helusa46
15.02.08,16:20
Prosím Vás o radu. Mám SZČO ktorá pracuje skoro celý rok v ČR, pre firmu v Prahe. Za prácu vystavuje mesačne faktúry za prevedené práce na rôznych stavbách.Robím mu cesťáky na stravné +40%.K faktúre má priložený doklad kde a koľko dní a hodín odpracoval. Podľa toho účtujem aj dni na stravu + cestovné na cestu tam a späť. Má doklad na ubytovanie, má to dohodnuté zmluvou, používa vlastne byt ktorý má prenajatý. Môžem dať do daňových výdavkov aj tento prenájom,respektívne ubytovanie?
Hľadala so to ale nič som podobné nenašla. Podľa mňna je to nevyhnutný výdavok, lebo niekde bývať musí, keď nechce bývať v nejakej ubytovni, keď maká ako frédka a po práci potrebuje adekvátnz aj odpočinok.
Som tu nová učim sa pracovať s poradou.
Srdečne Vám ďakujem vopred za pomoc
Zoltán Kovács
15.02.08,15:24
Prosím Vás o radu. Mám SZČO ktorá pracuje skoro celý rok v ČR, pre firmu v Prahe. Za prácu vystavuje mesačne faktúry za prevedené práce na rôznych stavbách.Robím mu cesťáky na stravné +40%.K faktúre má priložený doklad kde a koľko dní a hodín odpracoval. Podľa toho účtujem aj dni na stravu + cestovné na cestu tam a späť. Má doklad na ubytovanie, má to dohodnuté zmluvou, používa vlastne byt ktorý má prenajatý. Môžem dať do daňových výdavkov aj tento prenájom,respektívne ubytovanie?
Hľadala so to ale nič som podobné nenašla. Podľa mňna je to nevyhnutný výdavok, lebo niekde bývať musí, keď nechce bývať v nejakej ubytovni, keď maká ako frédka a po práci potrebuje adekvátnz aj odpočinok.
Som tu nová učim sa pracovať s poradou.
Srdečne Vám ďakujem vopred za pomoc

Poda mňa môže. Malá podotázka: Ak pracoval v ČR viac ako 183 dni, registroval sa v ČR? Nakoľko v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi ČR a SR tú povinnosť má, ak splnil podmienku 183 dni. Teda aj podať DP v Čechách.
helusa46
15.02.08,15:28
ďakujem za odpoveď. Tých 183 dní sa nevzťahuje iba na zamestnanca?
Celkom tomu nerozumiem. Nejedná sa len o fyzickú osobu a nie o OSZČ_
Johanka
15.02.08,16:00
Johanka
15.02.08,16:03
Prosím Vás o radu. Mám SZČO ktorá pracuje skoro celý rok v ČR, pre firmu v Prahe. ...
Srdečne Vám ďakujem vopred za pomoc


ďakujem za odpoveď. Tých 183 dní sa nevzťahuje iba na zamestnanca?
Celkom tomu nerozumiem. Nejedná sa len o fyzickú osobu a nie o OSZČ_
Ja nerozumiem podčiarknutému, najprv je SZČO, potom nie je ... :).
helusa46
18.02.08,21:48
ešte raz srdečná vďaka, veľmi si mi pomohla,konečne mám jasno o pracujúcej SZCO v ČR a iných krajinách podľa zmluvy