Jane!
15.02.08,10:24
Dobrý deň! Veľmi, veľmi by som potrebovala poradiť v jednej veci. Firma ako právnická osoba chcela poskytnúť finančný dar občianskemu združeniu. Dané občianske združenie má sídlo v na základnej škole. Pri posielaní peňazí som poplietla účty a peniaze som miesto združeniu poslala škole a ešte k tomu to bol posledný deň minulého roka :mee:. Škola má vraj povinnosť vynulovať si ku koncu roka účty a peniaze poslali do štátneho rozpočtu. My teraz chceme, aby nám peniaze vrátili, ale oni tvrdia, že nevedia ako. Vzhľadom nato, že škola je klientom Štátnej pokladnice, napísala som žiadosť o vrátenie platby do štátnej pokladnice, no odtiaľ tú žiadosť len preposlali do školy. Je nejaká šanca dostať sa k tým peniazom. Ako by som mala postupovať, prípadne ako by mala postupovať škola?
sojciakova
15.02.08,11:40
Skús sa opýtať na MFSR Ing. Miriam Majorovej PhD. Jej e-mail: mmajorova@mfsr.sk. Snáď ešte má túto adresu. Mne veľmi pomohla. Keď som nastúpila, účtovníctvo sme mali v hróóóznom stave. Dala mi kontakt na jedného pána z metodiky, ten mi pomohol. Je celkom milá , možno bude vedieť o niekom, kto Ti pomôže. Držím Ti palce.
Jane!
15.02.08,12:26
Jeej, ďakujem veľmi pekne za radu.
anaka
11.06.08,10:15
Zdravím, chcela by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť ako postupovať. Stala sa nám taká vec, že sme uhradili zálohovú faktúru-daňový doklad z Čiech za tovar. Celý obchod bol dohodnutý ústne po telefóne a k podpisu zmluvy malo dôjsť až po úhrade zálohy. Takže my sme uhradili tú zálohu na takpovediac dobré slovo a teraz nedošlo ani k zmluve ani sme sa nedohodli na dodaní tovaru a chceme peniažky späť. Telefonicky sme sa nejak nedohodli, oni stále tvrdia, že keď sa nejaká pani vráti zo zahraničia tak to budú riešiť, ale tak to vyzerá, že nemajú záujem to riešiť.
Že aký to bol „úžasný biznis postup“ k tomu sa už nechcem vyjadrovať, ale potrebovala by som poradiť, akým listom mám žiadať peniaze naspäť, prípadne aké možnosti mám využiť, kým to dáme na súd? :confused:
adi11
11.06.08,11:18
Zdravím, chcela by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť ako postupovať. Stala sa nám taká vec, že sme uhradili zálohovú faktúru-daňový doklad z Čiech za tovar. Celý obchod bol dohodnutý ústne po telefóne a k podpisu zmluvy malo dôjsť až po úhrade zálohy. Takže my sme uhradili tú zálohu na takpovediac dobré slovo a teraz nedošlo ani k zmluve ani sme sa nedohodli na dodaní tovaru a chceme peniažky späť. Telefonicky sme sa nejak nedohodli, oni stále tvrdia, že keď sa nejaká pani vráti zo zahraničia tak to budú riešiť, ale tak to vyzerá, že nemajú záujem to riešiť.
Že aký to bol „úžasný biznis postup“ k tomu sa už nechcem vyjadrovať, ale potrebovala by som poradiť, m využiťakým listom mám žiadať peniaze naspäť, prípadne aké možnosti má, kým to dáme na súd? :confused:
V prvom rade treba doporučeným listom vyžiadať peniaze naspäť. Keď je firma solídna, tak buď vráti peniaze alebo dodá tovar.