Alena9999
16.02.08,11:10
Zdravím všetkých, pohybujem sa tu krátko a preto prepáčte nejaké chyby, chcela by som poprosiť o radu čo všetko musí živnostník podstúpiť pri otvorení prevádzky v ktorej chce prevádzkovať auto-elektroservis?
Je potrebná RP, alebo stačia FA, atď..
Ďakujem za všetky odpovede.
mysimis
16.02.08,10:17
Tak v provm rade musí byť vybavená živnosť na uvedenú činnosť. Je to remeselná živnosť. Potom je potrebné si vybaviť prevádzku na živnostenskom úrade, na mestskom /obecnom/ úrade je potrebné si vybaviť otváracie hodiny a schválenie prevádzky, vývoz smetí. Na hygienu si musíš podať žiadosť o schválenie prevádzky, k žiadosti prikladáš fotokópiu ŽL, nájomnej zmluvy alebo listu vlastníctva, prevádzkový poriadok a kolok v hodnote 500,- Sk. Na životnom prostredí Ti musia dať tiež povolenie ohľadom nebezpečného odpadu /olej a pod./
Alena9999
16.02.08,16:09
Toto všetko mám potrebujem vedieť ďalšie veci ako napr. musím mať otváracie hodiny každý deň?, musím mať RP,
sae
14.03.08,19:44
Ak budes brat hotovost, tak potrebujes RP, ak Ti budu platit na ucet tak nie, ale je to zdlhavejsie.
Otvaracie hodiny potrebujes.
hanelie
15.03.08,10:35
musím mať otváracie hodiny každý deň?, musím mať RP,
otvorené nemusí byť každý deň - určujete si sám
mysimis
15.03.08,10:38
Ohľadom registračnej pokladnice je ťažké odpovedať, lebo píšeš že budeš prevádzkovať auto-elektroservis a to je dosť obšírne. Budeš tam vykonávať len opravy alebo bude aj nejaký doplnkový tovra?
Andrea25
29.04.08,18:10
Prosím poraďte mi. Je potrebné dať schváliť prevádzkový poriadok hygiene vo všetkých oblastiach podnikania?
Ingrid Ondruskova
03.02.13,18:24
Manžel je niekoľko rokov živnostník, pracuje sám a nemá zamestnancov, od 15.1.2013 si prenajal priestory, kde by mal oficiálny office pre klientov, malý skladík s tovarom a dieľňu. Doteraz pracoval tzv. " z obývačky", potrebuje uvedené priestory niekde nahlásiť ako prevádzku? Najradšej by bol keby nemusel, samozrejme, lebo sú s tým len starosti....
Ingrid Ondruskova
04.02.13,15:41
čo si o tom myslíte? Ďakujem...
LeaSl
04.02.13,20:38
Priestory musia byť schválené hygienou, je tam určitý poplatok (tuším sa platí kolkom) už si nepamätám sumu, potom sa mu niekto z hygieny ohlási a pozrú priestory, mala by byť zmývateľná podlaha, umývadlo, WC, svetlo, potrebuje vydokladovať aj nájomnú zmluvu na obchodné priestory, ak to v zmluve uvedené nie je napr. že je to priestor bývalej kočikarne či práčovne - a tak mu to dali aj do zmluvy a bolo to len prestavané - tak musím mať kolaudačné rozhodnutie, že už to je obchodný priestor a nie kocikareň.
Aj keď mal sídlo predtým v byte, tak mal mať aj teito priestory schválené hygienou. Prevádzku treba nahlásiť ešte na mestský úrad - oznámiť otváracie hodiny, na daňový (tuším aj na živnostenský - tým som si nie istá)