kcerna
15.02.08,09:41
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi prídavkami na deti a daňovým bonusom?
Manžel dostáva prídavky na deti je SZČO a môže si v DP nárokovať na daňový bonus na dve deti? Alebo musím poberať prídavky na deti ja a potom si môže v DP nárokovať on daňový bonus v DP?
Tweety
15.02.08,08:46
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi prídavkami na deti a daňovým bonusom?
Manžel dostáva prídavky na deti je SZČO a môže si v DP nárokovať na daňový bonus na dve deti? Alebo musím poberať prídavky na deti ja a potom si môže v DP nárokovať on daňový bonus v DP?
DB- bonus na dani. Takže ak splňa výšku príjmu podľa podľa §33 Zákona o dani z príjmu, môže si uplatniť DB, RP s tým nemajú nič spoločné.
balunka
15.02.08,08:46
DB a prídavky na deti sú úplne rozličné záležitosti.
prídavky dostáva každý ,kto má deti, a DB len pracujúci.
Je jedno ,ktorý z manželov poberá prídavky a ktorý bonus./len samozrejme nesmú si ho uplatňovať obaja zároveň/
Dúfam,že som to napísala dosť pochopiteľne ,ak nie napíš
abel
15.02.08,08:51
Kedysi boli rodinné prídavky v sume cca 1000.- Sk, čo bolo niektorými spoluuobčanmi zneužívané - žili prakticky len z rodinných prídavkov. Preto bolo rozhodnuté, aby boli ľudia motivovaní pracovať, že RP budú vyplácané vo výške 540.- Sk ( v súčasnosti) a zvyšok dostanú vyplatené, len ak dosiahnu určitý príjem (aspoň polovicu minimálnej mzdy) vo forme bonusu. Takže nie je podstatné, či sú rodinné prídavky vyplácané na manžela alebo na teba, daňový bonus si môže uplatniť ktorýkoľvek z manželov, teda ak splní podmienku, že jeho príjem je aspoň polovica min. mzdy a súčasne žije s dieťaťom v domácnosti.
kcerna
15.02.08,20:21
Ďakujem všetkým za radu
Rozalka
15.02.08,20:42
Preto bolo rozhodnuté, aby boli ľudia motivovaní pracovať, že RP budú vyplácané vo výške 540.- Sk ( v súčasnosti) a zvyšok dostanú vyplatené, len ak dosiahnu určitý príjem (aspoň polovicu minimálnej mzdy) vo forme bonusu.
Súhlasím s Elenkou, len dopĺňam, že daňový bonus v súčasnosti (od 1.7.2007 minimálne do 30.6.2008) = 555,00 Sk.
abel
17.02.08,10:02
Aj ja súhlasím s Rozalkou, bonus nám o neuveriteľných 15.- Sk zdvihli, RP zostali na svojom vrchole.