fipina
18.02.08,06:27
Dúfam, že som tému zaradila správne. Kedysi sa tu o III. pilieri dosť diskutovalo, len teraz to neviem nájsť.

Z-teľ prispieva z-com na DDS. Zmluva bola uzatvorená podľa "starého" zákona, kde boli podmieky nasledovné:
- výber možný pri nadobudnutí SD, ostatní môžu vybrať len 1/2 vkladov a ďalší výber je možný až po piatich rokoch od prvého výberu
- v prípade výpovede si z-nec môže prispievať sám (ale nemusí)

Potrebovala by som vedieť, aké podmienky sú platné v súčasnosti. Viem, že sa tam niečo menilo. Nový z-nec si chce uzatvoriť zmluvu a mám mu tieto podmienky vysvetliť.

Vopred vďaka za ochotu.
Chobot
18.02.08,07:36
Dúfam, že som tému zaradila správne. Kedysi sa tu o III. pilieri dosť diskutovalo, len teraz to neviem nájsť.

Z-teľ prispieva z-com na DDS. Zmluva bola uzatvorená podľa "starého" zákona, kde boli podmieky nasledovné:
- výber možný pri nadobudnutí SD, ostatní môžu vybrať len 1/2 vkladov a ďalší výber je možný až po piatich rokoch od prvého výberu
- v prípade výpovede si z-nec môže prispievať sám (ale nemusí)

Potrebovala by som vedieť, aké podmienky sú platné v súčasnosti. Viem, že sa tam niečo menilo. Nový z-nec si chce uzatvoriť zmluvu a mám mu tieto podmienky vysvetliť.

Vopred vďaka za ochotu.


Prečo by si mu to mala ty vysvetľovať? Nech navštívi poradcov niektorej DDS-ky, ktorí poznajú aktuálne podmienky najlepšie, alebo nech si sám naštuduje zákon. Takto by si ty dostala druhotné informácie od nás, ktoré by si potom tlmočila ďalej, takže by to bolo strašne skreslené a neúplné.

Alebo ty si sprostredkovateľ DDS?
fipina
18.02.08,08:57
Nie, ja nie som sprostredkovateľ, len ma o to požiadal dotyčný zamestnanec. S pánom, ktorý nám to zabezpečoval sa nemôžem už týždeň spojiť a tak som chcela poprosiť Vás aspoň o hlavné zmeny, ktoré v tomto sporení nastali, aby som bola v obraze skôr, ako zavolám priamo do DDS.
Chobot
18.02.08,09:10
Nie, ja nie som sprostredkovateľ, len ma o to požiadal dotyčný zamestnanec. S pánom, ktorý nám to zabezpečoval sa nemôžem už týždeň spojiť a tak som chcela poprosiť Vás aspoň o hlavné zmeny, ktoré v tomto sporení nastali, aby som bola v obraze skôr, ako zavolám priamo do DDS.

Od svojho zavedenia bol celý systém III. piliera kompletne prekopaný a nastali mnohé významné zmeny. Nedá sa tu v kocke pár vetami popísať celé, najmä ak neviem, čo kokrétne potrebuje vedieť. Ak chceš vyjsť zamestnancovi v ústrety, skús na nete nájsť nejaké základné informácie o DDS a vytlačiť mu ich.