SMartina
17.02.08,19:33
Dobrý večer. Nestretla som sa ešte s niečím takým, ale možno niekto z Vás má takú skúsenosť. Je možné presunúť peniaze z SKK pokladne, kde ich firma má dostatočné množstvo do pokladne CZK, kde by sa jeden deň dostala do mínusu? Urobila by som prevod medzi SKK pokladňou a CZK pokladňou a prepočítala by som peniaze s kurzom v ten deň.
Účtovanie by potom bolo:
Výber z SKK: 261/211
Vklad na CZK:211/261

Je vôbec niečo také možné?:confused:

Ďakujem.
KEJKA
17.02.08,18:40
ako chceš prenášať SK do Czk, ak ich reálne nemáš? SK môžeš zameniť na CZK v zmenárni, v banke ap. a potom nakúpené CZK prijmeš do CZ_pokladnice, samozrejme prepočítané,
Fitívny príjem nie je správny (aj ked v účtovníctve je možné všetko)
a mínusové peniaze nepoznám.
andrej_rv
17.02.08,18:41
. Je možné presunúť peniaze z SKK pokladne, kde ich firma má dostatočné množstvo do pokladne CZK, kde by sa jeden deň dostala do mínusu? Urobila by som prevod medzi SKK pokladňou a CZK pokladňou a prepočítala by som peniaze s kurzom v ten deň.
Účtovanie by potom bolo:
Výber z SKK: 261/211
Vklad na CZK:211/261

To celkom nerozumiem. Presunúť peniaze z korunovej do valutovej pokladne a naopak je možné len tak, že za koruny kúpiš CZK, alebo CZK predáš za koruny. Účtovne sa síce obe kasy vedú v prepočte na koruny, ale v analytickom rozlíšení a v fyzicky v rôznych menách, takže nejaké fiktívne presuny (bez fyzickej výmeny SKK/valuta) tieto transakcie nie sú možné.
To účtovanie by totiž malo byť 261/211-1 a 211-2/261...