ks1katus
16.02.08,19:31
Robím JÚ . Kto mi vie poradiť so zadávaním novej jazdy v knihe jázd ?
Len teraz som si objednala MRP, takže chcem zadať jazdu tak, že nezačínam od nuly - mám v aute natankované aj na tachometri sú už nabehané km.
A okrem toho chcem nastaviť aj cenu benzínu, ale ani to mi nebere, len ak zadám aj čerpané PHM. No ja som v ten deň nečerpala (nekupovala)PHM, len chcem pokračovať v tom , že mám najazdené 19587km a mam stav PHM 24 litrov v nádrži. PROSIM PORAĎTE, UŽ CELÝ DEŇ SA S TYM TRAPIM ! Diky
Petra29
16.02.08,18:41
Keď si zadávaš nové vozidlo, tam zadáš počiatočný stav nádrže a cenu benzínu. Až potom zadáš novú jazdu na toto vozidlo.
ks1katus
16.02.08,19:32
Diky Petra, fakt si mi pomohla, cením si to !
Petra29
16.02.08,20:26
Som rada, tiež mi dlhšie trvalo, kým som na to prišla.
linda991
20.02.08,11:36
Pri zadávaní jázd do knihy jázd nám vzniká ku koncu mesiaca nadspotreba alebo úspora PHM. Spotreba PHM je zadávaná podľa technického preukazu. Viete mi niekto poradiť, ako to na konci mesiaca vyrovnať skutočnú spotrebu PHM, pričom potrebujem zachovať nakupované PHM a tiež stav tachometra?
deni10
04.06.08,07:14
Dobry den:),

poprosila by som o radu ohladom knihy jazd. Robim ju prvykrat a trosku mam pochybnosti. Je zle ak mi nesedi stav tachometra v knihe jazd, a stav tachometra v aute?
Firma vlastni jedno auto, pracujem v MRP a ked zadavam do knihy jazd, tak nedavam cestu mestom a mimo, ale vsetko davam dokopy. Takze mam jednu spotrebu.

Dakujem velmi pekne za kazdu radu.
Pekny den vsetkym.
;)
lenkak
04.06.08,07:30
tachometre by mali sedieť.
deni10
04.06.08,07:40
Tiez si to myslim, len neviem ako sa mam dalej pohnut. Robim to druhykrat a stale mi to nesedi. V technickom mam len jednu spotrebu, a tu evidujem v knihe jazd. Takze jak robim tak robim stale mi tam vychadza rozdiel.
Informovala som sa trosku a bolo mi povedane, ze si to nemam vsimat. Ale rada by som bola keby som to mala tak ako to ma byt.
deni10
06.06.08,05:35
Dobre rano,

mohol by sa este niekto podelit so skusenosti ohladom knihy jazd. Sedi Vam tachometer v knihe jazd s tachometrom v aute?

Dakujem
liba2
06.06.08,05:41
Dobre rano,

mohol by sa este niekto podelit so skusenosti ohladom knihy jazd. Sedi Vam tachometer v knihe jazd s tachometrom v aute?

Dakujem
Ak chcem mať zapísaný stav tachometra v KJ, musím si ho prečítať z tachometra v aute - takže mali by byť totožné údaje :D.
deni10
06.06.08,05:48
No, lenze ked budem robit podla tachometra z auta, tak potom mi nebudu podla mna sediet km, ktore som prejazdila. Mylim si. ;)
Mozno tu trepem dve na tri, ale neviem ako to moze sediet, ked vzdy nemam rovnaku spotrebu (v technickom je iba jedna spotreba), takze tam rozdiel nejaky musi byt, nie? Uz som z toho .... :confused:
;)
betyna8
06.06.08,05:51
No, lenze ked budem robit podla tachometra z auta, tak potom mi nebudu podla mna sediet km, ktore som prejazdila. Mylim si. ;)
Mozno tu trepem dve na tri, ale neviem ako to moze sediet, ked vzdy nemam rovnaku spotrebu (v technickom je iba jedna spotreba), takze tam rozdiel nejaky musi byt, nie? Uz som z toho .... :confused:
;)

spotreba a ubehnute km su dve rozdielne veci, tachometer ti predsa ukazuje kolko km si nabehala.S knihou jazd by to malo sediet /pocet km/, ja sa s tym tiez trapim, lebo sef si lieta kade tade ,nic nezapise,len mi prinesie hrcu blocikov za palivo a dopasovat si to mam ako sa mi da.:(
deni10
06.06.08,06:15
len rozmyslam, ze ako mi moze urobit rozdiel 100 km medzi tachometrom v aute a v KJ a to uz nepokracujem dalej, lebo sa mi ten rozdiel bude len zvysovat
ja mam k dispozicii stav tachometra z auta ked sa tankovalo .... a to mi vlastne nesedi k danemu dnu . Tu mi robi ten rozdiel. Na to aby som mohla tankovat doplna musim mat nadrz prazdnu, lenze ked mi sedi tachometer, v KJ mi ukazuje ze nadrzi je napr. 1/2.
.... no idem spekulovat dalej :(
;)
liba2
06.06.08,07:44
Asi nemáš auto :) - lebo tankovanie doplna neznamená, že bola prázdna nádrž. V nádrži že vždy okolo 2-3 lit. aj keď sa javí ako prázdna.
Ak sa jazdy zapisujú denne, tak ti km musia sedieť s tachometrom. Ale ak jazdy "vymýšľaš" podľa tankovania a normy spotreby, potom ti to nevychádza a musíš to "napasovať".
deni10
10.06.08,09:51
auto mam:), ale vodicak nie :D ...... ale s tym ratam, ze tam nejake tie litriky ostanu, ale nemozem natankovat napr. 47 litrov ked mi ukazuje (KJ) ze mam v nadrzi 25 litrov a nadrz v aute ma 55 l.
To je pravda ze teraz si jazdy "vymyslam" lebo este som nikdy jazdy nerobila. A preto sa mi to trosku nakopilo, ale nie je to az take hrozne, ....... aj to nie je take zlozite ako som si myslela, len mi to stale nesedi. A kedze mi to generuje samo, tak ked tam mam len urcenu jednu spotrebu, tak samozrejme si to samo vyrata, ze za danu cestu aka bola spotreba ....... ale ja spotrebu mozem mat uplne inu ako je napisana v technicaku, nie? A tym padom uz je tam rozdiel. Mylim sa , ci sa mi to uz pletie jedno cez druhe?

dakujem za rady ;)

pekny den vsetkym :)
Marína
21.01.09,16:46
Mám problém s jazdami s novým MV(doteraz som jazdy robila v inom programe).
MV zaradené.
1. Najprv som do Čerpanie nahodila všetky tankovania. Prvé bolo 3.11.(viď obr.1) Vy vypĺňate čas tankovania? Dotankovanie nádrže do plna som "neodfajfkla", pretože neviem, či bolo tankované do plna a aký bol stav nádrže pred tankovaním. Ďalšie tankovanie 4.11., 12.11., .. atd.
2. Prvá jazda v Knihe jázd 3.11.po tankovaní. Stav nádrže v mínuse. Predpokladám, že ak v knihe jázd je "natiahnutá" spotreba l/km z databázy čerpanie PHM, tak by mal byť aj počiatočný stav nádrže.(obr.2)
Neviem s tým pohnúť a tak ocením dobré rady.:)
Janurka
21.01.09,17:09
Mám problém s jazdami s novým MV(doteraz som jazdy robila v inom programe).
MV zaradené.
1. Najprv som do Čerpanie nahodila všetky tankovania. Prvé bolo 3.11.(viď obr.1) Vy vypĺňate čas tankovania? Dotankovanie nádrže do plna som "neodfajfkla", pretože neviem, či bolo tankované do plna a aký bol stav nádrže pred tankovaním. Ďalšie tankovanie 4.11., 12.11., .. atd.
2. Prvá jazda v Knihe jázd 3.11.po tankovaní. Stav nádrže v mínuse. Predpokladám, že ak v knihe jázd je "natiahnutá" spotreba l/km z databázy čerpanie PHM, tak by mal byť aj počiatočný stav nádrže.(obr.2)
Neviem s tým pohnúť a tak ocením dobré rady.:)
Tento program je súčasťou MRP účtovníctvo, alebo samostatný?
Používam súčasť účtovníctva /vlastne obr. č. 2/ a tam do okienka "čerpané litrov" nahodím údaj a je to v poriadku.
Marína
21.01.09,18:01
Áno, je súčasťou programu UCT. Ďakujem Janurka, ale on nečerpal počas jazdy a ak by aj, nerozumiem, prečo by som mala dávať čerpanie v rámci zápisu o jazdách, keď je na čerpanie vytvorená zvlášť databáza. Ty čerpanie nezadávaš do Čerpanie PHM?
Janurka
21.01.09,18:15
Ja mám účto Win a nech hľadám, ako hľadám, takú možnosť /Kniha čerpania PHM/ nemám. Ja si viem nadefinovať mot. vozidlo a v rámci neho len pridanie jazdy. Nemáš náhodou účto K/S?
vasana
21.01.09,19:40
Čerpanie PHM zadávam tiež len Knihe jázd ako čerpané PHM počas jazdy alebo len ako Iba doplnenie PHM vozidla ( ak je to niekde po ceste a chcem to mať evidované s konkrétnym mestom, v ktorom sa PHM čerpali ). Tiež som to skúšala cez Čerpanie PHM, ale nevedela som to prevziať do Knihy jázd do stavu nádrže.
Marína
21.01.09,20:06
Ja mám účto Win a nech hľadám, ako hľadám, takú možnosť /Kniha čerpania PHM/ nemám. Ja si viem nadefinovať mot. vozidlo a v rámci neho len pridanie jazdy. Nemáš náhodou účto K/S?
Nie, nie je to K/S, je to vo WIN JU. Pozri si v priloženom súbore druhý obrázok, ľavý stĺpec, že je tam Čerpanie PHM s obrázkom benzínovej pumpy a na prvom obrázku jasne vidieť už otvorenú databázu Kniha čerpania PHM. Určite to tak musíš mať aj ty.

Čerpanie PHM zadávam tiež len Knihe jázd ako čerpané PHM počas jazdy alebo len ako Iba doplnenie PHM vozidla ( ak je to niekde po ceste a chcem to mať evidované s konkrétnym mestom, v ktorom sa PHM čerpali ). Tiež som to skúšala cez Čerpanie PHM, ale nevedela som to prevziať do Knihy jázd do stavu nádrže.
Ďakujem obom.:) Tušila som, že to nie ja, MRP nefunguje.;) Ach jaj, zbytočne som to čerpanie nahadzovala.:mad:
lenkak
21.01.09,21:19
a nastavenie počiatočného stavu v nádrži u konkrétneho vozidla máš? Už nerobím jazdy, ale toto vždy bolo treba mať zadané.
Marína
21.01.09,21:54
Lenka, nemám, pretože to je 1. tankovanie a následne 1. služobná jazda a ja neviem, koľko bolo v nádrži. Aj tak nechápem, prečo by sa nedalo začať s prázdnou nádržou.
Ešte ma napadlo, mám udaný aj čas tankovania(07:19) pred časom začatia 1. jazdy(08:00), takže logiku to má.
Asi sa budem riadiť radou vasany a nestrácať čas.
Aj tu http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=298 sa venujú čerpaniu len v rámci knihy jázd.
lenkak
21.01.09,22:00
predpokladám, že sa riadia matematikou, musíš začať plusom ak chceš niečo minúť. Buď poč. stav, alebo skoršie natankovanie.
lenkak
21.01.09,22:18
asi Ti nič iné nezostane.
Marína
21.01.09,22:49
predpokladám, že sa riadia matematikou, musíš začať plusom ak chceš niečo minúť. Buď poč. stav, alebo skoršie natankovanie.
Veď ja som k 8,00 hod. v pluse. Natankované mám už o 7,29 v ten istý deň. My to tu asi neporiešime. Keď bude na to čas, opýtam sa v MRP.
Ďakujem Lenka za tvoj čas.:)
branislavp
22.01.09,04:22
Veď ja som k 8,00 hod. v pluse. Natankované mám už o 7,29 v ten istý deň. My to tu asi neporiešime. Keď bude na to čas, opýtam sa v MRP.
Ďakujem Lenka za tvoj čas.:)
Neviem, či Ti poradím k Tvojej veci. Iba toľko. V nádrži nikdy nemôžeš mať nulovú hodnotu, to nemá logiku, auto by sa v žiadnom prípade ani nepohlo z miesta, vždy tam musí byť aspoň nejaký ten liter PHM - zostatok, s ktorým začínaš, alebo ktorý prevádzaš do budúceho mesiaca + čerpanie v bežnom mesiaci, ak je vozidlo v prevádzke. K vozidlu si zober veľký technický preukaz, v ňom zistíš normovanú spotrebu PHM na km jazdy v meste i mimo mesta, zistíš si objem nádrže v litroch, objem nádrže je rôzny podľa typu vozidla. Už aj z bločkov zistíš , kde sú uvedené PHM v litroch, kedy sa čerpalo na maximum, zvyčajne vo firemných vozidlách sa čerpá PHM do vozidla do plna nádrže, na maximum. A rozhodujúci je stav tachometra začiatočný a konečný k hodnotenému obdobiu, a to nepustí. Adekvátne k vykázaným najazdeným kilometrom podľa stavu tachometra musia byť aj spotrebované PHM, norma spotreby nepustí, preto je nutné, aby Ti šéf dal rozpis jázd v meste, mimo mesta s vyčíslením najazdených kilometrov, pretože v meste je vyššia spotreba PHM na odjazdený km, mimo mesta je nižšia spotreba PHM na odjazdený km. Ak Ti môj príspevok nepomôže, prepáč, vymaž ho.
Marína
22.01.09,07:50
Ďakujem Braňo, všetko, čo píšeš, je jasné. Tu ide o to, že chyba je s 99,99% pravdepodobnosťou v programe a to v tom, že tankovanie neťahá z databázy "Čerpanie PHM" do databázy "Kniha jázd".
daniver
04.02.09,07:58
Prosím Vás má niekto skúsenosť s použitím motohodín? Máme nákl.automobil,používa sa v jednej firme na ťahanie a presun prívesov. Za deň má ubehnuté cca 15km, ale spotreba PHM je vyššia ako na 15km,lebo motor beží. Mesačne natakujeme cca za 400Eur PHM, ktoré sa aj spotrebujú, ale na súčet km za mesiac táto spotreba nevychádza. Neviem čo s tým. Má prosím Vás niekto takúto skúsenosť? Vraj motohodiny sa môžu použiť len pri pracovných strojoch! Ale ja tú spotrebu niekde vykázať musím. Určite sa tu nájde nejaká dobrá duša čo mi poradí!? Učtujem MRP JÚ.
Janurka
02.03.09,10:34
Zisťovala som v MRP fungovanie agendy "Čerpanie PH" a "Knihy jázd", dostala som od nich súbor, ktorý som pridala do dokumentov, snáď pomôže.
Marína
11.03.09,12:51
Súbor od Janurky tu Generátor jázd (http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=911)
Lenka1979
19.03.09,11:45
Mal už prosím Vás niekto taký prípad, že po prevode účtovníctva, ukončenia účt.závierky a prevode na euro v MRP,mi robí knihu jázd stále v SK? Dá sa to prosím niekde nastaviť?
Ďakujem.
Lenka1979
19.03.09,11:50
Mal už prosím Vás niekto taký prípad, že po prevode účtovníctva, ukončenia účt.závierky a prevode na euro v MRP,mi robí knihu jázd stále v SK? Dá sa to prosím niekde nastaviť?
Ďakujem.

No jasnéééé, už som na to prišla, ten "háčik" je vo výstupných zostavách, vždy zadávať-vyberať výstupnú zostavu s č.001 , 002, ...:)
Nika
03.04.09,09:22
prosím vie niekto ktorý zákon, usmernenie.. určuje náležitosti knihy jázd? Neviem to nikde nájsť.
Marína
03.04.09,17:31
Nika
08.04.09,07:08
Určite sa už niekto stretol s takýmto problémom. Ja si však neviem poradiť.
Kúpili sme auto. V TP bola uvedená spotreba jedna spotreba 6L/100km. Pre daňové účely sme používali túto spotrebu. Od 1.3. máme opravený TP, kde je už spotreba rozpísaná -v meste 9,8, mimo 5,6, komb.6 -čo je teda dosť veľký rozdiel, keďže väčšina ciest je po meste. Je mi jasné, že od 1.3. budem používať spotrebu podľa opraveného TP, ale čo s minulým rokom? Môžem použiť opravený TP spätne a opraviť spotrebu za minulý rok podľa nového TP?
denisie
08.04.09,07:12
Určite sa už niekto stretol s takýmto problémom. Ja si však neviem poradiť.
Kúpili sme auto. V TP bola uvedená spotreba jedna spotreba 6L/100km. Pre daňové účely sme používali túto spotrebu. Od 1.3. máme opravený TP, kde je už spotreba rozpísaná -v meste 9,8, mimo 5,6, komb.6 -čo je teda dosť veľký rozdiel, keďže väčšina ciest je po meste. Je mi jasné, že od 1.3. budem používať spotrebu podľa opraveného TP, ale čo s minulým rokom? Môžem použiť opravený TP spätne a opraviť spotrebu za minulý rok podľa nového TP?
pokiaľ ste si odložili prefotený starý TP, podľa mňa to nie až taký problém, veď ako ste mali vtedy vedieť aká je spotreba v meste, mimo a kombinovane, keď to tam nebolo uvedené???
ja napr. nemala v TP uvedenú pre istotu žiadnu spotrebu a musela som to riešiť tak, že som si vyhladala na nete identické vozidlo a rok výroby a v techn. parametroch spotrebu a tú som používala...............
pre daňové účely by mal stačiť za minulý rok podľa mňa ten predošlý TP ako podklad
Nika
08.04.09,16:25
pokiaľ ste si odložili prefotený starý TP, podľa mňa to nie až taký problém, veď ako ste mali vtedy vedieť aká je spotreba v meste, mimo a kombinovane, keď to tam nebolo uvedené???
ja napr. nemala v TP uvedenú pre istotu žiadnu spotrebu a musela som to riešiť tak, že som si vyhladala na nete identické vozidlo a rok výroby a v techn. parametroch spotrebu a tú som používala...............
pre daňové účely by mal stačiť za minulý rok podľa mňa ten predošlý TP ako podklad

lenže tam vznikla veľká nadspotreba. Myslela som či je možné podať dodatočné DP, alebo musím nechať spotrebu podľa toho nesprávneho TP.