jaroskal
17.02.08,17:52
Potreboval by som informacie co mam robit , ked chcem stavat vo vinici vinicny domcek? Potrebujem prekvalifikovat podu a akym sposobom? Prosim o radu . Nemam ziadne skusenosti s takymto postupom.:(
Vinicu mam vo vlastnictve.
olybaba
17.02.08,18:21
pozdravujem,
- zmenu druhu pozemku vykonava prislusny obvodny pozemkovy urad, kde pracovnik pre ochranu podneho fondu vas kompetentne usmerni a poda informacie;
- pozrite sa na adrese pozemkovych uradov
http://www.land.gov.sk/pu/index.php?start
jaroskal
18.02.08,14:24
dakujem za odpoved, len u mna je ten problem, ze ja nechcem prekvalifikovat celu parcelu ,ale iba tu cast na ktorej bude stat vinicny domcek. Parcela ma 24ar a ja chcem vynat iba 4ar. Musim urobit s tychto 4ar. novu parcelu?
wagner
18.02.08,18:43
Musíš si dať spraviť GP a na základe neho môžeš vyňať len tú výmeru, ktorú potrebuješ. Z GP budeš mať vytvorenú druhú parcelu
jaroskal
19.02.08,14:44
a ked budem mat GP ten musim predlozit na pozemkovy fond, alebo rovno ist na kataster a dat si urobit novu parcelu ? a ako dlho tato procedura trva? Je potrebne uhradit aj nejake poplatky za zmenu?
wagner
19.02.08,17:52
Najprv to kde chceš stavať, musíš vyňať z pôdneho fondu. Choď si tam zobrať žiadosť o vyňatie z pôdneho fondu a tam na nej je napísané, čo máš doložiť a tiež Ti povedia čo potrebuješ. Tiež potrebuješ súhlas obce s vyňatím z pôdneho fondu. Až po vyňatí môžeš požiadať o stavebné povolenie - pokiaľ máš projekt. Do katastra si to dáš zapísať až po kolaudácii s prideleným súpisnym číslom.