Mirkapo
17.02.08,13:05
Ahojte poradaci,chcela by som sa opytat: Minuly rok sme kupili budovu,ktoru sme navysili technickým zhodnotenim . Uctovali sme to ako vyd.neovp. dan a na konci roka sme urobili odpis. Poradte mi co mam urobit,ked tento rok sme do budovy kupili dlazbu,radiator a drev.listy v celkovej sume 20 834,90 Sk. Mozem to zauc.hned do spotreby, lebo ciastka je mensia ako 30 000,-Sk za uct. obdobie,alebo to pridam k cene budovy s tech. zhodnotenim a budem postupne odpisovat,
Dakujem
plavčík
17.02.08,12:15
No myslím si, že v prvom roku kúpy sa nejedná o technické zhodnotenie, ale by sa to malo dávať všetko do obstarávacej ceny..., dlažbu by som teraz dal na TZ a zaradil k budove/ veď nemôžeš dlažbu len tak vytrhať a preniesť inde a radiátor s drev.lištami by som dal rovno do spotreby...
andrej_rv
17.02.08,12:17
Minuly rok sme kupili budovu,ktoru sme navysili technickým zhodnotenim .
Poradte mi co mam urobit,ked tento rok sme do budovy kupili dlazbu,radiator a drev.listy v celkovej sume 20 834,90 Sk. Mozem to zauc.hned do spotreby, lebo ciastka je mensia ako 30 000,-Sk za uct. obdobie
Do spotreby...
Alebo správnejšie - zatiaľ na VNZD, a ak za celý rok 2008 budú nákupy charakteru TZ v úhrne menšie ako 30001,-, tak to pri uzávierke preúčtovať do VOZD.