nextone
15.02.08,08:08
Potrebovala by som poradiť, resp. možno navigovať na tému, ak existuje:

Práve som sa tranformovala zo SZČO na s.r.o. z toho dôvodu by som potrebovala zodpovedať otázky:

1. zariadenie kancelárie (nábytok, pc, tlačiareň a pod.)používam rovnaký - existuje zákon, ktorý hovorí, že sa to nesmie, a že sa musí toto zariadenie predať z SZČO do s.r.o.?

2. ak by som ho chcela predať z SZČO do s.r.o., mohlo by to byť za minimálnu sumu, resp. prenajať?

3. viete niekto poradiť ohľadom licencíí na PC? Môže ich používať s.r.o., ak ich zakúpila SZČO?

Ďakujem
Chudíková Katarína
15.02.08,07:26
Tu treba sa pozerať na tento problém z dvoch strán. A to:
- či popri vytvorení s.r.o. budete fungovať ešte ako aj SZČO, alebo iba ako
s.r.o.
Ak budete fungovať aj aj, tak nemusíte predavať do s.r.o. majetok, ale ho iba prenajímať na základe nejakej nájomnej zmluvy, môžete ho s.r.o-čke prenajímať za bezodplatný nájom, alebo ho predať - malo by sa za zostatkovú alebo cenou dohodou. S programom je to podobne, len tam by bolo dobre, ak by ste po predaji ohlasili firme, ktorá Vám program dodáva, že ste sa pretransformovali na s.r.o., aby Vám na s.r.o.-čku previedli licenciu.
Nedá sa na tento problém pozrieť iba z jednej stany, najlepšie sa poradiť s Vašou ekonómkou, aký má na to ona pohľad.
nextone
15.02.08,08:23
Tu treba sa pozerať na tento problém z dvoch strán. A to:
- či popri vytvorení s.r.o. budete fungovať ešte ako aj SZČO, alebo iba ako
s.r.o.
Ak budete fungovať aj aj, tak nemusíte predavať do s.r.o. majetok, ale ho iba prenajímať na základe nejakej nájomnej zmluvy, môžete ho s.r.o-čke prenajímať za bezodplatný nájom, alebo ho predať - malo by sa za zostatkovú alebo cenou dohodou. S programom je to podobne, len tam by bolo dobre, ak by ste po predaji ohlasili firme, ktorá Vám program dodáva, že ste sa pretransformovali na s.r.o., aby Vám na s.r.o.-čku previedli licenciu.
Nedá sa na tento problém pozrieť iba z jednej stany, najlepšie sa poradiť s Vašou ekonómkou, aký má na to ona pohľad.

Ďakujem za odpoveď.
SZČO plánujem prerušiť....ako to bude, ak by som to dala prenajať na 2-3 roky za bezodplatný nájom?
je to právne správne?