Šanika
17.03.05,09:19
Súrne by som potreboval poradiť. Sme cestovná agentúra zameraná hlavne na predaj leteniek. K letenkám faktúrujeme aj doplnkové služby. Konkrétne sa mi jedná o Poštové služby, resp. EMS alebo kuriérne služby. Podľa zákona o DPH sú poštovné služby oslobodené univerzálne poštové služby poskytnuté poštou. Ostatné poštovné je s DPH. Avšak podľa § 46 ods. 3 sú oslobodené od DPH aj služby vzťahujúce sa na oslobodenú dopravu osôb. To znamená, že ak je letenka oslobodená od DPH, je aj poštovné /EMS,kuriér/ oslobodené od DPH? Poraďte prosím, či dávať DPH alebo nie. Ďakujem
Bohacova
21.06.05,12:58
Zdravim,


chcela by som sa spytat na uplatnovanie DPH pri letenkach?
Rozdeluju sa letenky na EU a NON EU?
Alebo su vsetky oslobodene podla § 46?
Resp. ak idem podla osobitneho § 65, riadim sa len tymto paragrafom a na § 46 neprihliadam?

Dakujem.