buster
16.02.08,23:02
Už dlhšiu dobu mam problem s HDD pri akomkoľvek spustení PC, mi pokaždé nabehne chyba disku s tym že dole v rohu je F1 Boot a po stlačení F1 system bez problemou nabehne! Neviem mi niekto pomoct ako sa vyhnut tomu stlacaniu F1? Prosím ak nahodou niekto vie tak budem veľmi rad...:confused:
buster
17.02.08,09:00
A este drobnost nasiel som par Upgredov pre moj Bios ale najvyssi bol aj napriek tomu len na 60GB HDD... alebo co bol na neobmedzenu velkost disku tak bol len na SeaGate!
Chobot
17.02.08,17:50
A este drobnost nasiel som par Upgredov pre moj Bios ale najvyssi bol aj napriek tomu len na 60GB HDD... alebo co bol na neobmedzenu velkost disku tak bol len na SeaGate!

A akú značku a typ ZP máš?
Keni
17.02.08,23:21
Už dlhšiu dobu mam problem s HDD pri akomkoľvek spustení PC, mi pokaždé nabehne chyba disku s tym že dole v rohu je F1 Boot a po stlačení F1 system bez problemou nabehne! Neviem mi niekto pomoct ako sa vyhnut tomu stlacaniu F1? Prosím ak nahodou niekto vie tak budem veľmi rad...:confused:

problemov moze byt niekolko

1. skontroluj ci je disk dobre pripojeny
2. skontroluj disk test utilitou od vyrobcu, ci nie je chybny, pripadne ak su chyby, skus ich odstranit
3. zalezi aj od Biosu, ak sa nemylim, tak je tam nejake nastavenie, kde sa da vypnut ta hlaska s F1 pri najdeny nejakych chyb (moze byt chybne nastavanie v BIOSE, napr. RAID enabled, SATA disabled, atd.)

4. doporucujem, skus restore to factory setting, alebo akokolvek to je v BIOSE a pravdepodobne sa chyba odstrani. do BIOSu sa dostanes F2, alebo F12, alebo Del
Chobot
18.02.08,07:07
Už dlhšiu dobu mam problem s HDD pri akomkoľvek spustení PC, mi pokaždé nabehne chyba disku s tym že dole v rohu je F1 Boot a po stlačení F1 system bez problemou nabehne! Neviem mi niekto pomoct ako sa vyhnut tomu stlacaniu F1? Prosím ak nahodou niekto vie tak budem veľmi rad...:confused:

Ešte mi napadá - pozri sa v BIOSe, ako máš nastavenú postupnosť bootovacích mechaník, či náhodou nemáš ako prvé bootovacie zariadenie nastavené DVD mechaniku.

Správne by malo byť:
1. Floppy
2. HDD
3. DVD
4. iné zariadenie (napr. flash)

Pokiaľ máš ako primárnu bootovaciu mechaniku DVD, tak čaká nejaký čas, kým vložíš inštalačné médium.