RSFredinka
15.02.08,20:32
Ahojte poraďaci chcem poprosiť mam pláne kúpiť stavebný pozemok v ponuke je pozemok bez inž. sietí ale aj s inž. sietami neviem co je kupit lepsie kolko by asi priblizne stali tie inž. siete. a ako je to so stavebným povolením pocula som za plati na dva roky do dvoch rokov musi stavba stáť alebo staci urobiť napr. len základy. dakujem
vieroslava
16.02.08,07:09
Určite je lepšie kúpiť pozemok s inžinierskymi sieťami. Ťažko povedať koľko by stálo napojenie pozemku bez sietí. Záleží od toho, v akej vzdialenosti by boli body napojenia.
V stavebnom povolení dostaneš určité podmienky na stavbu. Jednou z nich je aj časové obdobie. Samozrejme, zákon ráta aj s tým, že niektorú z daných podmienok stavebník z nejakých dôvodov nemôže dodržať a keď taká situácia nastane, požiadaš stavebný úrad o zmenu.
hanelie
16.02.08,07:46
min. rozdiel cca 200.000Sk a viac, / el. energia, plyn, vod. a kan. prípojka /
záleží od vzdialenosti zdroja napojenia, ap
1. projekty
2. výkopy
3. pokladka prípojok
4. vodovodná šachta
:)
ROMBOR
18.02.08,07:34
my sme kupili pozemok bez inzinierskych sieti (tie boli vo vzdialenosti cca 50 m) ... pozemok bol lacnejsi a ak som si vyratal rozdiel, ktori som usetril (viem, za co sa predavaju pozemky s IS v danej lokalite), som stale v pluse ...
pozemok stal 1500,-Sk .... s IS stoja pozemky 2500,-Sk a viac ... na napr. 600m2 je to rozdiel 600 000,-Sk ... za to IS vybudujem sam ... za polovicu ...
r
szaboe
18.02.08,16:51
my sme kúpili radšej s IS lebo bez IS stál meter štvorcový 600 a s IS 1100. aj my sme mali na výber s IS alebo bez u nás to bol rozdiel v cene nie moc veľký. Známy kúpil ten bez IS a nakoniec skončil tam kde my a ešte mal aj kopec vybavovačiek okolo toho. Ale je to na tebe ako sa rozhodneš. Záleží na tom či máš aj známych, ktorý ti to vedia lacnejšie spraviť alebo si to vieš spraviť svojpomocne.