Ketrin01
15.02.08,08:31
Chcela by som sa spýtať, či s ním má niekto skúsenosti. Či to netlačí, nebolí, či cez to nepresakuje krv po krajoch. Či je to skutočne lepšie ako vložka a tampóny.
katka08
17.02.08,21:44
citala som o tom ale skusenost nemam,len si neviem celkom dobre predstavit napr.v praci sme mali viac WC ale umyvadla boli spolocne(teda nie vo WC) a neviem ako by som si to tam napr.umyvala?cistila? toto sa mi moc nepozdava alebo zeby len predsudky?
belanka
18.02.08,14:43
Vyzerá to zaujímavo,ale asi nie je použiteľný za každých okolností.Ako napr.v už spomínanej práci.A tam väčšina z nás trávi veľa času.Neviem si to dosť dobre predstaviť.
Ninna
18.02.08,16:15
citala som o tom ale skusenost nemam,len si neviem celkom dobre predstavit napr.v praci sme mali viac WC ale umyvadla boli spolocne(teda nie vo WC) a neviem ako by som si to tam napr.umyvala?cistila? toto sa mi moc nepozdava alebo zeby len predsudky?
Budeš nosiť na WC iný pohárik s vodou :--- s ktorým si to opláchneš a hotovo:D
kitky
20.02.08,13:22
Chcela by som sa spýtať, či s ním má niekto skúsenosti. Či to netlačí, nebolí, či cez to nepresakuje krv po krajoch. Či je to skutočne lepšie ako vložka a tampóny.

Tento strasidelny nazov je skor vhodny pre upira a nie pre hygienicku pomocku.:rolleyes: Mozno je to celkom pouzitelne, ale ked ten sprchovaci kut je taky hrozne tazky.:D
danushka
20.02.08,16:18
Tak ja neviem dievčatá, ale keby som tu úplnou náhodou nevidela túto tému, tak ani neviem, že čosi také je na svete. Pravdou je, že som si predchvíľočkou na nete vygooglila niečo o tých "štamprlíkoch" a hoci to vyzerá dosť nepochopiteľne, asi to bude vymoženosť 3. milénia:eek:...Nenapadlo by mi naozaj, že v tejto sfére ešte niekto niečo vymyslí a čuduj sa svete, my ľudia sme strašne vynaliezaví. Ale za kus silikónového plastu s poštovným a balným nie som ochotná dať 1000,- Sk, zatiaľ to údajne nie je dostať v obchodoch, len sa to dá objednať na nete. Tak ja si teda počkám na túto srandu, až to bude dostať v lekárňach a za kresťanské peniaze.
Nevedela som si to predstaviť v rámci nejakej hygieny, nuž ale keď sa to dá aj vyvariť, tak to treba mať na to aj špeci hrniec, to je ďaľšia investícia:D, no ako rátam, tak rátam...možno prídem aj do prechodu, kým tie náklady na štamprlík pomíňam na vatu s krídelkami:confused:. Som zmätená touto novinkou troška.
kattka.c
20.02.08,16:37
ja ho pouzivam uz skoro rok a neviem si ho vynachvalit ;)
danushka
20.02.08,16:42
ja ho pouzivam uz skoro rok a neviem si ho vynachvalit ;)
No a kúpila si ho kde?..cez net, alebo normálne v obchode? Panebože, to som sa teraz zobudila ako medveď zo zimného spanku asi:eek:, namôjdušu o tom dnes prvý raz počujem.
Ninna
20.02.08,16:50
ja ho pouzivam uz skoro rok a neviem si ho vynachvalit ;)
A ako to praktizuješ pri výmene. Ako páči sa mi to ale tie tecnické detaily by som chcela vedieť.:rolleyes: A mávaš silnú menštruáciu?
kattka.c
20.02.08,16:51
no citala som o nom v jednom casopise, tam to bolo spomenute jednou vetou. A tak som urobila search na internete a nasla som nejake diskusne skupiny kde diskutovali skusensti s nim. Vacsinou to boli pozitvne ohlasy a tak som si povedala ze cca 1000 SK nie je vela a ze to skusim. Nasla som si firmu v Prahe a od nich som si to objednala na dobierku. Dosiel asi za 3 dni.
kattka.c
20.02.08,16:54
menstruaciu mam taku "strednu". na zaciatku mi menstrucie ho "menim" rano a na obed a potom staci raz denne. A odkedy ho pouzivam, v noci pekne v pohode prespim celu noc bez toho aby som musela nieco riesit.
Ninna
20.02.08,16:57
ja ho pouzivam uz skoro rok a neviem si ho vynachvalit ;)
A opotrebenie za ten rok?
kattka.c
20.02.08,17:02
A opotrebenie za ten rok?

ziadne ;)
danushka
20.02.08,17:04
A opotrebenie za ten rok?
...no na nete som čítala, že to má životnosť cca 10 rokov...Asi to začne byť bežné použitie v najbližšej budúcnosti. Veď si predstavte, ako by naše matky pred takými 40-50 rokmi pozerali na taký šúľok - zvaný tampón...
kattka.c
20.02.08,17:08
ak sa namylim tak menstruacny kalisok vznikol uz davnejsie asi cca pred 50 rokmi, ale vyrabal sa z latexu a na ten ma vela ludi alergiu, takze myslienka sa neujala. Az teraz s novymi technologiami a s "objavom" silikonu na tento ucel.
janusik07
20.02.08,19:03
Tak o tom pocujem prvy-krat dnes, ale asi si ho skusim kupit. Ak je to tak ako o tom na nete pisu, tak je to super, uz sa tesim!Da sa kupit 'mooncup', 'keeper' alebo 'divacup'. Ktory je lepsi? Mne sa celkom pozdava
mooncup, ma niekto s tym skusenosti?
kattka.c
20.02.08,19:22
ja mam mooncup a som spokojna :)
janusik07
21.02.08,07:40
ja mam mooncup a som spokojna :)

Dakujem, tak vyskusam aj ja.;)
Rozalka
21.02.08,19:51
No teda, kočky, "zíram, ako na vizír". To sú teda vymoženosti, čo už len ľudia nevymyslia? dajte vedieť o vašich skúsenostiach, ja už môžem len počúvať a čítať ...:)
maca.tt
23.02.08,18:04
Mňa táto téma tak zaujala,že som si ten kalíšek hňed aj objednala
rrasty
12.01.09,07:26
ahojte :) kupila som menstruacny poharik ako vianocny darcek este v septembri .
...lenze staromodny nazor obdarovanej ho hned odsudil a ja uz jeden pouzivam cize tnto mam navyse.Je to velkost A,ani raz nepouzity bez odstrihnutej stopky ..ak by mal niekto zaujem bola by som rada akby sa vyuzil.dam zlavu 22% co je 200 sk z povodnych 900.
Aankaa
12.01.09,09:49
Ahojte, aj ja som z tých, čo používajú kalíšok už takmer rok, a skutočne som maximálne spokojná. Treba vedieť orientovať sa v situáciách, kedy použiť jednorázový alebo ten klasický umývateľný. Skutočne zatiaľ len samé výhody.Kúpila som si ho on-line, balíček prišiel do 5 dní aj s potrebným návodom a telef. číslom na pani, ktorá mi ochotne po prvý krát poradila čo a ako. Mala som obavy ako to bude fungovať, ale OK. Tá tisícka sa mi už vrátila v podobe nekúpených vložiek a tampónov a pohodlie si budem v tých ženských dňoch užívať naďalej. Opotrebenie nebadať, ale určite si v dohľadnej dobe objednám ešte jeden - pre istotu.... Naozaj odporúčam.
ekomama
09.08.10,18:12
ekomama
09.08.10,18:15
A ak neviete preco menstruacny poharik tak tu je zaujimavy clanok:

http://www.klingacik.sk/section/preco#poharik
vlados03
04.02.11,11:59
podrobné informácie o menštruačnom kalíšku lady cup - http://www.bionatural.sk/page.html?chapter=0&id=14
menštruačný kalíšek (http://www.bionatural.sk/menstruacny-kalisok-lady-cup-p-925.html) je hygienicky nezávadný, neobsahuje žiadne škodlivé chemické látky, je ekologický, pri správnom používaní vydrží až 10 rokov, takže šterí vaše peniaze
Petra Nová
04.02.11,12:14
podrobné informácie o menštruačnom kalíšku lady cup - http://www.bionatural.sk/page.html?chapter=0&id=14
menštruačný kalíšek (http://www.bionatural.sk/menstruacny-kalisok-lady-cup-p-925.html) je hygienicky nezávadný, neobsahuje žiadne škodlivé chemické látky, je ekologický, pri správnom používaní vydrží až 10 rokov, takže šterí vaše peniaze
Ako vieš??? Osobne si vyskúšal?:rolleyes:
Tweety
04.02.11,12:42
Ako vieš??? Osobne si vyskúšal?:rolleyes:
Ak áno, no teda, to ale trvalo. Som rada, že už v tom nie sme samé.:---:)
Petra Nová
04.02.11,12:54
Veď čo by pre nás naši muži neurobili. Najskôr vyskúšajú na sebe a potom odporučia.;)
Keď zočím túto tému na Porade, tak sa začne vo mne vrtieť, ale nie pohárik.