jojinkoh
16.02.08,18:52
V škole sa mi stal prac. úraz na hod. Tv /vyučujem Tv/- silný úder futb. loptou do hlavy /nešťastnou náhodou/. Bolo mi na zvracanie, mala som menší problém s motorikou. Nahlásila som to priamemu nadriadenému - zást. riad. školy /povedal, že však to vydržím, aby som si dala pol deci, že mi to prejde a pod.-srandičky/ a riad.
Nakoľko som sa dobre necítila išla som sama peši /chodím s paličkou/ k mojej všeob. lekárke na LO. Bola som otrasená, takže som ani normálne nerozmýšľala. Maródovala som 2 týždne a nevyhnutne som sa liečila od 5.10.2007 do 1.2.2008.
Keď sa bezp. technička za mojej prítomnosti pýtala môjho nadriadeného a riad. prečo som nemala doprovod alebo odvoz na LO, riad. odpovedal, že do mňa nevidel ako mi bolo a zást. riad., že však som chodila.
Pýtam sa, porušili moji nadriadení /aj riad./ nejaký zákon, vyhlášku alebo predpis, keď mi neposkytli doprovod ?
eby
28.03.08,06:54
V prípade, že ste priamo požiadali o doprovod a bol Vám odmietnutý, je to porušenie. Záleží aj, kedy ste na to ošetrenie išli, či v pracovnej dobe alebo po skončení pracovnej doby. Mal byť hneď aj spísaný záznam o úraze. To všetko záleží priamo od tej danej situácie.