wmw7
17.02.08,22:46
Prosím o radu. Máme pozemok, ktorý je oddelený od spevnenej cesty potokom, cez ktorý momentálne nie je žiaden most. Najbližšia spevnená cesta naokolo je až cca po 150 m od pozemku. Čo je najefektívnejšie urobiť, aby sme získali stavebné povolenie? Dostali sme aj informáciu, aby sme náš dom nehlásili ako obytný dom ale ako chatu a tým by sme sa vraj vyhli problémom s prístupovou cestou. Aké sú v tomto prípade podmienky? :mee: :confused:
ďakujeme za každý príspevok.
AndrejG
18.02.08,00:01
Neviem co bude vyhodnejsie kvoli stavebku, ale mat most cez potok smerom k domu by bolo cool. :)
lorelei
18.02.08,12:54
No my ho mame k domu tiez, ale tak sme ho uz kupili aj s mostikom. Ina moznost tu ani nie je na obidenie.....:)
wmw7
18.02.08,15:04
Da sa dostať k pozemku aj z druhej strany ale je to len "poľna cesta". Ako som uviedol cca 150m po pozemku ktorý patri obci a je asi 5m široky. Ale pre stavebne povolenie je potrebna spevnena cesta. :confused:
driad
18.02.08,18:57
Nekomplikuj si život a jednoznačne postav most. Má to svoje výhody. Asi pochiopíš neskôr.
wmw7
19.02.08,18:22
:confused: Vie mi niekto poradiť ako je to s chatou ? Je potrebna spevnena prístupová cesta. Lebo ak nie tak by to bola najrychlejšia cesta ako začať stavať a most alebo cestu by som asi riešil neskôr.