damati
17.02.08,15:50
Ak poznáte nejakú chutnú pomazánku z avokáda, tak dajte vedieť. Raz som jeden recept skúšala, ale vôbec nám to nechutilo.:mad::---
zalobaba
17.02.08,16:19
Ak poznáte nejakú chutnú pomazánku z avokáda, tak dajte vedieť. Raz som jeden recept skúšala, ale vôbec nám to nechutilo.:mad::---

1 zmäknuté avokádo, 1 syr v črievku Bambino, 1 roztlačený strúčik cesnaku, pár kvapiek citrónu alebo octu balzamico. Avokádo rotlačíš, zmiešaš so syrom, cesnakom a pár kvapkami balzamica. Najlepšie chutí na suchej hrianke. :)
ajale
18.02.08,07:16
1 avokado, vajce na tvrdo a ochutit
brčko
18.02.08,07:31
my robíme len jednoducho: avokádo, cesnak a citronova šťava (taká vitamínová bomba). No a čudujem sa (predsalen syr alebo vajíčko chuť zjemnia), ale mojej 3-ročnej dcére to chutí, manželovi nie! :)
Takže nám stačí urobiť to len z polovice avokáda, druhú si dáme obden.
lorelei
18.02.08,07:40
Este sa da spravit taky akoze salatik - skor kokteilsalat - nakocky nakrajati avokado, rajciny tiez na kocky, cibulku alebo cesnak - podla chuti, citronova stava, sol,korenie, premiesat a nechat odstat, ono si to pusti svoju stavu, sem tam premiesat a potom uz len spapat. Dobru chut.
damati
18.02.08,11:45
Všetky typy vyzerajú veľmi chutne, určite vyskúšam, ďakujem.
zuzik29
24.02.08,15:54
Ked sme zili s muzom v Izraeli, avodada sme jedli kazdy den, dokonca muz robil v avodadovom sade. Oni to tam jedli uplne jednoducho a nam to velmi chutilo: Na tmavy chlieb natreli makke rozpucene avokado, posolili a nato pokrajanu paradajku. Super.
V jednoduchosti dokonalost. Mozete zjemnit s trochou masla, ale nam to chuti bez. Dobru chut.
tene
26.02.08,16:39
Avokádo, cibuľu, rajčiny, soľ, korenie, citrónovú šťavu
Avokádo prekrojíme na polovičku a lyžičkou vyškriabeme dužinu do misky. Pridáme 4 pokrájané rajčinky, cibuľu, soľ, korenie podľa chuti a trošku citrónovej šťavy. Všetko spolu dobre vymixujeme. Až do krému (kaše). Podávame ku TORTILLA CHIPS, TACOS,
IVEB
26.02.08,17:38
Ja robím avokádo nasledovne. Rozdelím ho na polovicu , vyberiem kôstku , vydlabem vnútro, rozpučím ho , osolím , okorením , pridám veľa roztlačeného cesnaku , pridám nastrúhaný syr , premiešam .Touto zmesou naplním vydlabané avokádo , položím 2-3 olivy, a opäť posypem syrom . Zapečiem v rúre kým sa syr neroztopí. Je to fantastické . Kôstku tiež využijem na vypestovanie rastlinky , ale to už sem nepatrí.
Katabaticky
27.02.08,04:26
1 zmäknuté avokádo, 1 syr v črievku Bambino, 1 roztlačený strúčik cesnaku, pár kvapiek citrónu alebo octu balzamico. Avokádo rotlačíš, zmiešaš so syrom, cesnakom a pár kvapkami balzamica. Najlepšie chutí na suchej hrianke. :)

Namiesto Bambina Hermelin a namiesto citronu resp octu skuste Estragonovy ocot
Mnam :)
Lenuška
27.02.08,05:37
Pridávam:

Avokádový šalát:
Pomer podľa chuti...
ľadový šalát-potrhaný, grep - pokrájané mesiačiky, pokrájané avokádo, blazam.ocot - je to výborné s celozrnným pečivom....
Heni
27.02.08,06:14
mne rozmačkané avokádo veľmi nechutí,
radšej mám tiež taký šalátik - avokádo pokrájané na kocky a pokvapkané citr. šťavou alebo octom, osolené, roztlačený cesnak - zamiešať a nechať 20 min v chladničke odstáť.
a namiesto hrianky mávam k tomu sucháre :)
Olivia6
01.03.08,14:43
V mojom recepte avokádo nakrájam na kocky, zmiešam s bielym cottage cheesom, pridám čerstvú zeleninu podľa chuti (ale nemusí byť), pokvapkám citrónovou šťavou, osolím, ochutím bylinkami a naplním tým pečenú bagetu. Perfektné.
damati
06.03.08,08:51
V mojom recepte avokádo nakrájam na kocky, zmiešam s bielym cottage cheesom, pridám čerstvú zeleninu podľa chuti (ale nemusí byť), pokvapkám citrónovou šťavou, osolím, ochutím bylinkami a naplním tým pečenú bagetu. Perfektné.
Tvoj nápad musím vyskúšať, zdá sa celkom fajn.
Idulas
09.03.08,10:02
hmmm, necham sa inspirovat :-) Dakujem. Avocado luuuubim....
Dado240
15.11.08,07:13
Ja robím jednoducho: Avokádo vydlabem rozmačkám,pretlačím cesnak(podľa chuti),osolím a okorením. Všetko dobre vymiešam.
Rozalka
18.07.09,15:37
Avokádo roztlačím, pridám 2-3 strúčiky cesnaku, vytlačím min 1/2citróna, pridam olivový olej, soľ symbolicky, ponorným mixérom rozmixujem.
Papkáme s celozrnným chlebíkom.
2009
19.07.09,02:40
Na avokádo mám slabosť. Pokiaľ mám možnosť mám ho aspoň 3x týždeň. Ja ho moc ako pomazánku použiť nemôžem lebo už asi 3 roky mi každé pečivo robí zle na žalúdok. Mám až kŕče neviem prečo neskúmam to. V poslednom čase som si ho zvykla iba nakrájať na plátky. K tomu paradajky a feferónky. To bývajú moje raňajky. Možno je to netypické ale mne to tak chutí a dá mi to energiu na celé pracovné dopoludnie. Sám o sebe má maslovú chuť ale nie je výrazná. Má to dôvod. Prispôsobí sa každej chuti. Pomazánka vďaka jeho vlastnosti sa dá urobiť akákoľvek a podľa chuti. Ak má niekto rád cesnak odporúčam ho tam dať. Dá sa dať aj do ovocných šalátov.
Antea
19.07.09,04:10
Náš recept je takýto:
Na plátky pozdĺžne nakrájam avokádo, uložím do vejárika na tanier, pridám majonézu, pretlačený cesnak a kari. To keď chcem mať slávnostnejšie, ináč roztlačím avokádo, pridám ostatné a natriem na chlieb.