stefanf
16.02.08,13:32
Dobrý deň,prosím Vás o radu ako zaúčtovať v PD Riadny debetný úrok- výdavok,Prevádzková režia?
Pred 5 rokmi som si zakúpil,do firmy čistiaci parný stroj,mám aj doklad o kúpe,mám upratovací servis.Ale žiaľ velmi málo ho využivam.Mám záujemcu o kúpu,môžem mu ho odpredať?A ako to zaúčtujem?On tiež podniká,má reštauráciu tak to potrebuje do kuchyne,je platcom DPH.Ja nie som platcom DPH.ďakujem za rady.
Zita5
16.02.08,12:41
Dobrý deň,prosím Vás o radu ako zaúčtovať v PD Riadny debetný úrok- výdavok,Prevádzková režia?
Pred 5 rokmi som si zakúpil,do firmy čistiaci parný stroj,mám aj doklad o kúpe,mám upratovací servis.Ale žiaľ velmi málo ho využivam.Mám záujemcu o kúpu,môžem mu ho odpredať?A ako to zaúčtujem?On tiež podniká,má reštauráciu tak to potrebuje do kuchyne,je platcom DPH.Ja nie som platcom DPH.ďakujem za rady.

Debetný úrok - VOZD - prevádzková réžia.

Čo sa týka čistiaceho parného stroja , pokiaľ je obchodným majetkom a účtovaný bol do výdavkov OVZD , chcete ho predať , tak vystavíte riadnu fa alebo KPZ a príjem za predaj uvedeného stroja zaúčtujete ako príjem pokladňa /banka /podľa toho ako Vám bude platba poukázaná /príjem ovplyvňujúci základ dane iný .
stefanf
16.02.08,12:52
Ďakujem.Prosím vás ešte k tomu debetnému úroku.Aj Pripísanie úroku za nečerpanie ,účtujem rovnako?
Zita5
16.02.08,13:05
Ďakujem.Prosím vás ešte k tomu debetnému úroku.Aj Pripísanie úroku za nečerpanie ,účtujem rovnako?

Za nečerpanie - výdavok ovplyvňujúci ZD - prevádzková réžia .

Ja doplním ešte kreditný úrok na bežnom účte /na ten ste sa nedotazovali/,ak máte pripísaný ako príjem na BÚ , tak účtujete do príjmov OVZD-iný .Prípadnú zrazenú daň z úroku , zaúčtujete do VNZD-Daň z príjmu a bude sa považovať za zaplatený preddavok dane z príjmu .
stefanf
16.02.08,13:11
Ďakujem ,snáď, všetko. :)