eapa
17.02.08,16:43
Dobry vecer, na stiahnutom filme vo formate AVI sa mi miesaju zvukove stopy: orig.eng a dabovana ceska. Da sa to nejakym nastrojom upravit tak, aby bola len stopa s ceskym dabingom? Vdaka
Chobot
17.02.08,18:23
Dobry vecer, na stiahnutom filme vo formate AVI sa mi miesaju zvukove stopy: orig.eng a dabovana ceska. Da sa to nejakym nastrojom upravit tak, aby bola len stopa s ceskym dabingom? Vdaka

Síce som to ešte prakticky nerobil, ale teoreticky to ide spraviť.

Potrebuješ na to nejaký soft na editovanie videa (napr. Ulead Videostudio, alebo iné), tam si načítaš to video .avi a cez úpravu zvuku vyberieš len jeden kanál a tak dáš vytvoriť nový súbor.
Madam Kurie
18.02.08,14:46
Myslím , že ide o formát DivX. Neviem prečo by sa mal miešať zvuk ?? Skús to v inom prehrávači. Alebo na inom PC . Program číta ( zjednodušene ) jedničky a nuly a nemá dôvod preskakovať zo stopy do stopy ako na magnetofónovej páske.
Chobot
18.02.08,15:08
Myslím , že ide o formát DivX. Neviem prečo by sa mal miešať zvuk ?? Skús to v inom prehrávači. Alebo na inom PC . Program číta ( zjednodušene ) jedničky a nuly a nemá dôvod preskakovať zo stopy do stopy ako na magnetofónovej páske.

ASi preto, lebo to nahrával z dual vysielania (pravý kanál originál, ľavý preklad) a pri prehrávaní neide zvoliť len pravý alebo ľavý kanál, ide mu to "stereo", ale v oboch kanáloch hraje niečo iné. Na telke jednoducho prepneš zvuk len z jedného (P alebo Ľ) a hraje to len v jednom jazyku.
eapa
21.02.08,14:39
Ahoj, dala som to na iny prehravac a je to v poho. Diky za radu.
Stevo5
28.02.08,11:08
Extrahovať a pripojiť zvukovú stopu nie je problém napr. vo free programku Virtual dub
Ľuboslav
24.03.08,19:28
mam podobny problem ale skomplikovany tym ze pouzivam vista 64bit.
konkretne:
1.subor v divx pripadne xvid obsahuje 2 zvukove stopy (original a preklad) . wm player sa ich snazi pustit obe naraz a neviem ho samostatne nastavit tak aby prehraval len jednu (ak to niekto vie poradte pls)
2.problem som (este v xp) bezne riesil nainstalovanim kodekov ktore podporovali moznost vyberu zvukovej stopy - zial nenasiel som kodeky ktore by toto zvladali aj pod vista 64bit
3.skusal som aj iny prehravac (konkretne napr. bs player) tento sice nepodporoval vyber zvukovej stopy ale aspon tupo pustil len prvu takze bolo po probleme... ale pod vista 64bit mi v nom nejde obraz (problem s kodekmi) takze som v situacii ked na wm playeri pozeram obraz a bs player mi k tomu pusta zvuk

takze ak niekto poznate prehravac alebo kodeky ktore umoznuju vyber zvukovej stopy a funguju pod vista 64bit poradte prosim.
Stevo5
25.03.08,07:07
pre Ľuboslav:
Možno by tu bolo riešenie. Skús si to video upraviť v programe VirtualDub. V ňom nie je problém extrahovať zvukové stopy a znovu pripojiť len jednu.

Stiahneš napr. tu (ver. 1.8 ENG Beta alebo 1.7.8 stabilnú):
http://virtualdub.sourceforge.net/
Program je free. Na stránke si môžeš stiahnuť verzie 32 alebo 64 bit.
Ľuboslav
30.03.08,10:04
pre Ľuboslav:
Možno by tu bolo riešenie. Skús si to video upraviť v programe VirtualDub. V ňom nie je problém extrahovať zvukové stopy a znovu pripojiť len jednu.

Stiahneš napr. tu (ver. 1.8 ENG Beta alebo 1.7.8 stabilnú):
http://virtualdub.sourceforge.net/
Program je free. Na stránke si môžeš stiahnuť verzie 32 alebo 64 bit.

vdaka za navod ale ten by som mozno pouzil ak by som potreboval upravit 1 alebo len zopar videi. vytahovat z kazdeho druheho filmu zvukovu stopu a potom cele video znova prepakovavat vo virtualdub-e mi pripadne prilis tazkopadne na bezne pouzitie.
problem som vyriesil nainstalovanim prehravaca divx player http://labs.divx.com/Player?cid=startmenu
ktory funguje aj pod vista64bit a prehrava len prvu stopu. napriek tomu ze mi inak vobec nevyhovuje tak pozadovanu vlastnost splnil.