Lydium
15.02.08,08:39
Ahojte poradaci,

chcem Vas poziadat o radu, ze ci mamicka na materskej resp. neskor na rodicovskom, ktora je mimo evidencneho stavu, moze mat u svojho kmenoveho zamestnanvatela dohodu o vykonani prace pripadne cinnosti. Logicky mi vychadza ze nie, ale nenasla som nic co by to zakazovalo.
Vdaka za Vase rady.
Iveta Matlovičová
15.02.08,10:24
Ahojte poradaci,

chcem Vas poziadat o radu, ze ci mamicka na materskej resp. neskor na rodicovskom, ktora je mimo evidencneho stavu, moze mat u svojho kmenoveho zamestnanvatela dohodu o vykonani prace pripadne cinnosti. Logicky mi vychadza ze nie, ale nenasla som nic co by to zakazovalo.
Vdaka za Vase rady.

Nič nebráni tomu, aby si mamička na MD/RD nemohla uzavrieť so svojím ZĽ na výkon práce dohodu mimotemy ale čo na to bábatko :rolleyes:
Lydium
16.02.08,07:54
Fronco dakujem za odpoved.
Este podotazka. Tak ze ked bol do socilanej poistovne zaslany RLFO na zmenu, treba teraz poslat prihlasku na dohodara ?
Zoltán Kovács
16.02.08,07:57
Fronco dakujem za odpoved.
Este podotazka. Tak ze ked bol do socilanej poistovne zaslany RLFO na zmenu, treba teraz poslat prihlasku na dohodara ?

Áno treba zaslať RLFO na dohodára.
Lydium
16.02.08,15:56
Dakujem za odpoved...
Lydium
21.02.08,08:18
Milí poraďáci, ešte by som som si rada overila platenie poistného, ak mamička na materskej alebo rodičovskom pobera príjem z dohody. Podľa novely zákona o zdravotnom poistení sa príjmy z dohôd považujú za vyňaté príjmy, tak by som si rada overila, či takýto príjem ak bude presahovať minimálny VZ nebude musieť priznať v ročnom zúčtovaní zdravotného a doplatiť si poistné. Ani pri Materskej ani pri rodičovskom ?
Vďaka
Lydium
22.02.08,07:18
Prosím, prosím, môže mi niekto potvrdiť, či ani pri rodičovskom ani pri materskej sa príjem z dohôd nebude musieť pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia priznať, ak prekročí minimálny VZ ?
Vďaka
Petra29
22.02.08,12:02
Prosím, prosím, môže mi niekto potvrdiť, či ani pri rodičovskom ani pri materskej sa príjem z dohôd nebude musieť pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia priznať, ak prekročí minimálny VZ ?
Vďaka
Z dohôd mamička neplatí do ZP. Iba ak by bola dobrovoľne nezamestnaná.