weveronika
17.02.08,15:12
Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať, aký stupeň náročnosti by ste pripradili nasledujúcim profesiám:

inštalatér
klampiar
konateľ v s.r.o., kt. je v pracovnom pomere k spoločnosti a robí všetko potrebné- funkcia obchodného zástupcu aj vedúceho.Ak tomu teda správne rozumiem, každý pracovník by mal byť podľa stupňa náročnosti práce zaradený do tarifnej triedy 1-6. Niekde som našla spomenutých 12 tarifných tried. To už je asi minulosť, však?
A čo klasifikácia zamestnaní, ktorá pozostáva z desiatich hlavných tried? Tá funguje iba pre oblasť štatistiky al. aj má dáky význam pri odmeňovaní zamestnancov?
Keď je v pracovnej zluve uvedené:
"Zamestnávateľ bude vyplácať zamestnancovi s účinnosťou od... za vykonanú mzdu v tarife triede a výške:.......................
Ostatné mzdové náležitosti zamestnancovi prisdlúchajú v zmysle platnej kolektívnej zmluvy. " (ziadna nie je)
Je to v poriadku?
A nemáte niekto náhodou vyššiu kolektívnu zmluvu OZ Stavba?
Vďaka!:-)
Veronika
ego.mc
17.02.08,15:14
Stupeň náročnosti práce nie je tarifná trieda. Len určuje minimálne mzdové nároky pracovníka v organizácii, kde nie je uzatvorená kolektívna zmluva alebo v nej nie sú dohodnuté mzdové podmienky.

inštalatér 2-3
klampiar 2-3
konateľ spoločnosti 5-6
Zuna 3
05.05.08,07:25
Poprosím o radu.
Aký stupeň náročnosti práce by ste priradili pracovníkovi čo robí zámočnícke práce a ktorý stupeň- administratívne práce.


Za rýchlu radu ďakujem.
Mahjong
23.07.08,17:29
Vysvetlí mi niekto pojem minimálne mzdové nároky?
Ďakujem.
Tweety
23.07.08,17:31
Vysvetlí mi niekto pojem minimálne mzdové nároky?
Ďakujem.
Minimálny- znamená najmenší možný, takže pod tento mzdový nárok nemôže ísť.
Tinika
26.11.08,07:20
Dobrý deň, potrebovala by som radu. Je nutné mať v prac. zmluve stupeň náročnosti práce? A čo to znamená? Je potom nejak ovplyvnená výška platu?Ďakujem
Stina
26.11.08,07:23
Áno je potrebné mať určený stupeň náročnosti, od toho sa odvíja min. mzdový nárok. viď § 120 ZP.
Tinika
26.11.08,07:28
Dobrý deň, potrebovala by som radu. Je nutné mať v prac. zmluve stupeň náročnosti práce? A čo to znamená? Je potom nejak ovplyvnená výška platu?Ďakujem
Tinika
26.11.08,07:33
Áno je potrebné mať určený stupeň náročnosti, od toho sa odvíja min. mzdový nárok. viď § 120 ZP.

Ďakujem pekne, ospravedlnujem sa za duplicitny príspevok, ale mi blbne net. Prajem pekný den
Tinika
26.11.08,08:07
A ako určím stupeň náročnosti pre zodpovednú farmaceutku (Mgr.) a pre zdravotného laboranta (bez vysokej školy)?