zabka.marta
16.02.08,18:32
Dobrý večer prajem všetkým a zároveň prosím o radu. Kamarátka je zamestnaná na dobu určitú na zastupovanie materskej dovolenky. Chcela by však čím skôr ukončiť pracovný pomer. Ako má postupovať, aby mohla čím skôr z práce odísť.
Ďakujem veľmi pekne.
jamis
16.02.08,17:36
Má 2 možnosti:
1. požiadať o rozviazanie pracovného pomeru dohodou k určitému dňu.
2. Dať výpoveď s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
zabka.marta
16.02.08,18:53
Ďakujem veľmi pekne, ale zabudla som ešte napísať, že kamarátka momentálne teraz maródi a tak nevieme, či môže dať výpoveď aj počas práceneschopnosti?
Ďakujem.
Mamoo
16.02.08,19:53
Predpokladam ze kamaratka sa uz vobec nechce do prace vratit :)

ale pokial je na PN nemoze jej plynut vypovedna doba, cize ak by aj vypoved podala, vypovedna doba 2 mesiace by zacala plynut az po ukonceni PN, lebo podla zakona sa vypovedna doba predlzuje o dni PN.

druha moznost je ostat marodit az do dna ked jej vyprsi zmluva na dobu urcitu, ale neviem ako dlho by to bolo , teda kolko mesiacov jej chyba do konca pracovneho pomeru a ci ma dobreho lekara, ktory ju necha doma
Chobot
17.02.08,17:01
Ďakujem veľmi pekne, ale zabudla som ešte napísať, že kamarátka momentálne teraz maródi a tak nevieme, či môže dať výpoveď aj počas práceneschopnosti?
Ďakujem.

Áno, môže dať výpoveď aj počas PN. Výp. doba začne plynúť od 1. nasledujúceho mesiaca. Kľudne môže byť na PN až do konca výp. doby. v tomto prípade PP skončí po skončení výp. doby.
veronika2308
17.02.08,18:13
Výpovedná doba plynie aj v prípade trvania PN. Ak bude mať kamaratka šťastie, už sa do práce nemusí vrátiť.