sole
15.02.08,15:09
Ocenila by som, keby mi dal niekto informáciu o tom, v ktorom predpise by som našla, že musím podávať do zdravotnej poisťovne mesačné výkazy elektronicky pokiaľ mám viac ako 10 zamestnancov. Dnes mi z VZP oznámili, že moje výkazy nenahrajú, lebo som ich doniesla na tlačive. Tvrdia mi, že to platí od 8/2007 a ja o ničom neviem a neviem sa ani dopátrať žiadnej legislatívnej opory.
katkaj
15.02.08,14:24
Ocenila by som, keby mi dal niekto informáciu o tom, v ktorom predpise by som našla, že musím podávať do zdravotnej poisťovne mesačné výkazy elektronicky pokiaľ mám viac ako 10 zamestnancov. Dnes mi z VZP oznámili, že moje výkazy nenahrajú, lebo som ich doniesla na tlačive. Tvrdia mi, že to platí od 8/2007 a ja o ničom neviem a neviem sa ani dopátrať žiadnej legislatívnej opory.


:eek::eek::eek: tiež o tom nič neviem, táto povinnosť sa týka firiem kde je viac ako 20 zamestnancov.
Zoltán Kovács
15.02.08,14:28
:eek::eek::eek: tiež o tom nič neviem, táto povinnosť sa týka firiem kde je viac ako 20 zamestnancov.

Ja naďalej posielam v tlačenej forme mes.výkazy a nemám žiadne problémy s akceptáciou takejto formy.
katkaj
15.02.08,14:29
Ja naďalej posielam v tlačenej forme mes.výkazy a nemám žiadne problémy s akceptáciou takejto formy.

a máš menej ako 20 alebo viac
Zoltán Kovács
15.02.08,14:30
a máš menej ako 20 alebo viac

Menej ako 20. V jednej mám 12.
katkaj
15.02.08,14:32
Menej ako 20. V jednej mám 12.

Veď aj ja mám firmy do 20 zamestnancov pričom viac ako 10 a doteraz nebol problém s výkazom poštou.
To sa zase asi nejaká teta v poisťovni potrebovala robiť dôležitá ;)
cloe
15.02.08,14:33
Ja mám tiež firmy, kde je viac než 10 a menej ako 20. Posielam výkazy v papierovej forme do rôznych ZP a nikde nemám problém.
jess
15.02.08,14:59
Ale registrácia je jednoduchá (aspoň v Dôvere):), stačí na nete vyplniť IČO a číslo platiteľa a do 5 dní príde na vašu adresu GRID karta a jej preberací protokol. Tento zanesiete do pobočky a tam ju hneď zaktivujú. Nič viac netreba.

Ja idem robiť mzdy jednej firme, ktorá má len 2 zamestnancov a je z iného mesta, tak sa mi toto zdá rýchlejšie vybavovanie. I keď neviem, či treba posielať výkazy ešte aj v papierovej forme, ak to pošlem elektronicky. :cool:
sole
15.02.08,17:17
Som rada, že nič také neviete ani vy, lebo som sa cítila ako blázon. Mám dve také firmy čo nosím v tlačovej forme a majú po 15 zamestnancov a zavolali len kôli jednej. Venovala som tomu dnes pol dňa a nedopátrala som sa žiadneho predpisu, ktorý by menil 20 zamestnancov na 10, takže dúfam, že to bol len nejaký veľmi snaživý zamestnanec z VZP, čo sa mu nechce nahrávať súpisky. Ja to kľudne nechám vybaviť konateľom, ale k tomu mi povedala, že musí byť výpis z registra (čerstvý samozrejme), čo určite mojim klientom nebude voňať.
sole
15.02.08,17:21
Jess prepáč, neviem ako som tam nechtiac dostala tú -1 k tvojmu príspevku a neviem to odtiaľ dostať. (nepatrí to tam). Oceňujem tvoju odpoveď a bola by som naozaj šťastná, keby sa to dalo vybaviť tak jednoducho ako hovoríš že je to v Dôvere aj v VZP. Skúsim. Dík
Petra29
15.02.08,18:28
Vo VsZP je posielanie el.vykazov zabezpecene pomocou certifikatu, spise sa zmluva, daju ti pristupove prava,vyzera to najprv komplikovane /instalacia certifikatu/, ale da sa to v pohode. Vykazy potom netreba posielat v papier.forme. Dalej mam skusenost so SZP, tam je to jednoduche, stiahnut z netu, grid karta, podpis zmluvy na pobocku, vykazy su tiez akceptovane v el.forme bez papierovej.
brm
16.02.08,04:25
Som rada, že nič také neviete ani vy, lebo som sa cítila ako blázon. Mám dve také firmy čo nosím v tlačovej forme a majú po 15 zamestnancov a zavolali len kôli jednej. Venovala som tomu dnes pol dňa a nedopátrala som sa žiadneho predpisu, ktorý by menil 20 zamestnancov na 10, takže dúfam, že to bol len nejaký veľmi snaživý zamestnanec z VZP, čo sa mu nechce nahrávať súpisky. Ja to kľudne nechám vybaviť konateľom, ale k tomu mi povedala, že musí byť výpis z registra (čerstvý samozrejme), čo určite mojim klientom nebude voňať.
nieviem ktorej poisťovne sa to týka, ale over si počet zamestnancov u nich...vzhľadom na sústavný bordel v databázach by som sa nedivila že oni ich evidujú viac ako máš ty...vypýtaj si zoznam poistencov a možno sa ti očičká pretočia...
Rozalka
16.02.08,09:45
Ocenila by som, keby mi dal niekto informáciu o tom, v ktorom predpise by som našla, že musím podávať do zdravotnej poisťovne mesačné výkazy elektronicky pokiaľ mám viac ako 10 zamestnancov. Dnes mi z VZP oznámili, že moje výkazy nenahrajú, lebo som ich doniesla na tlačive. Tvrdia mi, že to platí od 8/2007 a ja o ničom neviem a neviem sa ani dopátrať žiadnej legislatívnej opory.

http://www.udzs.sk/buxus/docs/Metodicke_usmernenie_c._21_o_sposobe_a_forme_vykaz ovania_preddavkov.pdf (http://www.udzs.sk/buxus/docs/Metodicke_usmernenie_c._21_o_sposobe_a_forme_vykaz ovania_preddavkov.pdf)

Čl. 2, bod 10. Zamestnávateľ, ktorý predkladá zdravotnej poisťovni výkaz za viac ako 20 poistencov, je povinný ho predložiť v elektronickej forme, ak sa so zdravotnou poisťovňou nedohodne inak.
Lazura
12.02.09,11:49
dobrý deň. Potrebovala by som poradit ako sa da certifikat ktory obdrzite od VSZP nainstalovat tak aby to slo aj cez mozillu...
katkaj
12.02.09,11:51
dobrý deň. Potrebovala by som poradit ako sa da certifikat ktory obdrzite od VSZP nainstalovat tak aby to slo aj cez mozillu...

práve včera som to inštalovala. Tu máš podrobný postup
http://www.disig.sk/index.php?id=installvszpmoz
jess
12.02.09,12:02
práve včera som to inštalovala. Tu máš podrobný postup
http://www.disig.sk/index.php?id=installvszpmoz

Posielam elektronicky už pár rokov do Dôvery. Tam bola registrácia v pohode. Minulý týždeň som absolvovala "tortúru" so všeobecnou zdravotnou:mad::mad::mad::mad::mad:...nadávala som jak pohan. Nie som blbec ohľadom počítača, ale komplikovanejšie to už naozaj ani nemohlo byť. Zabila som s tým 2 dni a aj ďalšie nervy, keď mi prišiel kontrolný výpis zo zaslaného mesačného výkazu. Z toho som sa tiež nevedela vysomáriť, či je dobrý alebo nie.

:)Predvčerom som sa zaregistrovala do SZP . Úplne jednoduchá registrácia, bez krkolomným zbytočností. Vytlačila som si GRID kartu, zbytok papiera som podpísala a poslala som ho v ten istý deň spolu s výpisom z OR. Včera mi prišla e-mailom aktivácia konta. ÚPLNE SUPER !!!!.....zvládne aj decko:)
Posielam výkazy elektronicky, aj keď mám v poisťovniach len po jednom zamestnancovi !
katkaj
12.02.09,12:04
Posielam elektronicky už pár rokov do Dôvery. Tam bola registrácia v pohode. Minulý týždeň som absolvovala "tortúru" so všeobecnou zdravotnou:mad::mad::mad::mad::mad:...nadávala som jak pohan. Nie som blbec ohľadom počítača, ale komplikovanejšie to už naozaj ani nemohlo byť. Zabila som s tým 2 dni a aj ďalšie nervy, keď mi prišiel kontrolný výpis zo zaslaného mesačného výkazu. Z toho som sa tiež nevedela vysomáriť, či je dobrý alebo nie.

:)Predvčerom som sa zaregistrovala do SZP . Úplne jednoduchá registrácia, bez krkolomným zbytočností. Vytlačila som si GRID kartu, zbytok papiera som podpísala a poslala som ho v ten istý deň spolu s výpisom z OR. Včera mi prišla e-mailom aktivácia konta. ÚPLNE SUPER !!!!.....zvládne aj decko:)
Posielam výkazy elektronicky, aj keď mám v poisťovniach len po jednom zamestnancovi !

tiež som pri tom inštalovaní aspoň 4 x zmaturovala. :)
MIRKA111
12.02.09,12:05
Elektronizácia mesačných výkazov
Zamestnávatelia, ktorí zdravotným poisťovniam predkladajú preddavky na poistnom za viac ako 8 poistencov majú Výkazy podávať v elektronickej podobe. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ponúka k tejto povinnosti (účinnej od 1.1.2009) Metodické usmernenie č. 3/2008 vo Vestníku č. 6/2008 aj na: http://www.udzs.sk/buxus/docs//vestniky/rocnik_2008/vestnik_06_08.pdf

Zmena sa týka platiteľov zdravotného poistenia, ktorí majú viac ako 8 zamestnancov, pričom aj na elektronickej forme sa treba so zdravotnou poisťovňou dohodnúť. Postup odbúrava „papierovú“ komunikáciu medzi zdravotnými poisťovňami a platiteľmi poistného a následne aj s Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Prvý raz uvedení platitelia podávajú výkazy elektronicky vo februári - za január 2009.
MIRKA111
12.02.09,12:09
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa čo najskôr zaregistrovať a Apollo ZP, snažila som sa zaregistrovať, ale stále ma odtiaľ "vyhodí" a ked chcem pokračovať tak mi vypíše, že dané heslo už má niekto zaregistrované, tak som dala nové a znovu ma vyhodilo a už ho asi aj zaregistrovalo, ale ja sa naň nemôžem prihlásiť.......
Lazura
12.02.09,12:20
Vo VsZP je posielanie el.vykazov zabezpecene pomocou certifikatu, spise sa zmluva, daju ti pristupove prava,vyzera to najprv komplikovane /instalacia certifikatu/, ale da sa to v pohode. Vykazy potom netreba posielat v papier.forme. Dalej mam skusenost so SZP, tam je to jednoduche, stiahnut z netu, grid karta, podpis zmluvy na pobocku, vykazy su tiez akceptovane v el.forme bez papierovej.
ale ako sa ten certifikat da instalovat ked mam mozillu?!?! vyskakuju mi tu hlupe okna.. ze sa cetrifikat nenasiel a podobne alebo ze nemam dostatocne prava na tomto pocitaci (aj ked som v administratorskom konte)
polis1
12.02.09,12:38
je teraz po novom v každej poistovni posielať elektronicky výkazy za viac ako 8 poistencov.

treba sa ísť zaregistrovať, ale je treba najprv cez internet a potom navštíviť pobočku každej poisťovne v ktorej sú prihlásení poistenie tj tam kde je ich viac ako 8