Sandra0
15.02.08,13:17
Dobry den,
pani XY ma prijem zo zavislej cinnosti a prijmy ako SZCO pricom si uplatnuje pausalne vydavky.Prijmy ako SZCO jej uhradzaju na bezny sporozirovy ucet/podnikatelsky ucet nema/.Z tohto uctu vykonava vsetky mozne uhrady/plati si sukromne veci ako aj odvody ako SZCO a pod./.Ako to spravne zauctovat?Sukromne vydavky mam dat ako neovplyvnujuce dan z prijmu a ostatne klasicky zauctovat? A co poplatky za vedenie uctu a uroky?
Velmi pekne dakujem za akukolvek radu.
mysimis
15.02.08,12:26
Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov je potrebné evidovať príjmy. To čo sa deje na súkromnom účte nie je potrebné evidovať.
Sandra0
15.02.08,13:25
co vsak v takomto pripade predlozim danovej kontrole? evidenciu pohladavok,zasob a prijmov ? Prijmy zauctovane v penaznom denniku?Ved ak neuctujem bankove vypisy ,na ktore chodia uhrady faktur nebude mi kniha ucet v banke sediet.
Zoltán Kovács
15.02.08,13:27
co vsak v takomto pripade predlozim danovej kontrole? evidenciu pohladavok,zasob a prijmov ? Prijmy zauctovane v penaznom denniku?Ved ak neuctujem bankove vypisy ,na ktore chodia uhrady faktur nebude mi kniha ucet v banke sediet.

Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov nič neúčtuješ. Pre teba tým pádom nie je potrebný peňažný denník. Stačí tabuľku vytvoriť na evidenciu pohľadávok, a do tej istej tabuľky zapisovať aj úhrady.
ego.mc
15.02.08,13:29
Pri paušálnych výdavkoch sa nevedie účtovníctvo, takže nie sú ani knihy. Treba viesť iba evidenciu príjmov.
ego.mc
15.02.08,13:30
Naozaj neodpisujem :-)
Sandra0
15.02.08,14:16
dakujem velmi pekne.a prajem vela uspechov