martinka2
15.02.08,11:46
Ahojte, potrebujem surne radu ohladom danoveho priznania. V suvahe mi vysiel hospodarsky vysledok - strata 25 tisic (ucet 431). No na danovom priznani po pripocitani pripocitatelnych a odpocitani odpocitatelnych poloziek mi tato strata na danovom priznani vyjde nejakych 1 000,-. Aku stratu si ja vlastne uplatnim v nasledujucom obdobi? Aku stratu mozem preuctovat na ucet 429 - neuradena strata minulych obdobi? Na zaklade akeho podkladu ja mozem preuctovat z HV 431 stratu na ucet 429? JE to sro-cka, jedinym statut. organom je konatel. dakujem.
Zoltán Kovács
15.02.08,10:48
Ahojte, potrebujem surne radu ohladom danoveho priznania. V suvahe mi vysiel hospodarsky vysledok - strata 25 tisic (ucet 431). No na danovom priznani po pripocitani pripocitatelnych a odpocitani odpocitatelnych poloziek mi tato strata na danovom priznani vyjde nejakych 1 000,-. Aku stratu si ja vlastne uplatnim v nasledujucom obdobi? Aku stratu mozem preuctovat na ucet 429 - neuradena strata minulych obdobi? Na zaklade akeho podkladu ja mozem preuctovat z HV 431 stratu na ucet 429? JE to sro-cka, jedinym statut. organom je konatel. dakujem.

Účtuje sa o účtovnej strate a nie daňovej. Ten konateľ je aj jediným spoločníkom? Ak áno tak na preúčtovanie hosp. výsledku je potrebné rozhodnutie jediného spoločníka.
martinka2
15.02.08,10:52
Dakujem za odpoved. To znamena, ze danova strata ma vobec nezaujima?
Zoltán Kovács
15.02.08,10:53
Dakujem za odpoved. To znamena, ze danova strata ma vobec nezaujima?

V účtovníctve sa to neobjaví.
martinka2
15.02.08,10:57
dakujem este raz za radu. Pekny den
Katija
15.02.08,10:58
Dakujem za odpoved. To znamena, ze danova strata ma vobec nezaujima?Bude ťa zujímať v ďalších rokoch. Budeš umorovať daňovú stratu - nie účtovnú.