TatianaK1
15.02.08,08:27
Ahojte! Môžete mi niekto poradiť? S účtovaním NO začínam a neviem ako správne rozdeliť účtovanie výdavkov. Tak ako delím príjmy na hlavnú a vedľajšíu činosť mám deliť aj výdavky spojené s hlavnou a vedľajšou činnosťou. A ako je to s tým koeficientom. Celkom som to nepochopila. V šetky výdavky sa prepočítavajú koeficientom, alebo sa najprv vyčlenie nedaňové výdavky ( napr. reprezentačné) a daňové výdavky a tie sa prepočítavajú pomerovým koeficientom na zdaňované a nezdaňované, alebo mám od začíatku členiť výdavky na hlavnú čínnosť a vedľajšu činosť a spoločné náklady a iba tie sa prepočítavajú koeficientom. Prečítala som tu všetko možné, ale stále mi to nie je jasné. Môžete mi prosím poradiť, asi budem musieť opraviť aj priznanie NO za minulý rok, lebo sme boli v state, tak som všetko dala ako zdaňovanú čínnosť. Chcela by som to dobre urobiť aby som nerobila ďalšie opravné priznanie na opravné priznanie.
hetty
15.02.08,10:03
Hlavne si rozdeľ príjmy: zdaňované - nezdaňované
k tomu si pričleň výdavky, ktorý s akou činnosťou súvisí. Potom ti vznikne skupina výdavkov, ktoré nevieš presne rozdeliť - telefón a podobne. Tie rozdelíš koeficientov pomerom zdaň a nezdaň príjmov.