Zuzana Boháčová
16.02.08,13:33
Dobry den,
chcem sa s vami poradit,či má zamestnavatel pravo prikazat mi nadcasy a vikendy v praci?v zmluve nic take dohodnute nemame
a vobec sa mi to nepaci:(:confused:
kedže je daňove obdobie,šef vymyslel,že asi nemam čo robiť,a zobral ďalšie s.r.o.-celý rok 2007,ktoré absolútne nemám šancu stihnúť spracovať!!:mee:
mu aj vravím,že určite nestíham,keďže on vie o podvojnom účtovníctve úplné prd,vraví že jasné že stíham
(mám 15 s.r.o.,nemám ani jednu ukončenú,plus 3 veľké firmy mesačná DPH)
tak mu chcem normálne povedať,že vrámci môjho pracovného času v poriadku,ale víkendy v práci odmietam,veď to je strašné:mee::mad:
mám aj rodinu a na to,aby si on zarobil,mne dá odmenu 4 tis hrubého za celé toto strašné daňové obdobie,to je mi lepšie ležať doma:mee:
danushka
16.02.08,13:04
Zuzanka, toto ani neviem okomentovať:eek::eek::eek:...
Takéhoto zbojníka by som nechala nech sa smaží vo vlastnom pote a nebudem Ti hovoriť ako by som postupovala....A divím sa, že si nepodchytíš majiteľov s.r.o. už teraz a.......a......a......na vlastnú živnosť.....
A BODKA !
liba2
16.02.08,13:12
Zuzanka, toto ani neviem okomentovať:eek::eek::eek:...
Takéhoto zbojníka by som nechala nech sa smaží vo vlastnom pote a nebudem Ti hovoriť ako by som postupovala....A divím sa, že si nepodchytíš majiteľov s.r.o. už teraz a.......a......a......na vlastnú živnosť.....
A BODKA !Súhlasím.
Okrem toho Zuzka, už pár dní obdivujem tvoj široký záber problematiky ktorú musíš riešiť - teraz už viem prečo...
Neotáľaj, ty to zvládneš aj sama - a pre seba.
Zuzana Boháčová
16.02.08,13:21
ďakujem vám baby za podporu:o aspoň niečo v tomto strašnom období..
kebyže vidíte moju výplatu,tak sa asi z chuti zasmejete:eek: ale to nejdem riešiť:mee:
zas mi je blbé preberať šéfovi klientov,ale prečo by mi to vlastne malo byť blbé,keď jemu nie je blbé robiť mi toto:mee:
no neviem ale čo budem robiť teraz.. môžem sa s ním hádať,po daňovom dávam výpoveď,prácu si nájdem,či si aj oni nájdu takého debka,čo sa tam bude na nich drať..
len teraz asi budem musieť skákať ako oni pískajú joj..:(
danushka
16.02.08,13:33
ďakujem vám baby za podporu:o aspoň niečo v tomto strašnom období..
kebyže vidíte moju výplatu,tak sa asi z chuti zasmejete:eek: ale to nejdem riešiť:mee:
zas mi je blbé preberať šéfovi klientov,ale prečo by mi to vlastne malo byť blbé,keď jemu nie je blbé robiť mi toto:mee:
no neviem ale čo budem robiť teraz.. môžem sa s ním hádať,po daňovom dávam výpoveď,prácu si nájdem,či si aj oni nájdu takého debka,čo sa tam bude na nich drať..
len teraz asi budem musieť skákať ako oni pískajú joj..:(
Normálne mu povedz, že viac nestihneš a keď to nechce pochopiť, tak mu oznám, že sa necítiš dobre, že to vyzerá na PN...budeš pozerať, čo to sním spraví:eek:
Zuzana Boháčová
16.02.08,13:43
Normálne mu povedz, že viac nestihneš a keď to nechce pochopiť, tak mu oznám, že sa necítiš dobre, že to vyzerá na PN...budeš pozerať, čo to sním spraví:eek:

:D to je dobrý nápad tá PN:)
no môžem skúsiť,zas neviem byť taká svinka.. ale asi sa asi budem musieť konečne naučiť.. lebo aj tak z toho asi nakoniec fakt budem PN,z prepracovania:(
no skúsim,som zvedavá ako to dopadne..
no budúci týždeň príde tá nová s.r.o,určite ju zoberie,na 200%,treba mu z niečoho zacvakať dovolenky a deťom drahé darčeky a tak:eek:
no tak skúsim sa z toho vykrútiť,ale moc tomu neverím,povie že mi zaplatí nadčas,no asi tak 120 sk na hodku (to je už aj víkendový príplatok predpokladám,asi som fakt pako:()
paráda však.. celý víkend zabitý,vypálené oči z PC:mee: stuhnutý krk,boľavý chrbát,ako starena:(
Danila
16.02.08,13:46
Súhlasím.
Okrem toho Zuzka, už pár dní obdivujem tvoj široký záber problematiky ktorú musíš riešiť - teraz už viem prečo...
Neotáľaj, ty to zvládneš aj sama - a pre seba.Tak ja asi celkom v súlade s týmito názormi nebudem, nakoľko tiež, a nielen pár dní sledujem Tvoj široký záber na Porade. Zuzka, v prvom rade chcem veriť, že Tvoj šéf nepozná Tvoj nick. To by mu umožnilo posúdiť Tvoju samostatnosť vo funkcii účtovníčky. Z toho by potom mohol vyvodiť záver aj o využiteľnosti pracovného fondu. Osobne som bola presvedčená, že si živnostníčka a popravde - naliala si si silnú kávu. Napriek všetkému musím uznať, že si odvážna a funguje to. Z Tvojich príspevkov cítiť pokus o systém a poriadok.
Je mi ľúto, ale takto to cítim ja.:)
P.S. To bude tou nohou v sádre.Dlho tu vysedávam.:)
Paula
16.02.08,13:48
tak z toho asi nakoniec fakt budem PN,z prepracovania:(



Tak tak tak .....a treba si chrániť zdravie pre tých, ktorí Ťa potrebujú a ľúbia :)
sta
16.02.08,13:50
Zuzka, bola som v podobnej situácii cca pred rokom a pol. Pracovala som v účtovníckej firme, kde nás šéf doslova zdieral, ja som síce nemala tak veľa firiem ako Ty, ale za tú prácu, čo sme tam všetky robili, sme boli veľmi zle ohodnotené...Keď mi v jeden piatok počas uzávierkového obdobia zahlásil, že mám prísť cez víkend do práce, pretože sú uzávierky a vtedy všetci robíme aj cez víkendy, tak som mu povedala, že ja mám na víkend už iný plán, ktorý nemienim zmeniť a že neprídem. Tak ma to naštvalo, že hneď v pondelok mal na stole moju výpoveď. Pritom som nemala zabezpečenú novú robotu, nevedela som, či si nejakú nájdem, ale som si povedala, že toto viac znášať nebudem....pracovať od rána do večera a ešte aj cez víkendy, pričom nadčasy nikomu nepreplácal a v marci sme za uzávierky dostali odmenu 2-3.000,-.....
Keď som spomenula jednej firme, ktorú som spracovávala, že odchádzam, hneď mi ponúkli, či by som pre nich nechcela pracovať na plný úväzok a skončila som u nich :-) šéfa išlo roztrhnúť od zlosti, keď po mojej výpovedi dostal výpoveď aj od tejto firmy... a ja som teraz spokojná, mám prácu, ktorá ma baví, všetko v pohode stíham, plat mám dobrý a popritom som si založila aj živnosť a privyrábam si popri zamestnaní.
Takže moja rada, povedz šéfovi, že víkendy robiť nebudeš, nemáš to v pracovnej zmluve. Máš aj súkromný život a keby Ti aj neviem koľko platil za nadčasy, nie si predsa stroj, si len človek. Tipujem, že žiadnu dohodu o zrážkach podpísanú nemáš, takže Ti za to nemôže strhnúť ani nič z výplaty, a nemusíš sa ničoho báť. Len sa treba naučiť povedať aj nie, aj ako zamestnanec máš svoje práva a zamestnávateľ Ťa nemôže takto zneužívať. ;)
Držím palce :)
danushka
16.02.08,13:54
Tak ja asi celkom v súlade s týmito názormi nebudem, nakoľko tiež, a nielen pár dní sledujem Tvoj široký záber na Porade. Zuzka, v prvom rade chcem veriť, že Tvoj šéf nepozná Tvoj nick. To by mu umožnilo posúdiť Tvoju samostatnosť vo funkcii účtovníčky. Z toho by potom mohol vyvodiť záver aj o využiteľnosti pracovného fondu. Osobne som bola presvedčená, že si živnostníčka a popravde - naliala si si silnú kávu. Napriek všetkému musím uznať, že si odvážna a funguje to. Z Tvojich príspevkov cítiť pokus o systém a poriadok.
Je mi ľúto, ale takto to cítim ja.:)
P.S. To bude tou nohou v sádre.Dlho tu vysedávam.:)
Danilka, ale musím sa Zuzky zastať trošku...
Podľa toho, čo som pochopila, tak doposiaľ pracovala len s PÚ a nedivím sa jej, že keď začala robiť JÚ, tak má z toho guláš.
Ja napríklad PU som absolvovala teoreticky a teraz keby som mala robiť PÚ - tak by som sa ho učila od samého začiatku.
Zuzana Boháčová
16.02.08,13:54
Tak ja asi celkom v súlade s týmito názormi nebudem, nakoľko tiež, a nielen pár dní sledujem Tvoj široký záber na Porade. Zuzka, v prvom rade chcem veriť, že Tvoj šéf nepozná Tvoj nick. To by mu umožnilo posúdiť Tvoju samostatnosť vo funkcii účtovníčky. Z toho by potom mohol vyvodiť záver aj o využiteľnosti pracovného fondu. Osobne som bola presvedčená, že si živnostníčka a popravde - naliala si si silnú kávu. Napriek všetkému musím uznať, že si odvážna a funguje to. Z Tvojich príspevkov cítiť pokus o systém a poriadok.
Je mi ľúto, ale takto to cítim ja.:)
P.S. To bude tou nohou v sádre.Dlho tu vysedávam.:)

no kiežby si mala pravdu:(
je to tak,že robím na trvalý prac.pomer
k tomu doma firmy na živnosť: 1 s.r.o.-už dorábam r.2007,to je ok,no možno ešte 1-2 vikendy
k tomu jedno jednod.učto r.2007-toho maju dosť
a 2 male jednoduche učta
a 1 malu s.r.o.,r.2008-to ma čas

takže ak chcem v zdravi urobiť to čo už mam doma rozrobene (som si to zobrala,lebo mi to časovo normalne vychadza,po poobediach,trochu vikend)a aj si užiť rodinu,tak nemôžem trčať cez vikend v praci

takže to je ten problem
šef vie,že robim popri praci aj ine,ale určite ho to nezaujima
preto mi tam tie nadčasy vobec nejdu
Zuzana Boháčová
16.02.08,13:59
Zuzka, bola som v podobnej situácii cca pred rokom a pol. Pracovala som v účtovníckej firme, kde nás šéf doslova zdieral, ja som síce nemala tak veľa firiem ako Ty, ale za tú prácu, čo sme tam všetky robili, sme boli veľmi zle ohodnotené...Keď mi v jeden piatok počas uzávierkového obdobia zahlásil, že mám prísť cez víkend do práce, pretože sú uzávierky a vtedy všetci robíme aj cez víkendy, tak som mu povedala, že ja mám na víkend už iný plán, ktorý nemienim zmeniť a že neprídem. Tak ma to naštvalo, že hneď v pondelok mal na stole moju výpoveď. Pritom som nemala zabezpečenú novú robotu, nevedela som, či si nejakú nájdem, ale som si povedala, že toto viac znášať nebudem....pracovať od rána do večera a ešte aj cez víkendy, pričom nadčasy nikomu nepreplácal a v marci sme za uzávierky dostali odmenu 2-3.000,-.....
Keď som spomenula jednej firme, ktorú som spracovávala, že odchádzam, hneď mi ponúkli, či by som pre nich nechcela pracovať na plný úväzok a skončila som u nich :-) šéfa išlo roztrhnúť od zlosti, keď po mojej výpovedi dostal výpoveď aj od tejto firmy... a ja som teraz spokojná, mám prácu, ktorá ma baví, všetko v pohode stíham, plat mám dobrý a popritom som si založila aj živnosť a privyrábam si popri zamestnaní.
Takže moja rada, povedz šéfovi, že víkendy robiť nebudeš, nemáš to v pracovnej zmluve. Máš aj súkromný život a keby Ti aj neviem koľko platil za nadčasy, nie si predsa stroj, si len človek. Tipujem, že žiadnu dohodu o zrážkach podpísanú nemáš, takže Ti za to nemôže strhnúť ani nič z výplaty, a nemusíš sa ničoho báť. Len sa treba naučiť povedať aj nie, aj ako zamestnanec máš svoje práva a zamestnávateľ Ťa nemôže takto zneužívať. ;)
Držím palce :)

to bol happy end:D to som rada,gratulujem..
no ja to mam tak šalamunsky vyriešene-žial pre mňa
zakladna mzda trapna nizka,plus odmeny,takže ke´d sa mu nebudem páčiť,tak mi odmeny nedá
skúšala som aby mi zvýšil základný plat prac.zmluvou,o tom nechcel ani počuť,že ak budem veľa pracovať,že veď mi zvýši odmenu
takže keď dám výpoveď,ani odmenu mi nemusí dať,lebo základnú mzdu mi dá
a to tipujem že stopro urobí,že mi po výpovedi nedá odmenu,aj ke´d budem normálne pracovať,teda skôr nenormálne veľa..
sta
16.02.08,14:05
to bol happy end:D to som rada,gratulujem..
no ja to mam tak šalamunsky vyriešene-žial pre mňa
zakladna mzda trapna nizka,plus odmeny,takže ke´d sa mu nebudem páčiť,tak mi odmeny nedá
skúšala som aby mi zvýšil základný plat prac.zmluvou,o tom nechcel ani počuť,že ak budem veľa pracovať,že veď mi zvýši odmenu
takže keď dám výpoveď,ani odmenu mi nemusí dať,lebo základnú mzdu mi dá
a to tipujem že stopro urobí,že mi po výpovedi nedá odmenu,aj ke´d budem normálne pracovať,teda skôr nenormálne veľa..

Na Tvojom mieste by som dala výpoveď a šla na PN, tie tri mesiace nejako vydržíš, a zatiaľ si buď nájdeš lepšie platenú prácu, alebo si naplno rozbehni živnosť. Ale v tejto firme by som nezostávala viac ani minútu...
Zuzana Boháčová
16.02.08,14:08
Na Tvojom mieste by som dala výpoveď a šla na PN, tie tri mesiace nejako vydržíš, a zatiaľ si buď nájdeš lepšie platenú prácu, alebo si naplno rozbehni živnosť. Ale v tejto firme by som nezostávala viac ani minútu...

no zas na to žalúdok nemám.. tú firmu,teda šéfa pozná dosť ľudí,by ma ohovoril,by som si aj ťažko našla prácu.. ja chcem odtiaľ normálne odísť..
aj kamarátka mi radí,nech dám výpoveď teraz,nech v práci len sedím a nič nerobím,budú radi,ke´d odídem,keďže nič robiť nebudem:o
ale zas budú po mne asi ziapať:eek:
sta
16.02.08,14:17
no zas na to žalúdok nemám.. tú firmu,teda šéfa pozná dosť ľudí,by ma ohovoril,by som si aj ťažko našla prácu.. ja chcem odtiaľ normálne odísť..
aj kamarátka mi radí,nech dám výpoveď teraz,nech v práci len sedím a nič nerobím,budú radi,ke´d odídem,keďže nič robiť nebudem:o
ale zas budú po mne asi ziapať:eek:

ak chceš odísť normálne, tak daj normálnu výpoveď s trojmesačnou výpovednou lehotou, robi si naďalej svoju prácu, normálnym tempom, dodržuj pracovnú dobu, t.j. odrobím si 8 hod. a idem domov. Svoju prácu si spravíš, pracovnú zmluvu neporušíš, ani iné predpisy a je to...ak keď na Teba niekto ziape, treba mu s kľudom povedať, že sa s ním budeš rozprávať, až keď začne hovoriť normálne, proste normálna slušná komunikácia. Ja keď na mňa niekto kričí, tak ho nepočúvam, a keď dokričí, tak mu poviem, že až sa bude chcieť baviť so mnou slušne, nech za mnou príde a hotovo...
Zuzana Boháčová
16.02.08,14:29
ak chceš odísť normálne, tak daj normálnu výpoveď s trojmesačnou výpovednou lehotou, robi si naďalej svoju prácu, normálnym tempom, dodržuj pracovnú dobu, t.j. odrobím si 8 hod. a idem domov. Svoju prácu si spravíš, pracovnú zmluvu neporušíš, ani iné predpisy a je to...ak keď na Teba niekto ziape, treba mu s kľudom povedať, že sa s ním budeš rozprávať, až keď začne hovoriť normálne, proste normálna slušná komunikácia. Ja keď na mňa niekto kričí, tak ho nepočúvam, a keď dokričí, tak mu poviem, že až sa bude chcieť baviť so mnou slušne, nech za mnou príde a hotovo...
ale nemôže mi nariadiť,že musím ostať dlšie plus prísť víkend?
ak to bude takto,tak ok,ak ten víkend,tak otras:mee:
´dakujem vám všetkým za podporu.. držte palce
ste zlatí:)
sta
16.02.08,14:39
ale nemôže mi nariadiť,že musím ostať dlšie plus prísť víkend?
ak to bude takto,tak ok,ak ten víkend,tak otras:mee:
´dakujem vám všetkým za podporu.. držte palce
ste zlatí:)

A ako Ťa donúti? Priviaže Ťa k stoličke? alebo zamkne v kancelárii?
Zuzka, pokiaľ nemáš v pracovnej zmluve uvedené, že súčasťou Tvojho normálneho pracovného času je aj práca cez víkend a nadčasy, čo vlastne ani nemôžeš mať, pretože by sa tým porušil Zákonník práce, ktorý Ti pri umožňuje odpracovať za týždeň max. 48 h. vrátane nadčasov, a keďže robíš každý deň, tak ťažko by sa do toho zmestil aj víkend. Jednoducho, pokiaľ máš v PZ osemhodinový pracovný čas, ten dodrž a hotovo. Zmeniť pracovný čas, by Ti šéf musel jedine dodatkom k pracovnej zmluve.
Zuzana Boháčová
16.02.08,14:47
A ako Ťa donúti? Priviaže Ťa k stoličke? alebo zamkne v kancelárii?
Zuzka, pokiaľ nemáš v pracovnej zmluve uvedené, že súčasťou Tvojho normálneho pracovného času je aj práca cez víkend a nadčasy, čo vlastne ani nemôžeš mať, pretože by sa tým porušil Zákonník práce, ktorý Ti pri umožňuje odpracovať za týždeň max. 48 h. vrátane nadčasov, a keďže robíš každý deň, tak ťažko by sa do toho zmestil aj víkend. Jednoducho, pokiaľ máš v PZ osemhodinový pracovný čas, ten dodrž a hotovo. Zmeniť pracovný čas, by Ti šéf musel jedine dodatkom k pracovnej zmluve.

to je super:D
diki ti moc.. to ma ukludnilo.. tak nech sa dá vypchať.. teším sa:D