Libi
17.03.05,10:27
tiež mám takú otázočku, koho napísať na DP ako osobu oprávnenú podať priznanie, tá osoba musí mať na DÚ splnomocnenie alebo je to proste ten, kto tam pôjde s tým priznaním???
jana123
12.03.06,12:47
Ahojte, hľadala som odpoveď na túto otázku, ale nenašla som. Takže ešte raz : V tlačive DP PO kto je osoba oprávnená na podanie daňového priznania za právnickú osobu ? Píšete sem konateľa alebo túto kolonku vypĺňate len v prípade ak má firma napr. daňového poradcu, ktorý za ňu podáva daňové priznanie ?
Johanka
12.03.06,13:17
Ja tam píšem člena štatutárneho orgánu (konateľ, predseda predstavenstva).
Podľa mňa je to slovko " podáva" zavádzajúce. Nezdá sa mi, že by sa to malo spájať s nejakou osobou, ktorá ponesie DP na DÚrad. Keď to pošlem poštou, čo by som tam napísala - poštára?:D .
jana123
12.03.06,13:28
Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?
kalkulka
12.03.06,13:49
Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?
Áno, píšem konateľa. Ale tiež mi to nie je celkom jasné.
STRELEC
12.03.06,14:20
Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?
Nepíšeme nič. Nikdy neboli námietky. Pri zastupovaní v daňovom konaní píšeme "občana s plnou mocou".
Pri osobnom doručení sa priznanie PO doručuje priamo príslušnej správkyni dane a tá nás pozná.
atka4
12.03.06,14:24
Určite tam nepíšete konateľa, alebo iného člena štatutárneho orgánu - v prípade a.s.. Má tam byť daňový poradca, ktorý za Vás DP podáva, v prípade, že ho máte a máte odložený termín na podanie DP, prípadne, ak Vám účtovníctvo robí iná PO, ktorá je splnomocnená konať vo Vašom mene aj pred DÚ.
Johanka
12.03.06,14:34
Myslíte, že je na to nejaký predpis? Lebo v poučení na vyplnenie DP k tomuto nič nie je. Každý tam asi píše niečo iné alebo celkom nič. Pravdepodobne je to časť DP, ktorú asi nikto na DÚ veľmi neskúma :confused: .
.
atka4
26.03.06,10:29
12.3.05 som odpovedala, že nie .... Treba, konateľa alebo čl. štatut. org.. Odniesla som už niekoľko DP a tento rok to tam chceli. Na jednom DÚ mi povedali, že mali kontrolu z DR SR a vykázali im to ako chyby.
To len na okraj.
Všetkým príjemné závierkové práce.
tešíme sa na 1.Q. DPH, však????
Betina2
25.02.15,07:59
Trošku neskôr, ale stále aktuálne...ak podávate elektronicky tlačivá podľa Dohody s DU (nie ZEPom), tak píšete do tejto kolonky seba alebo konateľa ? (s.r.o.) Jedni píšu konateľa, druhí seba. Je fakt, že čo mám kolegyne a podávajú ZEPom, tak píšu seba. Plnú moc na zastupovanie nemám, len na elektronické doručovanie písomností podľa Dohody s DU. Kto tam má byť v takom prípade správne ?
kn-alka
25.02.15,09:32
ja píšem vždy toho, kto je oprávnený podať - kto to DP vlastne podpisuje, ale aj pri podávaní elektronicky vypisujem konateľa, aj keď mám ja splnomocnenie na podávanie elektronicky.... zodpovedná osoba je aj tak konateľ - môj názor
bea
25.02.15,09:49
ja to tiež tak robím a tiež si myslím, že to tak má byť :)
Betina2
23.07.15,11:38
čo ak má konateľka 2 priezviská a kolonka v DP je prikrátka na meno a plus dve priezviská, tak ako to má v obchodnom registri.... uvedte meno a priezvisko takejto osoby zodpovednej za podanie DP . Zmesí sa mi tam buď iba meno a jedno z priezvísk alebo iba obidve priezviská.
avalik
23.07.15,12:12
Otazky sa nezadavaju do komentarov, dole na stranke mas etiketu porady aj navod.
Betina2
23.07.15,12:31
súvisí to spolu, ďakujem pekne za takýto systém. Zmažem teda otáznik, už to nebude otázka.