hanka kralova
15.02.08,11:18
Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

1
Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

2
Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

"Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

Vopred dakujem.
mysimis
15.02.08,11:04
Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

1
Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

2
Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

"Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

Vopred dakujem.

Výpis z registra trestov Ti pri založení ŽL vyžiada živnostenský úrad.
Osoba, ktorá nebude ani spoločníkom ani konateľom bude tzv. "zodpovedný zástupca". Tento musí byť v pracovnom pomere v s.r.o. Nahlásiš ho pri zakladaní živnosti ako zodpovedného zástupcu.
hanka kralova
15.02.08,13:29
Výpis z registra trestov Ti pri založení ŽL vyžiada živnostenský úrad...

si si ista na 100% tym vypisom z registra? pozri toto:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=21&etype=2&eventid=863 (http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=21&etype=2&eventid=863)

Od 1. 10. 2007 už nepotrebujete na vydanie živnosti doniesť na živnostenský úrad výpis z registra trestov - pri ohlásení živnosti alebo pri žiadosti o koncesiu zároveň uvediete údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov a živnostenský úrad si tento výpis zaobstará sám. Osobitný poplatok za výpis z registra trestov už neplatíte.

ospravedlnujem sa mysimis, odpovedala spravne, ja som to nejako poplietla, vdaka mysimis
hanka kralova
15.02.08,13:29
Osoba, ktorá nebude ani spoločníkom ani konateľom bude tzv. "zodpovedný zástupca". Tento musí byť v pracovnom pomere v s.r.o. Nahlásiš ho pri zakladaní živnosti ako zodpovedného zástupcu.

Musi byt v pracovnom pomere cely cas nonstop? Poviem priklad: co ak pol roka konkretne tato cinnost neni vykonavana, stale musi byt tento clovek zamestany?
zalobaba
15.02.08,16:47
Dobry den, mam 2 otazky ohladom zalozenia sro:

1
Docitala som sa, ze na zalozanie zivnosti od minuleho roku netreba vypis z registra trestov, plati to aj pri zalozeni sro?

2
Ak osoba, ktora nebude ani konatelom ani spolocnikom, bude len garantovat cinnost, ktora je viazana na prax/vzdelanie, co potrebujem od tohoto cloveka? Konkretne ide o:

"Vykonávanie inžinierskych stavieb, priemyselných stavieb, bytových a občianskych stavieb"

Vopred dakujem.

RT si ŽÚ vyžiada bez tvojej pomoci iba v prípade, ak konateľmi SRO budú občania SR. V príp., ak by sa jednalo o štátnych príslušníkov iného štátu, musíš tieto RT z ich domovskej krajiny (úradne preložené do SJ) predložiť ty.

V prípade otázky týkajúcej sa zodpovedného zástupcu pre predmet podnikania, ktorý si uviedla, odporúčam preštudovať si Zoznam odporúčaných voľných predmtov podnikania, ktorý bol zverejnený iba nedávno. Došlo tam k určitým zmenám. V prípade ak potrebuješ nejakú ďalšiu radu alebo pomoc, napíš mi SS, rada ti poradím. :rolleyes:
Zužu
15.02.08,19:15
Musi byt v pracovnom pomere cely cas nonstop? Poviem priklad: co ak pol roka konkretne tato cinnost neni vykonavana, stale musi byt tento clovek zamestany?

Je zapísaný v živnosti ako zodpovedný zástupca, v prac. právnom pomere musí byť po celý čas a dokonca to kontrolujú.
hanka kralova
16.02.08,19:10
...V prípade ak potrebuješ nejakú ďalšiu radu alebo pomoc, napíš mi SS, rada ti poradím. :rolleyes:

ahoj zalobaba, ss sa ti nedaju posielat, lebo si prekrocila limit :)

ten zoznam volnych zivnosti myslis tento?
http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

nenasla som zoznam viazanych civnosti, nevies nahodou, kde by som ho nasla?

prajem pekny vikend, hanka
mysimis
17.02.08,08:09
kuk sem: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2008-a.html
Na konci tohto zákona sú prílohy a tam nájdeš hľadaný zoznam.