cimox
17.02.08,09:57
Zdravim
V blizkej buducnosti(dufam:)) sa chystame stavat RD.Mam pozemok-orna poda o rozlohe 1300m2.Je sice v extravilane obce,ale starosta tam chce v buducnosti stavat,takze som mu uz dal ziadost nech sa vyjadri ci je tam fakt planovana vystavba,aby to bolo aj na papieri(to beriem ako hotou vec:o)!Po hranici pozemku ide vysoke napatie 22Kv,ale aj to som uz poziadal o vynimku a uspesne,takze to ma uz tiez nebrzdi.Cesta konci priamo pri pozemku a v podstate aj vsetky siete su priamo pri pozemku.

Pocul som ze sa ma spoplanit vynatie z pdneho fondu,je to pravda?da sa to uz oficialne niekde pozriet?Neviete ake tam maju byt poplatky?

O mesiac aj nieco odchadzam do zahranicia,neviete mi povedat co vsetko treba dolozit na Obvodny pozemkovi urad aby mi to trvalo vynali z pozemkoveho fondu?Je tam potrebny projekt a geometricky plan?:confused:

Je treba davat aj ziadost o uzemne konanie este predtym?alebo ako to vlastne je?mozte mi poradit,som do toho blazon,a nemam tusenie ako teraz maju nasledovat kroky,co dalej?

Dakujem pekne za pomoc
wagner
17.02.08,17:32
Vyňatie z pôdneho fondu má byť spoplatnené. Na vyňatie potrebuješ myslím si že LV, snímku z mapy, stanovisko obce - súhlas s vyňatím. To pokiaľ ideš vyňať celú výmeru. Pokiaľ chceš vyňať iba časť, tak musíš mať GP. Tlačivo žiadosti o vyňatie zvyknú mávať aj na Obecnom úrade. Ak nie, tak si ho treba zobrať priamo na pozemkovom úrade. Na žiadosti je presne napísané, čo máš doložiť k žiadosti.
olybaba
17.02.08,18:17
pozdravujem,
- vo vasej veci sa obratte na prislusny obvodny pozemkovy urad, kde pracovnik pre ochranu podneho fondu vas kompetentne usmerni a poda informacie;
- tento pracovnik vybavuje aj vynatia z podneho fondu, presne vam povie co k vynatiu budete potrebovat;
- pozrite sa na adrese pozemkovych uradov
http://www.land.gov.sk/pu/index.php?start
cimox
17.02.08,20:18
Dakujem za pomoc,zajtra tam skusim zbehnut a uvidime aky budu ochotny:)
olybaba
17.02.08,20:42
prosim zajtra zdelte, aki boli ochotni
cimox
18.02.08,09:10
no ochota,ako vsetky nase uradnicky,oni nic nevedia,a ak vedia nic nepovedia,stale sa odvolavali ci uz mam stanovsiko starostu,ze bez toho m nepovedia ziadne info,tak neviem ci je tam nejaky zadrhel a viac moznosti,alebo co?a este mi povedali ze nieje mozne vynat pozemok vacsi ako 100m2,je to pravda?a s tym spoplatnenim to nevyzera zatial ze by to mala byt pravda,to mi zas povedali na obecnom urade.
hanelie
18.02.08,09:27
1. územný plán - zistiť, čo je plánované v budúcnosti v danej lokalite, ktorej súčasťou je aj tvoj pozemok

2. pokiaľ je zahrnutý ako súčasť napr. stav. pozemkov ap. vyňatie z pôdneho fondu nie je problém a nie je spoplatnené
NeMaria
18.02.08,14:32
Ak mas LV, nemal by byt problem celu parcelu vynat, samozrejme so suhlasom starostu. Ja som riesila podobny problem, len som nemala ani LV. Napisala som si vyjadrenie (suhlas) sama, kde boli uvedene podmienky vystavby, detaily ohľadom IS a starosta mi ho podpisal a opeciatkoval.(tiez iba planoval vystavbu v danej lokalite, je to extravilan a nemal ani UPI). Za vynatie sme neplatili nic.
Problem prichadza teraz, ked mame na parcelu vydane SP a musime za kazdy m2 zaplatit 20 Sk dan z nehnutelnosti, ale to patri do inej temy...:)
V pripade, ak chces pozemok rozdelit a stavat na mensom, budes mat trochu vacsie problemy, lebo podla pozemkoveho zakona je zakazane drobenie ornej pody v extravilane. Ale da sa prekonat aj to cez krajsky pozemkovy urad, kde ti daju suhlas s uzemnym konanim a potom ti to vyjmu a vyjmu ti iba cast, o ktoru si ziadal. m.
cimox
18.02.08,19:46
asi to aj tak spravim ze tych 1300m2 rozdelim na nejakyc 300 a zvysok necham ornu podu,lebo je to fakt ze naco platit take dane,ked to aj tak nebudem vyuzivat na dalsiu vystavbu.lenze na to si budem musiet pockat na geometricky plan asi,ktory to rozdeli a az potom,a to bolo to hlavne preco som to chcel popohnat.lebo ak je to pravda ze od 1.5.2008 ma byt spoplatneni kazdy vynati meter z PPF sumou 500sk,tak to by znamenalo ze keby to dam len cisto pod domom spravit tak to vynde okolo 60000sk!!!!!!!dufam le nze to nespravia.dnes som sa na to pytal aj na obecnom urade,a tam o tom nic nevedia,ale ze o som nie prvy co sa na to pyta,tak to zistovali na stavebnom urade v BB a tam o tom nic nevedia,a zevraj keby daco take malo byt tak oni by tam uz o tom asi daco vedeli,tak dufam ze to nebude,za jeden pooondiaty papier.a to kvoli takym chytrakom z BA ktory namiesto zemiakov sadia domy:D vo velkom!!!!