peterpavolll
15.02.08,08:32
Prosím Vás o radu
chcem si zniziť nezdanitelu čast dane
moja manzelka pracovala v roku 2007 prve dva mesiace a ostatne mesiace bola na materskej dovolenke.
chcem sa opytat ci sa za prijem povazuje príjem manzelky v praci a aj poberaný matersky prispevok
lebo ked si zratam prijem + materský prispevok tak suma je vacsia ako 95 616 takze si nemozem dat znizit zaklad dane (danovy bous za manzelku)
ale ked sa do prijmu rata iba prijem manzelkin v praci tak samozrejme by som si mohol znizit o cca 55000
neviete mi poradit
dakujem za odpoved
Anja111
15.02.08,07:39
Prosím Vás o radu
chcem si zniziť nezdanitelu čast dane
moja manzelka pracovala v roku 2007 prve dva mesiace a ostatne mesiace bola na materskej dovolenke.
chcem sa opytat ci sa za prijem povazuje príjem manzelky v praci a aj poberaný matersky prispevok
lebo ked si zratam prijem + materský prispevok tak suma je vacsia ako 95 616 takze si nemozem dat znizit zaklad dane (danovy bous za manzelku)
ale ked sa do prijmu rata iba prijem manzelkin v praci tak samozrejme by som si mohol znizit o cca 55000
neviete mi poradit
dakujem za odpoved
Ak si chceš uplatniť NČ na manželku, tak za jej príjem sa ráta príjem zo zamestnania a príjem za materskú. Rodičovský príspevok sa neráta. Uplatniť si môžeš iba rozdiel NČ manželky a jej príjmu zo zamestnania + príjmu za materskú...
peterpavolll
15.02.08,07:57
ak som to dobre pochopil ked zratam manzelkin príjem zo zamestnania a matersky prispevok za 6 mesiacom a tato suma je vacsia ako 95 616 tak mam smolu
IVEB
15.02.08,08:00
Presne tak , materská dovolenka sa počíta ako príjem manželky
peterpavolll
15.02.08,08:05
super:(
takze ziaden bonus nebude

diky za radu