yuri6
17.02.08,23:55
Rád by som vedel či sa dá Čestné prehlásenie zrušiť, vypovedať alebo dá sa právne vymáhať to čo je v ňom prehlásené. :D
hanelie
19.02.08,15:34
§ 39
Čestné vyhlásenie


(1) Správny orgán môže namiesto dôkazu pripustiť čestné vyhlásenie účastníka konania, pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak.

(2) Čestné vyhlásenie správny orgán nepripustí, ak tomu bráni všeobecný záujem alebo ak by tým bola porušená rovnosť medzi účastníkmi konania. Čestným vyhlásením nemožno nahradiť znalecký posudok.

(3) V čestnom vyhlásení je účastník povinný uviesť pravdivé údaje. Správny orgán musí upozorniť účastníka konania na právne následky nepravdivého čestného vyhlásenia.
koenzim
02.10.09,08:01
Dobry den. Nasiel som tuto starsiu temu, a kedze som sa nedozvedel jasnu odpoved, chcel by som sa opytat:
Mam v rukach vyjadrenie 5 (slovom piatich) osob, v ktorom nam susedovci podpisali, ze suhlasia s vznikom vlastnickeho prava k pozemku. Vsetkych 5 osob je na tomto vyjadreni podpisanych a podpisy su uradne overene. Teraz po 3 tyzdnoch sme dostali list, v ktorom stahuju spat svoje vyhlasenie a nesuhlasia s navrhom. Je vobec mozne ZRUSIT cestne vyhlasenie, na ktorom su uradne overene podpisy? Ked nam podpisu nove vyhlasenie, mozu si to znova rozmysliet a znova zusit ako sa im zachce, ako si rozmyslia?
bolacka
02.10.09,12:01
ano mozu. Cestne prehlasenie nezavazuje ich..oni len cestne uvedu v dany moment pravdive udaje, resp postoj ktory k veci maju..pokial by islo o cestne prehlasenie pre niekoho kto zaviaze tieto osoby k tomu ze ak uvedu nepravdive udaje, alebo vypovedaju prehlasenie z roznych okolnosti tak dostanu nejaky pravny postih. Tak to uvadza aj legislativa v bode tri co uviedla hanelie