sani.d
15.02.08,18:12
Výber z účtu ktorý potom ide do pokladne zaúčtujem ako ostatné započítané výdavky a ovplyvnia mi celkové výdavky pri ročnom zúčtovaní? alebo ich mám účtovať ako ostatné výdavky ktoré neovplyvnia. dakujem
Johanka
15.02.08,17:15
§ 4 Postupov účtovania JÚ
(3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o výdavku.

Postupy účtovania nájdeš tu http://www.porada.sk/f128-postupy-uctovania-ju.html ;).
Zita5
15.02.08,17:16
Výber z účtu ktorý potom ide do pokladne zaúčtujem ako ostatné započítané výdavky a ovplyvnia mi celkové výdavky pri ročnom zúčtovaní? alebo ich mám účtovať ako ostatné výdavky ktoré neovplyvnia. dakujem

Výber z bežného účtu do pokladne účtujete cez priebežné položky.Takýto výber do pokladne Vám neovplyvní ZD.

Ročné zúčtovanie - neviem čo pod tým máte na mysli .
Johanka
15.02.08,17:18
Výber z účtu ktorý potom ide do pokladne zaúčtujem ako ostatné započítané výdavky a ovplyvnia mi celkové výdavky pri ročnom zúčtovaní? alebo ich mám účtovať ako ostatné výdavky ktoré neovplyvnia. dakujem
Máš trocha zmätok v pojmoch - ostatné započítané výdavky - myslíš tým výdavky ovplyvňujúce základ dane (daňové výdavky) ?
Ročné zúčtovanie - to je "mzdový" pojem, tí ktorí vedú účtovníctvo zostavujú daňové priznanie.