklad o nahlásení tej krádeže.
Viera.M.
15.02.08,10:40
Ty máš od PZ upovedomenie o začatí trestného stíhania a následne do troch mesiacov od jeho vydania, by si mal dostať od PZ Uznesenie, ktorým sa prerušuje trestné stíhanie vo veci prečinu, ak medzitým nechytili páchateľa. Na základe tohto uznesenia budeš účtovať...
fizzy
15.02.08,10:48
aha,
jasne, tak si este pockam. Dakujem Vam.
Viera.M.
15.02.08,11:00
Za málo:-) Počkaj si ešte na uznesenie....