sisa 7
17.02.08,14:16
Ahojte!
Som začínajúca účtovníčka, ktorá v októbri minulého roku dostala z ÚP dotáciu. No tá mi ešte prišla na môj súkromný účet. V peňažnom denníku som si súkromný a podnikateľský účet analyticky rozlíšila, ale neviem, či musím v tomto denníku zaúčtovať všedky položky ktoré mám na súkromnom účte( nepeňažné položky), alebo stačí iba príjem dotácie a jej výber do pokladne.
Vopred vám ďakujem.
ego.mc
17.02.08,14:35
Dotáciu by som dal ako vklad hotovosti do pokladne a k PPD priložil výpis z účtu.
Len mimochodom: Ak budeš používať "súkromný" účet v súvislosti s podnikaním, nebude súkromný:). A potom musíš účtovať všetky obraty.
sisa 7
17.02.08,17:05
ďakujem za odoveď. A čo sa týka toho súkromného účtu, tak ten som použila iba v prípade dotácie. Inak mám podnikateľský účet.
Dana K.
17.02.08,21:07
Ja len taká poznámka mimotemy.

Na Slovensku asi fakt platí, že čo úrad, to iný zákon. Donedávna som tu na Porade ohľadom dotácií čítala, že kto chce dotáciu, musí mať založený podnikateľský účet, že na "súkromný" to nepošlu. :cool: A tu je živý príklad toho, že to nie je pravda :confused:
ola
17.02.08,21:16
Ja len taká poznámka mimotemy.

Na Slovensku asi fakt platí, že čo úrad, to iný zákon. Donedávna som tu na Porade ohľadom dotácií čítala, že kto chce dotáciu, musí mať založený podnikateľský účet, že na "súkromný" to nepošlu. :cool: A tu je živý príklad toho, že to nie je pravda :confused:

...to je jedna vec a druhá


.....A čo sa týka toho súkromného účtu, tak ten som použila iba v prípade dotácie. Inak mám podnikateľský účet.

.... je tiež zvláštna, lebo dotácia sa poskytuje na začatie, alebo rozšírenie podnikania, čiže logicky mi z toho vychádza, že na príjem dotácie mal byť použitý podnikateľský účet a nie súkromný, hm?
mirpo
17.02.08,21:42
Ja len taká poznámka mimotemy.

Na Slovensku asi fakt platí, že čo úrad, to iný zákon. Donedávna som tu na Porade ohľadom dotácií čítala, že kto chce dotáciu, musí mať založený podnikateľský účet, že na "súkromný" to nepošlu. :cool: A tu je živý príklad toho, že to nie je pravda :confused:
mimotemyNikde v zákone nie je napísané, že úrad musí zaslať dotáciu podnikateľovi len na podnikateľský účet. V skutočnosti ten účet ani nemusí byť jeho:eek:
Zaužívané a odporúčané je však, aby ten účet /je jedno aký/ začínajúci podnikateľ aspoň vlastnil a doložil kartičku k účtu. Ale naozaj záleží, ako úrad vyhodnotí situáciu a rozhodne postupovať...:confused: