vladimír Burík
16.02.08,19:26
Pekný deň.
Poprosil by som o rady na liečenie herpesu zoster, ktorým je postihnutá moja 75 ročná mamka, má veľké bolesti celého tela. Ďakujem. Vlado.
bv_alexandra
16.02.08,18:31
vladimír Burík
17.02.08,07:38
Ďakujem pekne všetkým. Ide o to, že vyrážky zmizli, ale bolesti zostali. Vyrážky sú len vonkajším prejavom zápalu vnútorných orgánov-herpesu a ten zápal je potrebné liečiť. Ako?Mamka brala jednu krabičku tabletiek Galapentin,Telviran a RIVANOL mastil som ju mastiščkou asi 3 mesiace, potom to zmizlo, ale bolesti zostali. Kdesi som čítal, že tie bolesti sú väčšie, ako keď Vás trápi nerv v zube.Diki.
BXLmiami
17.02.08,12:56
Je to vlastne vírusový zápal nervu.Takže nebolí koža,alebo telo,bolí ten nerv a signalizuje do mozgu nesprávne informácie.Je porušená cesta ktorá signalizuje poškodenie organizmu.Neviem,či sa vyjadrujem dobre,ale snažím sa.:) Koža je už v poriadku,ale tie bolesti sú vlastne nervovými bolesťami a treba čas,aby odozneli.Takže liečba bolesti a vitamíny na rekonvalescenciu nervu.Ale je fakt,že zotavovanie trvá dlho.
seda
17.02.08,13:38
Dobrý deň, ja by som určite navštívila lekára. Ja som ho dostala si pred 6-rokmi, chytol mi ľavú stranu od polovice hrude, po polovicu chrbta. Bola to nesmierna bolesť a je pravda, že je horšia ako bolesť zubov a môžem povedať, že keď som následne prekonala infarkt, tak ten pre mňa nebol až tak bolestivý ako herpes zoster. Vôbec som nevedela čo mi je. Stále som si hovorila, že to prejde, že nemôžem odísť z práce a nakoniec som to nechala zájsť do takého štádia, že ma šéfka z práce niesla priamo k lekárovi. Chceli ma hospitalizovať na infekčnom no šéfka vybavila, že ma tam nedali, veď kto by robil. Nepamätám si názov liekov, ale viem, že v tom čase, boli málo dostupné a boli nejaké nemecké.
mandula
17.02.08,14:50
skúste injekcie Milgamma. Je to aj v liekovej forme, ale injekcie sú zo začiatku účinnejšie.