Megin
15.02.08,10:41
Ma niekto skusenost s hypo uverom typu Bribor + marza banky ktora je stala po cely cas dlzky uveru, cize urok sa meni len v zavislosti od briboru? Taky produkt ponuka UniCredit Bank a este CSOB. Je spravna uvaha ze sa takymto riesenim vyhnem nadmernemu zvysovaniu urokovej miery pri FIXe 1,3 alebo 5?

Vy co uz splacate hypouvery, po skonceni fixacie nenarastli vam uroky markantne alebo sa zvysili len o desatiny percenta.

Uvaha: banka mi pri FIX1 ponukne relativne nizky urok ako konkurencna banka. Ale nemam ziadnu zaruku az mi banka po roku zdvihne urok radovo v celych percentach. Tomu by som sa vyhol touto moznostou ked sa vyska uveru riadi Briborom a percento 'marze' banky je uvedene v zmluve a uz sa pocas splacania nehybe.
misomiso
15.02.08,10:55
Uvazujes spravne.
Braňo
15.02.08,11:07
Uvazujes spravne, momentalne BRIBOR 12-mesacny okolo 4.33.
Megin
15.02.08,11:58
Prave som sa vratil z banky z dalsiim infom: ja budem cerpat uver 30 rokov a banka mi da rovnaku marzu ci si dam bribor+1 alebo bribor+20. T.j. zafikujem si marzu banky na 1 rok alebo na 20 rokov (s tym ze kazdy rok sa mi vysledny urok prepocita 3 tyzden pred vyrocim uzavretia zmluvy aktualnym briborom) Celkove percento uveru je oproti naj. konkurencii (pri FIX1) o 0,29% vysie. Ale mam istotu feroveho pristupu na 20 rokov. To sa mi zda v mojom pripade najlepsie riesenie....
duves
15.02.08,16:44
Samozrejme treba ratat s tym, ze ak sa BRIBOR zvysi, bude to mat dopad na vyslednu sadzbu.
martta
13.05.08,08:34
Aj my chceme ist cestou BRIBOR + Marza banky. Momentálne riesime problem , co bude po prijati eura. Nas Bribor nebude a ci automaticky prejdu na europsky BRIBOR. Zapracovali Vam to nejako do zmluvy?
Mame stary uver v jednej banke zacali sme s urokom 5,7% a kazdy rok nam ho zvysuju. Po 3 rokoch nam naratali urok 6,1%: Ked to pojde takto dalej, planujeme ho vyplatit predcasne.
duves
13.05.08,09:48
Aj my chceme ist cestou BRIBOR + Marza banky. Momentálne riesime problem , co bude po prijati eura. .
Po prijati eura bude platit na slovensku od 01.01.2009 nova mena - Euro. Či na čo sa pýtaš vlastne?



Nas Bribor nebude a ci automaticky prejdu na europsky BRIBOR. Zapracovali Vam to nejako do zmluvy?.
BRIBOR pre Sk a pre Euro sa postupne približuju.


Mame stary uver v jednej banke zacali sme s urokom 5,7% a kazdy rok nam ho zvysuju. Po 3 rokoch nam naratali urok 6,1%: Ked to pojde takto dalej, planujeme ho vyplatit predcasne.
Takze dufaš, ze v inej banke to vyjde lacnejsie? Možno tak prvy rok, čo ťa "nachytaju" na marketingovy trik-nizky urok. O dalsi rok to bude tak ako predtym. Tak vela stastia pri vypracovanie znaleckeho posudku, pri konani na katastri, v banke.
Neviem prečo všetci automaticky rataju s nizkymi urokmi pri nabehu na euro. Cena penazi je vyjadrovana v urokovej sadzbe. Do tvorby urokovej sadzby vstupuju rozne cinitele, dost podobne ako pri inych komoditach. Ak je prebytok penazi, cena penazi t.j. urok klesa, ak je zvyšeny dopyt, tak uroky stupaju. Čiže očakavaš pokles dopytu? Bude recesia? Budu hypoteky za 2-3 percenta, automobilky zbalia pakšametle a odidu na vychod? Pride nejaky bohaty strýčko "Sam" a do krajiny zainvestuje tak, že bude hriech si nepožičať?
ludmilla
14.05.08,07:12
Aj my chceme ist cestou BRIBOR + Marza banky. Momentálne riesime problem , co bude po prijati eura. Nas Bribor nebude a ci automaticky prejdu na europsky BRIBOR. Zapracovali Vam to nejako do zmluvy?
Mame stary uver v jednej banke zacali sme s urokom 5,7% a kazdy rok nam ho zvysuju. Po 3 rokoch nam naratali urok 6,1%: Ked to pojde takto dalej, planujeme ho vyplatit predcasne.

Po prijatí eura sa náš BRIBOR automaticky preklopí do EURIBORU (je to vlastne aj podmienka pre banky) a rozdiel by mal byť v jednej desatinke. Toto všetko musí byť ukotvené v zmluve v klauzule, ktorá hovorí o prechode na euro-menu.
ludmilla
14.05.08,08:02
Pre porovnanie: zo dňa 13.05.2008:
BRIBOR (SKK) - 6 mesačný 4,36%
EURIBOR (EUR) - 6 mesačný 4,879%