Sona30
16.02.08,18:57
Hladam osobu, ktora pracuje s programom money S3 (jednoduche uctovnictvo) ako vytvorit skladovu kartu (mena- dolare na slovenske koruny) ak nakupujem tovar zo zahranicia?
Ľuba
17.02.08,04:36
Zatiaľ na Slovensku - po slovensky, takže karta bude normálne v Sk a príjemku, resp. fa., ktorou prijímaš na sklad môžeš mať v cudzej mene. Ale v sklade sa vždy evidujú ceny v Sk.
Marti.ka
06.03.08,08:27
Pracujem s úplne iným softwarovým programom, takže money s3 je pre mňa španielská dedina. Potrebovala by som poradiť so zmazovaním dokladov. Pri účtovaní v pokladni mi pri úhrade faktúr vznikli kurzové rozdiely, ktoré boli zaúčtované v interných dokladov. Došlo však k chybe a tak som tie doklady vymazala. Pri kontrole som zistila, že niektoré sú predsa len správne. Chcela by som vedieť, či sa tá zrušiť zmazanie dokladu a čo s tými dokladmi, ktoré sú nesprávne, preškrtnuté. Ešte ma zaujíma číslovanie dokladov v pokladni. Príjem a výdaj mi dáva rozdielne čísla. Dá sa to spätne nejako opraviť, príp. prečíslovať doklady?Ďakujem.
tanti
06.03.08,08:34
Keď sa už raz doklad zmaže nedá sa to vziať späť, aspoň teda ja som ešte na takú funkciu neprišla. Treba ich normálne nahodiť znova. Tie zmazane tam budú vždy ale dajú sa vytlačiť zostavy bez zmazaných dokladov takže to by nemal byť problém. Lepšie je ak sa doklad radšej prepíše na iný teda ak sa to dá urobiť v danej situácii.
jessica
06.03.08,08:37
Pracujem s úplne iným softwarovým programom, takže money s3 je pre mňa španielská dedina. Potrebovala by som poradiť so zmazovaním dokladov. Pri účtovaní v pokladni mi pri úhrade faktúr vznikli kurzové rozdiely, ktoré boli zaúčtované v interných dokladov. Došlo však k chybe a tak som tie doklady vymazala. Pri kontrole som zistila, že niektoré sú predsa len správne. Chcela by som vedieť, či sa tá zrušiť zmazanie dokladu a čo s tými dokladmi, ktoré sú nesprávne, preškrtnuté. Ešte ma zaujíma číslovanie dokladov v pokladni. Príjem a výdaj mi dáva rozdielne čísla. Dá sa to spätne nejako opraviť, príp. prečíslovať doklady?Ďakujem.

Preškrtnuté doklady sa už nedajú obnoviť. Musíš vytvoriť nové doklady, číslo sa priradí najbližšie voľné, ktoré bolo priradené preškrtnutému dokladu.
Príjmové a výdajové doklady majú rozdielne číslovanie, pretože sú to rôzne typy dokladov. Jeden číselný rad sa tvorí pre príjem napr.: PP080001..
a jeden číselný rad pre výdaj napr.: PV080001... Pokladňu archivujem zvlášť príjmovú a zvlášť výdajovú. Keď vytlačíš pokladničnú knihu bude v nej všetko usporiadané podľa dátumov, čiže aj príjmy aj výdaje chronologicky ako boli zaúčtované.
bendži
06.03.08,08:51
ešte doplním, že cígler software má na stránke programík na úplne odstránenie tých preškrtnutých, t.j. zmazaných dokladov, takže ich tam vôbec nebudete viac mať... (ja si tak svoje agendy raz za čas prečistím...)
jessica
06.03.08,09:12
ešte doplním, že cígler software má na stránke programík na úplne odstránenie tých preškrtnutých, t.j. zmazaných dokladov, takže ich tam vôbec nebudete viac mať... (ja si tak svoje agendy raz za čas prečistím...)

Díky, dobrá správa :---
ingak
06.03.08,13:52
Precislovanie dokladov sa v Money neda, ponuka nasledujuce volne cislo, spatne neprecisluje doklady.
Marti.ka
07.03.08,10:04
Ďakujem všetkým za pomoc. Veľa vecí som aj vďaka vám vyriešila, no opäť nastal ďalší problém. Všimla som si, že na konci roka mi pohľadávky a záväzky prepočítava kurzom k 31.12. Takto mi zostatok prenesie aj do budúceho roku. V programe, ktorý bežne robím sa kurzové rozdiely robia ručne podľa zostatku tej ktorej faktúre.
Takže zostatok na účte 311 mám z minulého roku preúčtovaný kurzom k 31.12.2006. Teraz pri úhrade faktúry mi vzniká kurzový rozdiel voči kurzu faktúry a kurzu úhrady. Ale na účte 311 mám zostatok k 31.12. Takže kurzový rozdiel, ktorý mi urobí, mi zas urobí rozdiel na 311. Ako to zaúčtovať správne? Vďaka.
Len dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne.
Ľuba
11.03.08,05:47
Zostatok z vlani by si mala mať preúčtovaný kurzom k 31.12.2007 nie 31.12.2006. Pri úhrade fa. v ďalšom roku Ti vypočíta kurzový rozdiel voči tej precenenej faktúre, nie voči pôvodnej faktúre.
milagros208
17.04.08,07:28
Ahojte. Poprosila by som o pomoc pri začatí účtovania v programe money S3. Navolila som si počiatočné stavy na účtoch, taktiež počiatočné stavy pokladní a účtov v bankách. Potrebovala by som nahodiť neuhradené pohľadávky a záväzky z min. rokov do salda. Ako funguje sledovanie salda v tomto programe a úhrada pohľadávok a záväzkov z min. rokov. Čo by som mala ešte urobiť pri zavedení roka? Ďakujem pekne.
milagros208
17.04.08,11:29
Ozaj mi nikto nevie pomôcť?
tanti
17.04.08,11:39
Neviem, či poradím dobre, ale ja by som si jednoducho nahodila rok 2007 a tam nanovo nahodila záväzky aj pohľadávky tým pádom ich presuniem do roka 2008 bez problémov.
Jara
17.04.08,11:45
Neviem či to je správne, pretože ak nahodila PS tak tam už ma 311 aj 321 takže by ich mala asi odúčtovať interným dokladom a nahodiť si 311 a 321 podľa názvu organizácii a podľa faktúr aby ich mohla sledovať saldokontne. Zároveň aj 314 a 325 ak má nejaké prijaté alebo poskytnuté zálohy.
milagros208
18.04.08,04:33
Vďaka za odozvu. Ale cez čo by som si mala tie neuhradené faktúry za min. roky nahodiť, aby som ich zaúčtovala na 311 a 321 bez protiúčtu? Ďakujem.
Jara
18.04.08,05:16
Hádam by si to mohla urobiť cez 395, veď vlastne potrebuješ mať 311 a 321, /prípadne 314,325/ raz plusom a rza mínusom. Keby si to urobila cez 395 tak by ti v pohode vypadla a ostali by ti len správne zostatky. Ty ju vlastne len chceš vyhodiť sumárnu a nahodiť saldokontne. Veľa úspechov. Je to makačka, ale je treba to urobiť poriadne. Dávaj pozor na IČO a VS.
Ľuba
23.04.08,11:34
1. Založ si rok 2007 - doňho nahraj všetky neuhradené fa. (aj z minulých rokov), stačí do nulového základu s predkontáciou napr. 311/xxx, resp. xxx/321 - tie xxx-ové účty sú nepodstatné, pokiaľ sa jedná o saldo.
2. Urobíš prevod salda do roku 2008.
3. Prejdeš do r. 2008.
4. V r. 2008 zadáš počiatočné stavy v účtovnom denníku.
5. V počiatočných stavoch salda pridáš 2 riadky s dátumom 31.12.2007 s predkontáciami 321/702 a 702/311 a s príšlušnými sumami.