Adriane
15.02.08,10:33
Prosim vas, napiste mi,ktore učty maju byť v učtovnej osnove označene ako aktivne a kt.ako pasivne. A este poprosim aj vysvetlit prečo to tak ma byt. Dakujem.
Danila
15.02.08,10:08
Prosim vas, napiste mi,ktore učty maju byť v učtovnej osnove označene ako aktivne a kt.ako pasivne. A este poprosim aj vysvetlit prečo to tak ma byt. Dakujem.Takúto otázku by si asi nedovolil ani študent pred reparátom z účtovníctva. A ak si účtovník, ani sa k tomu nepriznaj, že si to myslel/a/ vážne.:confused:
Zoltán Kovács
15.02.08,10:09
Program, ktorý používaš mal by mať funkciu tlače účtovej osnovy s presným zaradením jednotlivých účtov do aktívnych a pasívnych. ;)

Vo všeobecnosti aktívne účty sú majetkom účtovnej jednotky, a pasívne sú zdroje krytia toho majetku.
Adriane
15.02.08,10:43
Dakujem Smith.
Adriane
15.02.08,10:48
Takúto otázku by si asi nedovolil ani študent pred reparátom z účtovníctva. A ak si účtovník, ani sa k tomu nepriznaj, že si to myslel/a/ vážne.:confused:

Cakala som aj takuto reakciu, vzdy sa najde niekto, kto si mysli, ze je mudrejsi nez ostatni:(. Nemam ekonomicke vzdelanie, ani kurz učtovnictva, robila som v učtovnickej firme, kde mi moja šefka sice povedala ako to ma byt,ale nepovedala prečo to tak ma byt. Teraz končim po troch rokoch rodičovsku dovolenku a snad už budem mat viac času na vzdelavanie sa.
Danila
15.02.08,11:16
Cakala som aj takuto reakciu, vzdy sa najde niekto, kto si mysli, ze je mudrejsi nez ostatni:(. Nemam ekonomicke vzdelanie, ani kurz učtovnictva, robila som v učtovnickej firme, kde mi moja šefka sice povedala ako to ma byt,ale nepovedala prečo to tak ma byt. Teraz končim po troch rokoch rodičovsku dovolenku a snad už budem mat viac času na vzdelavanie sa.Ako vidíš, nesklamala som Tvoje očakávanie. Porada je od slova radiť - nie učiť. A aby som z pohľadu účtovníka prirovnala Tvoju otázku k niečomu lepšie výstižnému: Je to niečo podobné, ako keby sa gynekológ na portále spýtal, ako má prestrihnúť pupočnú šnúru. Prepáč, ale účtovníctvo je odbornosť. všetko ostatné ho devastuje. A to ja vidím veľmi nerada.
STRELEC
15.02.08,11:24
Cakala som aj takuto reakciu, vzdy sa najde niekto, kto si mysli, ze je mudrejsi nez ostatni:(. Nemam ekonomicke vzdelanie, ani kurz učtovnictva, robila som v učtovnickej firme, kde mi moja šefka sice povedala ako to ma byt,ale nepovedala prečo to tak ma byt. Teraz končim po troch rokoch rodičovsku dovolenku a snad už budem mat viac času na vzdelavanie sa.
Reakcia bola primeraná otázke. Keď naskočil tento Tvoj príspevok, práve som sa chcel spýtať, či si študentka. Profil máš prázdny. Profil sa oplatí vypísať.

Na Tvojem mieste by som pozrel "Svokrina kuchyňa" od Ayya. Skutočne výborne je tam podané, čo asi potrebuješ. Prepáč, ak som ten názov trošku skomolil. Cez vyhľadávač by to malo ísť. Ja som si ten "minikurz" tiež stiahol do PC.
mysimis
15.02.08,11:26
Adriane
15.02.08,11:54
kuk sem: http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html
Dakujem mysimis, aj Strelcovi, idem sa vzdelavat v teorii.;)
Danila
15.02.08,12:31
Reakcia bola primeraná otázke. Keď naskočil tento Tvoj príspevok, práve som sa chcel spýtať, či si študentka. Profil máš prázdny. Profil sa oplatí vypísať.

Na Tvojem mieste by som pozrel "Svokrina kuchyňa" od Ayya. Skutočne výborne je tam podané, čo asi potrebuješ. Prepáč, ak som ten názov trošku skomolil. Cez vyhľadávač by to malo ísť. Ja som si ten "minikurz" tiež stiahol do PC.Skôr, ako som reagovala, pozrela som profil. Mala tam, a ešte má - účtovník. Ak by tomu tak nebolo, zvrtnem sa na päte a odídem.