netsky
17.02.08,09:45
Mili poradaci,

mam takyto problem , ktory sa taha v ucte uz 2 roky - preberala som ucto, kde spolocnost mala takyto zavazok - sukr. firme 2 roky platila urcity obnos penazi mesacne ako zalohu na uver, ktory chceli cerpat po dvoch rokoch, ten vycerpali a nasledujuce dva roky uz len doplacali nadalej rovnako mesacne az ho cely splatili. Nakolko som preberala uctovnictvo iba s pociatocnymi stavmi, / predch.úctovnicka nebola doslova k zohnaniu, ziadne zostavy koncorocne,inventar. uctov/ vobec netusim kde predchadzajuca uctovnicka zauctovala to cerpanie uveru, videla som iba konecny stav na ucte 314 - tam uctovala cely cas tie mesacne zalohy a po cerpani uveru uz vlastne splatky uveru. Takze sme tiez uctovali tie splatky na 314 - co je podla mna zle, v r.2007 sa to cele ukoncilo - prisiel papier od tej spolocnosti - a ja naozaj neviem,co s tym. Ja to vidim jedine na pripocitatelnu polozku.Poradi mi niekto?
Danila
17.02.08,09:15
V prvom rade k Tvojmu zadaniu jedna poznámka. Na účte 314 eviduješ pohľadávku, nie záväzok. Druhá poznámka - účtovníčku hľadať netreba, ale štatutára s úverovou zmluvou, ak vôbec k nejakej úverovej transakcii v Tvojom ponímaní došlo. A tretia poznámka - poskytnúť zálohy za účelom spätného poskytnutia úveru od tej istej osoby je transakcia pre mňa nevídaná. Možno účtovníčka účtovala správne na 314 vrátenie preddavkov. A ak skutočne bolo treba nejakým spôsobom prelievať peniaze, tak spomínaný účet bol zvolený veľmi nešťastne.