rosemary
17.03.05,13:21
Potrebovala by som poradiť v nasledovnom. Máme vo firme spoločníka - dôchodcu, ktorý na dohodu vykonáva sporadicky kontrolnú činnosť. Nakoľko teraz s tými dohodármi je to všelijaké /prihlasovanie, odhlasovanie/, potrebovala by som vedieť, kebyže ho príjmeme do pracovného pomeru na kratší pracovný čas, aký by to malo dopad na jeho dôchodok, alebo na čo by to malo vplyv. ĎaKUJEM vopred za akúkoľvek odpoveď.
vladan
17.03.05,12:24
Potrebovala by som poradiť v nasledovnom. Máme vo firme spoločníka - dôchodcu, ktorý na dohodu vykonáva sporadicky kontrolnú činnosť. Nakoľko teraz s tými dohodármi je to všelijaké /prihlasovanie, odhlasovanie/, potrebovala by som vedieť, kebyže ho príjmeme do pracovného pomeru na kratší pracovný čas, aký by to malo dopad na jeho dôchodok, alebo na čo by to malo vplyv.
1. dopad na dôchodok = pozitívny, po ukončení PP mu bude dôchodok prepočítaný (čiže o nejakú korunu vyšší)
2. vplyv zamestnania = zvýšené náklady zamestnávateľa o odvody z kratšieho pracovného pomeru (v porovnaní s dohodou o vykonaní práce)
Jozef Mihál
17.03.05,15:48
Osobne nepovažujem kratší PP za dobré riešenie - odvody...a pritom je to dokonca spoločník, takže vlastne všetky odvody (aj za zamestnávateľa) by šli z jeho vrecka...