katulikb
15.02.08,09:00
ahojte,
prosim poradte mi - repre naklady typu nealko napoje, ktore kupujeme do firmy vyuzivaju zamestnanci ako aj klienti. neda sa presne urcit kto kolko spotrebuje, ale nastava otazka typu ci sa to neda nejak oddelit???
dakujem
Tweety
15.02.08,08:03
ahojte,
prosim poradte mi - repre naklady typu nealko napoje, ktore kupujeme do firmy vyuzivaju zamestnanci ako aj klienti. neda sa presne urcit kto kolko spotrebuje, ale nastava otazka typu ci sa to neda nejak oddelit???
dakujem
Čo chceš oddeľovať? repre je repre, je to nedaňový náklad rovnako, či je pre zamestnanca, alebo klientov.
Olgica
15.02.08,08:04
Načo to potrebuješ oddeliť? repre je pripoč.položka.
katulikb
15.02.08,08:05
viem, len reportingovo to chce "vedenie" oddelit, ale to sa da len odhadom percentualne....
dakujem za potvrdenie
Tweety
15.02.08,08:08
viem, len reportingovo to chce "vedenie" oddelit, ale to sa da len odhadom percentualne....
dakujem za potvrdenie
Tak potom nákup repre daj na sklad, a pri každom výdaji zo skladu zaúčtuj výdajku a budeš mať operatívnu evidenciu raz dva.
Jozef I
15.02.08,08:12
viem, len reportingovo to chce "vedenie" oddelit, ale to sa da len odhadom percentualne....
dakujem za potvrdenie
To máte dobré vedenie, keď ich zaujíma koľko vody vypije návšteva. :D No ja by som povedal, že jeden pohár. Ale deliť nedaňový náklad nealko nápojov... Hmm asi nemajú čo iné skúmať.
katulikb
15.02.08,08:17
presne tak... nemaju co ine skumat...
firma prenajima priestory na rozne akcie a poskytuje v cene najmu aj repre, takze tych poharov pre klienta je viac...
ale neda sa to, to mne je jasne, len oni to nejak nechapu
Tweety
15.02.08,08:20
presne tak... nemaju co ine skumat...
firma prenajima priestory na rozne akcie a poskytuje v cene najmu aj repre, takze tych poharov pre klienta je viac...
ale neda sa to, to mne je jasne, len oni to nejak nechapu
Ale dá sa to, tak som som už písala vyššie, ak to budeš účtovať cez sklad, dá sa to. Je to ale zložitejšie.:)
katulikb
15.02.08,08:21
to ano - ale touto cestou firma asi nebude chciet ist - poskytujeme cisto sluzuby a zavedenie skladu a skladovych vydajok by bolo zbytocne.
Jozef I
15.02.08,10:00
tak odporúčam kúpiť paletu nealko nápojov pre zamestnancov a paletu pre klientov. Jedny si budú brať z jedného miesta a zamestnanci zase z druhého (alebo to stačí len označiť) Keď sa minie budeš presne vedieť kto a koľko minul.