zuzicka220
17.02.08,16:57
Ahojte všetci, prosím vás o pomoc. Som v jednoduchom účtovníctve iba začiatočník, a ak by bol niekto ochotný pomôcť mi pri veciach, ktoré neviem, bola by som povďačná. Moje ICQ je 336016364. Vopred Ďakujem všetkým, ktorý sa ohlásia.:):):):):):):):):)
mysimis
17.02.08,16:03
Skús sa pýtať prostredníctvom porady.
jamis
17.02.08,16:03
Ahojte všetci, prosím vás o pomoc. Som v jednoduchom účtovníctve iba začiatočník, a ak by bol niekto ochotný pomôcť mi pri veciach, ktoré neviem, bola by som povďačná. Moje ICQ je 336016364. Vopred Ďakujem všetkým, ktorý sa ohlásia.:):):):):):):):):)

Napíšem a hneď sa odhlásim.
Tiež riešenie.
Ale mne osobne sa nepáči.
ekopo
17.02.08,16:05
Prečo ICQ? Myslím, že keď tu začneš listovať a poprípade sa pýtať, tak sa viac dozvieš.
Pozri si témy:
http://www.porada.sk/t53248-jednoduche-uctovnictvo.html
http://www.porada.sk/t35577-zaciatok-podnikania.html
Petra29
17.02.08,16:23
mimotemy čo je to ICQ?
JankaO
17.02.08,16:26
mimotemy čo je to ICQ?


Program na pokec, telefonovanie.
http://icq.zoznam.sk/
Petra29
17.02.08,16:27
ďakujem:-)janka
trvalcová
17.02.08,16:51
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
mysimis
17.02.08,16:57
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.

mimotemy Mám pocit, že teraz si pozdvihla sebaveomie všetkým účtovníčkam a účtovníkom......
evina
17.02.08,17:00
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :confused::confused::confused:
evina
17.02.08,17:05
Teraz mi napadli slová Johanky z jednej inej témy /perličky účtovnej kancelárie/....asi s tým seknem...:cool: /myslím účtovníctvom/ :D
ekopo
17.02.08,17:10
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
Sorry, súkromničím z účtovníctvom nejakých 17 rokov (a predtým som to robil v š.p. tiež), ale toto ma zaskočilo. Ale poobzerám sa po nejakom kurze, možno som sa nedostatočne vzdelával.
mysimis
17.02.08,17:13
Ja tiež pracujem v oblasti účtovníctva veľmi dlhé roky a keď som si prečítala príspevok od "trvalcová" nevedela som sa dostať k slovu. Napriek tomu by som chcela vidieť prácu takejto "rekvalifikovanej" panej a aj vypísané daňové priznanie. Možno sa i ja "priučím"......alebo že by som s tým "sekla" ako Johanka?
Petra29
17.02.08,17:13
PÚ robím 8 rokov, JÚ len 2.rok, na porade niekoľko hodín denne strávim hľadaním, pozrela som si videoškolenie JÚ, čítam dostupnú lit. a stále mám pocit, že xy vecí neviem. Mala som ísť na ten rekvalifikačný kurz:-))))) za 2 víkendy, pohodička
evina
17.02.08,17:14
Sorry, súkromničím z účtovníctvom nejakých 17 rokov (a predtým som to robil v š.p. tiež), ale toto ma zaskočilo. Ale poobzerám sa po nejakom kurze, možno som sa nedostatočne vzdelával.

Ekopo zober ma so sebou, lebo ja tu teraz sedím obarená-robím účtovníctvo na živnosť 14 rokov mám Vysokú školu a stále mám pocit, že ho neovládam. Nenapadlo ma, že som mala ísť na kurz a je to .....
:rolleyes:
jamis
17.02.08,17:24
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.

Dva víkendy ? No to sa mi ani veriť nechce, že by niekto za tak krátky čas zvládol všetko ohľadom JU.
Chcela by som sa takého kurzu zúčastniť.
Neviete mi povedať kto taký kurz poriada......:D:D:D
evina
17.02.08,17:45
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo" :D:D
ekopo
17.02.08,17:55
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo" :D:D
Stále Ti to (výrok) vŕta v hlave ;)

a veď čo, výber z BU je predsa VOZD PR
sybila3
17.02.08,18:02
No to som teda aj ja šokovaná, ja som si robila rekvalifikačný kurz PU, JU, pričom predtým som 12 rokov robíla účtovníctvo na prevádzke-len časť, takže som vedela o čo ide, nie ako napríklad ked tam bola krajčírka, chodila som tam denne dva mesiace asi 6 hodín denne, ale napríklad daňové priznanie sme sa neučili vypisovať a keď som vypisovala min. rok daňové PO, tak len na rady všetkých na porade sa mi to podarilo, tu som sa naučila viac ako na akomkoľvek školení, lebo tam sme preberali len základy, ktoré som dávno ovládala, dphčkam sme sa tam vôbec nevenovali...........A si myslím, že ani po desiatich rochoch ešte nebudem pani účtovníčka...........
JankaO
17.02.08,18:08
Ľudia nebláznite...
Tu treba oceniť super nadpriemerné IQ. (Aj číslo 5 sa môže hambiť).
Tomu hovorím veľký harddisk:D:D:D
kuky969
17.02.08,18:16
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.
JankaO
17.02.08,18:21
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.

Taký dobrý konkrétny zdroj pre samoštúdium ti už ekopo v jednej téme poradil.
http://www.porada.sk/648365-post2.html
Na začiatok by to mohlo stačiť.
jamis
17.02.08,18:35
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.
Tu nejde o to, že by niekto nechcel poradiť. Toto všetko sú ohlasy na príspevok č. 8.
Ešte sa na porade nestalo, že by niekto neporadil.
Aspoň link pridá, kde sa to dá nájsť.
Treba iba čítať a čítať. Aj takto sa dá všeličomu naučiť.
evina
17.02.08,18:38
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.

Na Porade je veľa odborníkov, ktorí nezištne pomáhajú v každej otázke a každej oblasti, ak sa niekto pýta.
Myslím, že na žiadnu prácu neexistuje taká príručka v kocke, ktorú keď prečítaš staneš sa odborníkom.
Dobrým zdrojom na samoštúdium je práve Porada.
a okrem Porady?
Všetky daňové a účtovné predpisy - pozri na lište Zákony...
Praktické rady účtovníkov, auditorov, daňových poradcov tu priamo na Porade - keby pri mojich začiatkoch takéto niečo existovalo, tak budem ten naspokojnejší človek...
Tanče
17.02.08,18:53
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.

aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní šokuvaní :D.;)

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo. :);)
evina
17.02.08,18:54
aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní.;)

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo. :);)

My nie sme najedovaní, ale šokúvaní :D /po slovensky šokovaní:D/
Paula
17.02.08,18:54
usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu


Nič v zlom, ale aj tí, ktorí radia, ho majú občas ako šafránu...a ak ho mám naozaj málo, tak nebudem ani radiť, ani linky prilepovať a budem rada, ak nájdem radu aspoň pre seba po niekoľkohodinovom hľadaní. Nemyslím si, že som preto egoista, iba konštatujem :cool:
Melnick
17.02.08,19:06
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo" :D:D
Evina ,veľmi sa mýliš. Zaniknúť??? V žiadnom prípade . Vieš koľko to je v prepočte vyškolených 2 týždňových???......aháááá nevieš si to zrátať , no samozrejme..veď máš len vysokú.:D:D:D
Melnick
17.02.08,19:13
A čo tak trochu prevetrať šuplíky s jednoduchým účtovníctvom???

http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html
Johanka
17.02.08,20:37
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
Veľké poďakovanie za podporu povolania ÚČTOVNÍK :rolleyes:. Tvoj prvý príspevok na Poradu bol v inzercii, praxe kopec, čo nejdeš na voľnú nohu? Je to celkom sranda :).


:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :confused::confused::confused:
Evina, ešte stále Ťa to šokuje? Dávno som tu napísala, že sa začnem hanbiť , že som účtovník. A viete čo ? Ja sa už hanbím . Ak sa ma niekto cudzí spýta, čím sa živím, odteraz poviem , že som kozmetička podlahových krytín. To hocikto nerobí, za to v každej slovenskej rodine sú aspoň dvaja účtovníci. Čím menej praxe, tým viac rozchyrujú hlúposti (JPP) a ja potom aj tak vyzerám pred klientom ako pako nevzdelaný.... aaaale však to poznáte :mee:.
evina
17.02.08,20:55
Veľké poďakovanie za podporu povolania ÚČTOVNÍK :rolleyes:. Tvoj prvý príspevok na Poradu bol v inzercii, praxe kopec, čo nejdeš na voľnú nohu? Je to celkom sranda :).


Evina, ešte stále Ťa to šokuje? Dávno som tu napísala, že sa začnem hanbiť , že som účtovník. A viete čo ? Ja sa už hanbím . Ak sa ma niekto cudzí spýta, čím sa živím, odteraz poviem , že som kozmetička podlahových krytín. To hocikto nerobí, za to v každej slovenskej rodine sú aspoň dvaja účtovníci. Čím menej praxe, tým viac rozchyrujú hlúposti (JPP) a ja potom aj tak vyzerám pred klientom ako pako nevzdelaný.... aaaale však to poznáte :mee:.

Johanka priznám sa, že toto ma dostalo:) Možno práve dnes, keď som si musela dať dvakrát tabletky, lebo ma strašne bolí krčná chrbtica ...:D
Dana K.
17.02.08,21:02
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.


Tu ide o to, že autorka nechce rady z Porady, ale chce, aby jej niekto súkromne radil cez ICQ. Ja osobne obdivujem všetkých poraďákov, ktorí popri tom zhone, ktorí teraz všetci majú, stíhajú radiť aj na Porade, neviem si predstaviť, žeby tu niekto ešte stíhal radiť aj cez ICQ, skype a pod. každému, kto si o to poprosí.
Muška
17.02.08,22:15
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo" :D:D
Prosím Vás, som účtovníčka. Môžem použiť 60 % paušálne výdavky na účtovnícke remeslo :D ??

P.S.
Je to recesia....dúfam, že ma nebude niekto v niektorej téme citovať :D
evina
17.02.08,22:25
Prosím Vás, som účtovníčka. Môžem použiť 60 % paušálne výdavky na účtovnícke remeslo :D ??

P.S.
Je to recesia....dúfam, že ma nebude niekto v niektorej téme citovať :D
Muška KSENP tak len 40%:)
Jozef Mihál
17.02.08,22:47
Dobrý mrník. A to sezóna DP ešte len začína.
kuky969
18.02.08,04:29
Nič v zlom, ale aj tí, ktorí radia, ho majú občas ako šafránu...a ak ho mám naozaj málo, tak nebudem ani radiť, ani linky prilepovať a budem rada, ak nájdem radu aspoň pre seba po niekoľkohodinovom hľadaní. Nemyslím si, že som preto egoista, iba konštatujem :cool:

Ano ano ...valky suhlas samozrejme pokial sam nestiham tak som rad ze najdem radu sam pre seba ....v takom pripade neradim...ale taktiez kedze nestiham tak sa zdrzim nazvime to " rôznych nepodstatnych komentarov"
Ved predsa CASU MAM AKO SAFRANU .. nic v zlom len rozmyslam nahlas :)
ide o vseobecne konstatovanie . ALE INAK VELKY OBDIV A VDAKA VSETKYM OCHOTNYM PORADAKOM
Danila
18.02.08,07:57
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.Trošku som prelistovala v Tvojich inzerátoch....no bóže, veď ide vlastne len o postgraduál, no nie?...:):):)Pôvodne si EKONÓMKA:).
anklar
18.02.08,08:26
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
S týmto tvrdením veru nemôžem súhlasiť. Príliš si to nadľahčila.
Účtovníctvo je veľmi vážna vec. Zlé účtovníctvo zrazí na kolená dobrú firmu a naopak, dobré účtovníctvo dokáže postaviť na nohy firmu chorľavú.
Závisí to od osoby, vykonávajúcej účtovníctvo. Preto robím rozdiel medzi účtovníkmi "čistokrvnými" a takými "tiežúčtovníkmi", ktorí, absolvujúc zmienený kurz s veľkým sebavedomím začnú vykonávať prax - a, "chudáčik živnosník/firma/konateľ, ty sa staraj, či je to dobre, veď zodpovedný si ty a nie ja-geniálna rýchloúčtovníčka".
Robina
18.02.08,08:39
Za dva víkendy sa nenaučíš vypisovať ani len daňové priznanie, nie to ešte údaje, ktoré do neho treba vpísať. A nehovoriac o zákonoch. No a kde je ešte práca s programom. Žasnem ...
anklar
18.02.08,16:58
aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní šokuvaní :D.;)

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo. :);)

Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
:mee::mee::mee: plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?:)).

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (:mee::D), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať :D:):mee:. To bude čítaníčko :D!
Monika Kováčová
18.02.08,17:24
Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
:mee::mee::mee: plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?:)).

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (:mee::D), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať :D:):mee:. To bude čítaníčko :D!

:D anklar.... dávaj si na seba pozor, už ťa to chytá... ;)!!!

P.S.: zožeň si číslo najbližšieho odborné lekára v oblasti psychiatrie a nalep si ho na monitor... :D pre istotu, človek nikdy nevie...:)
anklar
18.02.08,17:44
:D anklar.... dávaj si na seba pozor, už ťa to chytá... ;)!!!

P.S.: zožeň si číslo najbližšieho odborné lekára v oblasti psychiatrie a nalep si ho na monitor... :D pre istotu, človek nikdy nevie...:)
Ermon, čo ma chytá? To čo vnímam, že ma chytá, je panika. Všade mám papiere. Tie, vytlačené z Porady - konkrétne rady pre jednotlivé prípady - lebo keď si ich len prečítam na monitore, to mne nestačí, musím to mať aj v ruke.
Tak tie sú všade: na sedačke, na stolíku, stoličke, na podlahe.
Na stole mám vlastné papieriky a "múdro:D" sa pozerám na postup (v pravej ruke) a napr. na faktúru alebo bloček alebo - joj,hrôza! - na výpis z BÚ (v ľavej ruke). Hrôza je ten BÚ. Lebo, ako som si poslušne zapisovala do denníka jednotlivé papieriky, napokon som sa dostala akousi (?) postupnosťou k výpisu. A, teraz mi vyliezli oči z jamôk! Veď to, čo som si pekne pozapisovala, znovu sa objavuje na výpise!!! Veď ja robím akési duplicitné zápisy v tom PD.
Jáááj, Ermon! To sú galeje!:mee::D
Robina
18.02.08,18:06
Som na tom podobne. Začínam chaosiť, všade sú papiere, sníva sa mi o prípadoch. A to si každý rok hovorím - tento rok to bolo naposledy! A zase som tam.
Danila
18.02.08,18:18
Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
:mee::mee::mee: plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?:)).

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (:mee::D), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať :D:):mee:. To bude čítaníčko :D!Toto je fantastické čítaníčko. Mala by si nechať účto účtom a živiť sa písaním. Ale vieš čo, za tento článok, ak máš ICQ ja Ti budem radiť do úmoru. Aj keď ako podvojkár mám tiež JÚ len takú pridruženú výrobu.:):):)
Tanče
18.02.08,19:12
Dobrý mrník. A to sezóna DP ešte len začína.

môžte mi prosím vysvetliť, tá skratka DP znamená DePiek?
Tanče
18.02.08,19:16
Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
:mee::mee::mee: plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?:)).

sorry anklar, ale ja som napísala že MOŽNO pochopíš....;)

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (:mee::D), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať :D:):mee:. To bude čítaníčko :D!


:D anklar.... dávaj si na seba pozor, už ťa to chytá... ;)!!!

P.S.: zožeň si číslo najbližšieho odborné lekára v oblasti psychiatrie a nalep si ho na monitor... :D pre istotu, človek nikdy nevie...:)

:D..a nezabudni že to nie sú čísla na zaúčtovanie mimotemy:D
Rozalka
18.02.08,20:45
Veľké poďakovanie za podporu povolania ÚČTOVNÍK :rolleyes:.
Ak sa ma niekto cudzí spýta, čím sa živím, odteraz poviem , že som kozmetička podlahových krytín. To hocikto nerobí ... :mee:.
Myslíš? veď kozmetičkami podlahových krytín sme každý deň (ak si v daňovej sezóne nájdeme čas na upratovanie ...:rolleyes:)
danushka
18.02.08,20:57
Myslela som si, že len mne už preskakuje, ale vidím, že niééééé...Zaspávam s účtovníctvom a ráno si zapisujem, na čo som si večer v posteli spomenula, ak náhodou ten papierik niekde zašantročím, tak ma chytá panika, už dva týždne ma bolí hlava a divne mi zviera žalúdok /asi to bude druh nejakej neurózy/, mojej rodine zviera žalúdok od hladu...ešteže pes schytá kusy skazenej salámy z chladničky...A dnes už kašlem na robotu a nalejem sihttp://tbn0.google.com/images?q=tbn:crsMk47OmstrLM:http://mudrakov.borec.cz/5_soubory/symbol.jpg
...DOSŤ BOLO...
Rozalka
18.02.08,21:11
Máš pravdu Danushka, občas treba stlačiť tlačidlo RESET ... :rolleyes:
Melnick
18.02.08,23:59
Máš pravdu Danushka, občas treba stlačiť tlačidlo RESET ... :rolleyes:
A môžeš stlačiť aj OFF.:D:D:D
Rozalka
19.02.08,19:22
A môžeš stlačiť aj OFF.:D:D:D
Majka, ešte že tak, lebo inak som sa už o teba bála:

http://www.porada.sk/649817-post17.html

(kvôli igelitke)
Janurka
20.02.08,18:57
No tak, ja som v šoku. Pani Trvalcová je členom Porady od 11./05. Pozrela som sa na jej profil a za celý ten čas dala 2 odpovede. A ešte aké! Možno by mohla dať odpoveď, alebo vyjadrenie k týmto príspevkom.
danushka
20.02.08,19:13
No tak, ja som v šoku. Pani Trvalcová je členom Porady od 11./05. Pozrela som sa na jej profil a za celý ten čas dala 2 odpovede. A ešte aké! Možno by mohla dať odpoveď, alebo vyjadrenie k týmto príspevkom.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Poviem Vám ľudia, že niektoré nicky by si zaslúžili zvlášť tému. Máme tu výkladový slovník porady a máme tu kolegov, ktorí by naozaj mohli byť zaradení do témy ,,výroky slávnych členov". Neviem, či by sme založením takej témy neporušili etiku porady, ale možno by sme sa aj nasmiali...pani Trvalcová je určite jednou z tých, čo by si právom zaslúžili miesto v takej témičke.
Odhliadnúc od trošky sarkazmu v predošlých riadkoch vážne uvažujem nad týmto zámerom, aby sme mali v poraďáckej kaviarni niečo podobné. Verím a som presvedčená, že väčšina z nás sa vieme pobaviť nad našimi občasnými výplodmi, ktoré vzniknú celkom nečakane, no rezonujú tu ešte dlho.
zuzicka220
01.03.08,15:26
Ešte raz ahojte všetci. Prepáčte, že som sa nezúčastňovala tejto debaty, no nebola som z technických príčin dlhšie na porade.... Hmm, iba som si myslela, že skúsenejší v tomto obore by mi mohli aj osobnejšie pomôcť...... Domnievala som sa, že prostredníctvom ICQ by to bolo rýchlejšie a vedela by som sa lepšie oboznámiť s tým ako sa účtuje v JÚ.. Nevadí, aj tak Vám všetkým ďakujem za ochotu a že ste aspoň klikli na môj príspevok.
evina
01.03.08,15:46
Ešte raz ahojte všetci. Prepáčte, že som sa nezúčastňovala tejto debaty, no nebola som z technických príčin dlhšie na porade.... Hmm, iba som si myslela, že skúsenejší v tomto obore by mi mohli aj osobnejšie pomôcť...... Domnievala som sa, že prostredníctvom ICQ by to bolo rýchlejšie a vedela by som sa lepšie oboznámiť s tým ako sa účtuje v JÚ.. Nevadí, aj tak Vám všetkým ďakujem za ochotu a že ste aspoň klikli na môj príspevok.

Ako myslíš osobnejšie? Myslíš formou osobného poradcu ? Nezištnejšie ? Prostredníctvom ICQ by to bolo rýchlejšie, ale myslíš, že to je spôsob na oboznámenie sa z účtovníctvom?
Tanče
01.03.08,15:50
Ešte raz ahojte všetci. Prepáčte, že som sa nezúčastňovala tejto debaty, no nebola som z technických príčin dlhšie na porade.... Hmm, iba som si myslela, že skúsenejší v tomto obore by mi mohli aj osobnejšie pomôcť...... Domnievala som sa, že prostredníctvom ICQ by to bolo rýchlejšie a vedela by som sa lepšie oboznámiť s tým ako sa účtuje v JÚ.. Nevadí, aj tak Vám všetkým ďakujem za ochotu a že ste aspoň klikli na môj príspevok.

Zuzička veď sa pýtaj! Nie všetci poraďáci, čo by ti vedeli tu pomôcť musia mať ICQ! :confused:
Ak ti nestačia linky , ktoré máš uvedené v príspevku kdesi na začitku tejto témy,tak polož otázky!
Ak sa opýtaš k veci, tak určite aj k veci odpoveď dostaneš.:)
mysimis
01.03.08,15:52
A mnohokrát stačí použiť len takú drobnosť ako je "vyhľadávač". Ak by niekto nevedel kde sa nachádza, tak je úplne na začiatku stránky.
zuzicka220
03.03.08,19:44
Áno áno, budem sa už snažiť pýtať k veci, keď ma bude niečo s účtovníctva trápiť už aj vo forme nočnej mory.... Ešte raz ďakujem za príspevky.....
vratislav
03.03.08,22:02
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.

Ja som také dvojvíkendové školenie absolvoval. Teoreticky som asi pochopil základné účtovné prípady. Mám však problém s praktickými vecami, ktoré ma počas školenia ani nenapadli, ako napríklad:

1. ako archivovať VPD a PPD, pani na školení hovorila, že ona ich lepí na kancelársky papier A4, teda po 4 ks. Naozaj sa to tak robí?

2. musí sa viesť pokladničná kniha? Všetky pohyby v pokladnici predsa zachytávam v PD.

3. musia ísť čísla faktúr v Knihe pohľadávok za sebou? Ja som by som chcel vypísať objednávku, kópiu objednávky poslať zákazníkovi a keď mi príde platba za tovar, vystavím mu FAO na ktorej je dátum vystavenia Faktúry a dátum splatnosti vlastne dátum pripísania platby na BÚ. Viem, že sa to tak robí hlavne pri predaji cez internet.

4. viem, že keď objednávam gastrolístky, dávam ich ako VNZD. Na konci mesiaca si vydám toľko gastrolístkov ako mal mesiac pracovných dní, zapíšem to do knihy cenín a zaúčtujem to cez ID ako VOZD. Ako má vyzerať ten ID?

5. ako má správne vyzerať Dobropis? Pokazím niečo keď bude mať všetky náležitosti faktúry, iba tam nebude nadpis Faktúra ale Dobropis? Keď ho chcem zaúčtovať, zapíšem ho do Knihy pohľadávak a keď to vyplatím tak zlikvidujem moju mínusovú pohľadávku? V PD to zaúčtujem ako záporný príjem na BÚ a záporný príjem ovplvňujúci ZD?

A to je iba trochu z tých praktických problémov. Možno by stálo za úvahu vytvoriť na Porade jednu ucelenú sekciu, ktorá by tematicky riešila takéto
"triviálne" problémy pre začínajúcich účtovníkov.

Ďakujem za Vaše rady.
Paula
03.03.08,22:22
Možno by stálo za úvahu vytvoriť na Porade jednu ucelenú sekciu, ktorá by tematicky riešila takéto
"triviálne" problémy pre začínajúcich účtovníkov. .


K "triviálnym" otázkam je na porade spústa tém a príspevkov....hľadá sa dobrovoľník, ktorý by ich do osobitnej sekcie upratal:). Moderátori popri svojej práci, ktorá ich živí , by to asi ani v nočnej zmene nestíhali.:)
danushka
03.03.08,22:48
No, milý Vratislav, evidentne tie dva víkendy nestačili na to, aby si pochopil princíp jednoduchého účta teoreticky a nieto ešte prakticky...


Ja som také dvojvíkendové školenie absolvoval. Teoreticky som asi pochopil základné účtovné prípady. Mám však problém s praktickými vecami, ktoré ma počas školenia ani nenapadli, ako napríklad:

1. ako archivovať VPD a PPD, pani na školení hovorila, že ona ich lepí na kancelársky papier A4, teda po 4 ks. Naozaj sa to tak robí?
-môžeš to lepiť aj po jednom kuse, aj po dvoch, aj po piatich...ale ukladáš to chronologicky a čísla VPD a PPD musia za sebou nasledovať podľa začatého číselného radu

2. musí sa viesť pokladničná kniha? Všetky pohyby v pokladnici predsa zachytávam v PD.
- keby si viedol JÚ v nejakom programe, tak Ti ten program pokladničnú knihu vytlačí...inak musí

3. musia ísť čísla faktúr v Knihe pohľadávok za sebou?- ÁNO MUSIA
Ja som by som chcel vypísať objednávku, kópiu objednávky poslať zákazníkovi a keď mi príde platba za tovar, vystavím mu FAO na ktorej je dátum vystavenia Faktúry a dátum splatnosti vlastne dátum pripísania platby na BÚ. Viem, že sa to tak robí hlavne pri predaji cez internet.
- a prečo si komplikuješ takto život:eek:, však príde Ti objednávka, na základe ktorej už neviem ako doručíš tovar objednávateľovi
a) buď dobierkou, kde v balíčku bude priložená OFA
b) alebo pošleš balíček s dôverou k zákazníkovi, že Ti ju hádam aj zaplatí a v balíčku bude priložená OFA, ktorú ti zaplatí prevodom na účet alebo poštovou poukážkou
c) priamo na mieste vystavíš OFA a príjmeš hotovostnú platbu oproti PPD
- Na OFA je dátum vystavenia dokladu, dátum dodania tovaru alebo služby a dátum splatnosti...
OFA musia byť číslované podľa toho, ako si ich vystavoval

4. viem, že keď objednávam gastrolístky, dávam ich ako VNZD. Na konci mesiaca si vydám toľko gastrolístkov ako mal mesiac pracovných dní, zapíšem to do knihy cenín a zaúčtujem to cez ID ako VOZD. Ako má vyzerať ten ID?
- tie gastrolístky majú byť pre zamestnanca?...ak áno, tak zamestnanec ich má dostať dopredu a nie pozadu
- ak sú gastrolístky pre Teba, tak tiež nemôžeš účtovať o nich pozadu...
- apropó, ak si v TPP, tak zabudni na to, že si môžeš stravné uplatňovať aj ajo SZČO
- interný doklad je v tomto prípade nepeňažná operácia, ktorou si zahrnieš gastrolístky na ktoré máš nárok do VOZD / napíšeš to na A4 napríklad v nejakej tabuľke v exceli, kde vysvetlíš, že z nakúpených lístkov dňa xx.yy, ktoré boli evidované pod VPDxx ako VNZD si uplatňuješ nepeňažne do nákladov spomínané gastrolístky/

5. ako má správne vyzerať Dobropis? Pokazím niečo keď bude mať všetky náležitosti faktúry, iba tam nebude nadpis Faktúra ale Dobropis? Keď ho chcem zaúčtovať, zapíšem ho do Knihy pohľadávak a keď to vyplatím tak zlikvidujem moju mínusovú pohľadávku?
V PD to zaúčtujem ako záporný príjem na BÚ a záporný príjem ovplvňujúci ZD?- ak ide o vystavený dobropis, tak áno
- vystavený dobropis je Tvojim záväzkom a prijatý dobropis je Tvojou pohľadávkou
- vo vystavenom dobropise dobropisuješ nejaký tovar alebo službu mínusovou položkou a uvádzaš číslo dobropisovaného pôvodného dokladu, na ktorý sa dobropis viaže...

A to je iba trochu z tých praktických problémov. Možno by stálo za úvahu vytvoriť na Porade jednu ucelenú sekciu, ktorá by tematicky riešila takéto
"triviálne" problémy pre začínajúcich účtovníkov.

Ďakujem za Vaše rady.


Vratislav, jednoduché účtovníctvo nie je len o účtovaní, ale aj o dani z príjmu, o DPH....a niežeby som Ti chcela vziať chuť, ale chcelo by to podstatne viac, ako dva víkedy kurzu a navyše na účtovanie človek musí mať niečo v krvi, čo sa len tak nenaučíš ani v škole, jednoducho so zmyslom pre účtovníctvo sa človek rodí a to myslím bez akéhokoľvek sarkazmu;)
danushka
03.03.08,22:50
K "triviálnym" otázkam je na porade spústa tém a príspevkov....hľadá sa dobrovoľník, ktorý by ich do osobitnej sekcie upratal:). Moderátori popri svojej práci, ktorá ich živí , by to asi ani v nočnej zmene nestíhali.:)

Pauli, o takomto čase už len bosorky a blázniví účtovníci šantia..., o chvíľočku bude polnoc:D:D:D
cloe
03.03.08,22:55
Pauli, o takomto čase už len bosorky a blázniví účtovníci šantia..., o chvíľočku bude polnoc:D:D:D

Danushka, pre nás bosorky ukryté v účtovníckej koži nastáva teraz ten pravý čas;)
erika_H
04.03.08,18:53
Prosím Vás,keď živnostník platí z podnikat.bank.účtu životnú poistku,účtujem ako výdavok neovplyvňujúci ZD?
Zapíšem až do daňového priznania-položka znižujúca základ dane max 12 tis. sk,mám to správne?
Ďakujem
mysimis
04.03.08,18:58
Životná poistka z podnikateľského účtu je výdavok neovplyvňujúci základ dane. Do DP môže sumu max. 12000 Sk zapísať len na základe potvrdenia, ktorú dostane podnikateľ od poisťovne v ktorej si platí životnú poistku.
xssx
04.03.08,22:20
Doplním ešte ďaľšie info:

1. ako archivovať VPD a PPD, pani na školení hovorila, že ona ich lepí na kancelársky papier A4, teda po 4 ks. Naozaj sa to tak robí?
-môžeš to lepiť aj po jednom kuse, aj po dvoch, aj po piatich...ale ukladáš to chronologicky a čísla VPD a PPD musia za sebou nasledovať podľa začatého číselného radu
-veľa času ti ušetrí ak jedným VPD pokryješ čo najviac drobných výdavkov

2. musí sa viesť pokladničná kniha? Všetky pohyby v pokladnici predsa zachytávam v PD.
- keby si viedol JÚ v nejakom programe, tak Ti ten program pokladničnú knihu vytlačí...inak musí
- nezabudni na inventúru stavu pokladne min. 3 krát ročne
Zoltán Kovács
04.03.08,22:23
Doplním ešte ďaľšie info:

1. ako archivovať VPD a PPD, pani na školení hovorila, že ona ich lepí na kancelársky papier A4, teda po 4 ks. Naozaj sa to tak robí?
-môžeš to lepiť aj po jednom kuse, aj po dvoch, aj po piatich...ale ukladáš to chronologicky a čísla VPD a PPD musia za sebou nasledovať podľa začatého číselného radu
-veľa času ti ušetrí ak jedným VPD pokryješ čo najviac drobných výdavkov

2. musí sa viesť pokladničná kniha? Všetky pohyby v pokladnici predsa zachytávam v PD.
- keby si viedol JÚ v nejakom programe, tak Ti ten program pokladničnú knihu vytlačí...inak musí
- nezabudni na inventúru stavu pokladne min. 3 krát ročne


Prečo 3 krát. Zákon hovorí povinne 4 krát. Pozor!
erika_H
05.03.08,09:40
Životná poistka z podnikateľského účtu je výdavok neovplyvňujúci základ dane. Do DP môže sumu max. 12000 Sk zapísať len na základe potvrdenia, ktorú dostane podnikateľ od poisťovne v ktorej si platí životnú poistku.
Ďakujem Mysimis,takže som to urobila správne;)
danushka
05.03.08,12:18
Doplním ešte ďaľšie info:

1. ako archivovať VPD a PPD, pani na školení hovorila, že ona ich lepí na kancelársky papier A4, teda po 4 ks. Naozaj sa to tak robí?
-môžeš to lepiť aj po jednom kuse, aj po dvoch, aj po piatich...ale ukladáš to chronologicky a čísla VPD a PPD musia za sebou nasledovať podľa začatého číselného radu
-veľa času ti ušetrí ak jedným VPD pokryješ čo najviac drobných výdavkov

2. musí sa viesť pokladničná kniha? Všetky pohyby v pokladnici predsa zachytávam v PD.
- keby si viedol JÚ v nejakom programe, tak Ti ten program pokladničnú knihu vytlačí...inak musí
- nezabudni na inventúru stavu pokladne min. 3 krát ročneopravujem na 4x ročne


XssX,
zbytočne sa tu šarpeme, aby sme odpovedali a dopĺňali svoje skúsenosti napríklad Vratislavovi...lebo evidentne tu náš kolega z Porady hodil požiadavku do éteru x-krát rozoberanú v iných témach, ale odvtedy sa tu už neukázal...
Nieže by som mala niečo voči kurzom, sama som taký absolvovala pred 1O rokmi, nie však dvojvíkendový, ale 3-mesačný, po ktorom som sa tak akurát zľakla, že som si vytiahla leda tak ihlu z kopy sena, nuž ale keď je niekto presvedčený, že kurz spraví z človeka účtovníka, tak ju mu ten názor brať nebudem:rolleyes:...
Lucka V
05.03.08,14:32
Dobrý deň, chcem sa poradiť nakoľko robím PU a JU začínam. Aj to len koli manželovej firme.
01.04.2007 mám vklad individuálneho podnikatela. Zaradené to mám ako OPK - vklad podnikateľa.A keď pozriem prehľad výsledkov a výkazov /robím v programe Elall./ tak mi to dáva do kolónky ako sevúvisiaci príjem, ktorý je odpočítaný od príjmu. Má to tak ostať?:cool:
Aljok
05.03.08,14:45
Osobný vklad podnikateľa je príjem neovplyvňujúci základ dane.
Lucka V
05.03.08,17:11
a ešte potrebujem poradiť. Mám došlú fa - služby.
V pokladni mám výdaj /uhrada fa za sluzby/. Ale v učt. rozvrhu mám len tovar a materiál. Potrebujem niekoho kto pracuje s programom Elall, v ktorom sa dá nastaviť aj služba. Elall na JU mi vobec nevyhovuje. Ale robím v ňom PU a mzdy. Účtovný rozvrh je hrozný pozostáva len z príjmy - nesúvisiace príjmy a tam je potom ešte výber - príjem zdanený u zdroja. . . . Proste neviem vobec podľa toho zaradiť.
Monika Kováčová
05.03.08,17:14
došlá fa za služby: prev. réžia.
čo sa týka softu, otázku zadaj v téme: Účtovné softvéry
Lucka V
05.03.08,20:08
Ďakujem ermon: Účtovné softvéry, ale mám pocit že ten program mám len ja.Takže bude to ťažké.
xssx
06.03.08,04:37
XssX,
zbytočne sa tu šarpeme, aby sme odpovedali a dopĺňali svoje skúsenosti napríklad Vratislavovi...lebo evidentne tu náš kolega z Porady hodil požiadavku do éteru x-krát rozoberanú v iných témach, ale odvtedy sa tu už neukázal...
Nieže by som mala niečo voči kurzom, sama som taký absolvovala pred 1O rokmi, nie však dvojvíkendový, ale 3-mesačný, po ktorom som sa tak akurát zľakla, že som si vytiahla leda tak ihlu z kopy sena, nuž ale keď je niekto presvedčený, že kurz spraví z človeka účtovníka, tak ju mu ten názor brať nebudem:rolleyes:...
Ďakujem, 4-krát, znova som o niečo múdrejší a hneď si idem spraviť a dopĺniť inventúrku ex poste ...
erika_H
09.03.08,17:26
Dobrý večer,môžete mi prosím poradiť,ako si kontrolujete jednoduché účtovníctvo keď už máte ponahadzovaný celý rok?
Samozrejme že cez peňažný denník,len ak by som náhodou niečo v peň.denníku prehliadla,ako ešte-ak máte prosím nejaké finty.. Napríklad si aj nasčítavate príjem za služby a porovnávate s odberateľskými faktúrami?
Ďakujem moc za akékoľvek odpovede
liba2
09.03.08,17:50
Dobrý večer,môžete mi prosím poradiť,ako si kontrolujete jednoduché účtovníctvo keď už máte ponahadzovaný celý rok?
Samozrejme že cez peňažný denník,len ak by som náhodou niečo v peň.denníku prehliadla,ako ešte-ak máte prosím nejaké finty.. Napríklad si aj nasčítavate príjem za služby a porovnávate s odberateľskými faktúrami?
Ďakujem moc za akékoľvek odpovedeerika, peňažný denník je o pohybe peňazí na dvoch miestach: na účte v banke a v pokladnici. Takže: zápisy v PD
- týkajúce sa banky, treba odsúhlasiť so zostatkami bankových výpisov,
- týkajúce sa pokladne odsúhlasiť na inventarizáciu peňažnej hotovosti a na zostatok v pokladni.
erika_H
10.03.08,19:33
Ďakujem Liba
annina
11.03.08,06:23
no ja si myslím.že ani dva kurzy ťa nenaučia všetko,aj ja so ich absolvovala a stále je niečo nové a nové,ale vďaka "porade"mi to ide všetko jednoduchšie,naozaj sa tu dozvieš toho veľa a niekedy stačí len pozorne čítať
xssx
11.03.08,19:42
Dobrý večer,môžete mi prosím poradiť,ako si kontrolujete jednoduché účtovníctvo keď už máte ponahadzovaný celý rok?
Samozrejme že cez peňažný denník,len ak by som náhodou niečo v peň.denníku prehliadla,ako ešte-ak máte prosím nejaké finty.. Napríklad si aj nasčítavate príjem za služby a porovnávate s odberateľskými faktúrami?
Ďakujem moc za akékoľvek odpovede

Ja som si robil poslednu kontrolu tak, ze som si nechtiac znicil vsetky softverove zalohy a nahadzoval som to vsetko odznova z papieru. Objavil som niekolko chyb ...
Upozornujem tuto kontrolu nie je dobre robit za rok predchadzajuci v marci ...:cool:
erika_H
12.03.08,14:57
Ja som si robil poslednu kontrolu tak, ze som si nechtiac znicil vsetky softverove zalohy a nahadzoval som to vsetko odznova z papieru. Objavil som niekolko chyb ...
Upozornujem tuto kontrolu nie je dobre robit za rok predchadzajuci v marci ...:cool:
:D
radšej nech sa to nestava..