henrietan
16.02.08,20:26
Prosím o pomoc.
Ak je zamestnanec prijatý do trvaleho pracovného pomeru ale len na polovičný uväzok - 50% na kolko dní dovolenky má v danom roku nárok,ak má odpracovaných viac ako 15 rokov.V prípade plného uväzku by to bolo 25 dní.Prosím poradte
Dakujem
Mamoo
16.02.08,19:46
Aj pri kratsom pracovnom uvazku ma narok na 25 dni.
Mozno si myslis ze by mal mat len polovicu, ked aj robi len na polovicu,
ale tento clovek ked cerpa dovolenku, tak aj jej dlzka je len polovicna.

t.j. ak si zamestnanec na plnom uvazku vezme 1 den dovolenky tak ma nahradu prijmu za dovolenku za 7,5hod (alebo 8h)

ak si zamestnanec na skratenom 50% uvazku vezme dovolenku tak ma nahradu mzdy len za polovicu prac.casu, ide o to aky ma denny uvazok napr.4h

Vysvetlila som to zrozumitelne? :)
Heni
16.02.08,19:56
Prosím o pomoc.
Ak je zamestnanec prijatý do trvaleho pracovného pomeru ale len na polovičný uväzok - 50% na kolko dní dovolenky má v danom roku nárok,ak má odpracovaných viac ako 15 rokov.V prípade plného uväzku by to bolo 25 dní.Prosím poradte
Dakujem
príklad na dovolenku:
pri plnom prac. úväzku:
ak odpracovaný deň má 8 hodín, jeden deň dovolenky má tiež 8 hodín.
pri kratšom prac. úväzku:
koľko hodín "trvá" odpracovaný deň, toľko isto hodín má predsa aj "dovolenkový" deň ;)
Mamoo
16.02.08,20:07
no presne takto som to aj ja myslela,len som nenasla tak vystizne a strucne vety
veronika2308
17.02.08,18:28
Je to presne tak. Počet dni dovolenky T. j. 25 sa neskracuje. Platí- koľko hodín má denná pracovná doba, toľko hodín má 1 deň dovolenky.