5ka_sydney
17.02.08,10:14
Je mozne aby fungoval export rucne vyrobeneho tovaru zo Slovenska do Australie?
Pytam sa z toho hladiska ze tu zijem a ludia su tu do rucne vyrobenych vyrobkov zblazneny a hlavne ak su to vyrobky z Europy.
Ako zozeniem dodavatela zo Slovenska ktory by mi sem ten tovar posielal?
DA sa to vobec?Ake su rizika?
Dakujem za kazdu odpoved
Dáša_
17.02.08,09:35
Myslím, e je to možné. Skôr býva problém zabezpečiť dobrý odbyt. Ak ten máš, tak smelo do toho.
Máš predstavu, aký tovar konkrétnejšie by to mal byť?
5ka_sydney
17.02.08,09:42
Odberatelia by boli len neni dodavatel za rozumnu cenu.Aj prepravu viem zabezpecit.Malo by sa jednat o keramiku,sklo,porcelan...
Mam taku predstavu ze by si to velkoodberateli vyberali z katalogu a potom by sa to len dopravilo sem do Australie.
Len nie som si ista ci by to tak fungovalo
Dáša_
17.02.08,09:51
5ka_sydney
17.02.08,10:03
Dakujem,idem hned kontaktovat vyrobcov a skusit sa na niecom dohodnut.Ak nie budem sa musiet orientovat na inu podnikatelsku cinnost.
Dáša_
17.02.08,10:05
myslím, že výrobcov by sa dalo najsť viac. Toto su prve adresy, co mi vypadli z google.
5ka_sydney
17.02.08,10:38
Nevies nahodou ako to je ked dodavatel na Slovensku nie je platcom DPH.Ako sa v tomto pripade vyclieva takyto tovar?A ako mi z tovaru vyrataju dan tu v Australii?V tejto oblasti sa neviem pohybovat preto sa pytam.O daniach nic neviem...
Dáša_
17.02.08,10:54
Na to treba skor poznat australske zakony. Ale predpokladam, ze je jedno, ci je, ci nie je platcom, DPH sa vypocita z ceny na fakture. Ale upozornujem, ze to sa iba domnievam, mozno je to cele inak
Míša
17.02.08,13:00
Dobrý den, zapojím se do debaty: měla by jste zájem i o ručně malované sklo (vysoký smalt) podle požadavku odběratele(např. jubilejní číše, svatební poháry ale i ruzné soupravy,...)?
najko
17.02.08,19:26
Pozdravujem, ak mozem trocha pomoct okolo vyvozu a cla do tretich krajin-Australie ,nie je problem,mam znameho. Co sa tyka DPH, je uplne jedno ci je vyrobca platic alebo nie...Staci v podstate faktura od vyrobcu, vybavit papiere na colnici a ide sa- tak v skratke:)
Pisem to preto, lebo sa prave chystam uskutocnit nieco podobne a som vlastne aj ten vyrobca...
Ak chcete mozeme sa o tom dohodnut na sklennysen
ajab
08.03.08,11:45
Dobry den,
rad by som s Vami nadviazal spolupracu, moj mail je pravdepodobne volne dostupny.
Dakujem
ajab