kvieta
18.02.08,08:29
Cawte.
Chcem sa opytat, ci nemate niekto skusennosti so ziadostou o uhradu obliga.

Ide o to, ze v zahranici nam bolo opravovane vozidlo. Fakturu im uhradila slovenska partnerska firma. Nasledne na to, ziada tato slovenska firma o uhradu ich preplatenej fa za opravu v zahranici a priklada original faktury. Fa je zahranicna a je z datumu 30.11.2007 no ziadost o u hradu obliga je z 23.1.2008.

Ktory datum mam brat do uvahy, ako datum zdanitelneho plnenia? Z fa alebo obliga? Len podotknem, ze tieto zahranicne fa nam chodia s oneskorenim aj 3-4 mesiace. Je potom potrebne robit dodatocne DPH za 11. mesiac?
Vdaka
kvieta
18.02.08,13:04
Naozaj s tym nikto nema skusennosti?
kvieta
21.02.08,15:11
Tak co vy na to mudre hlavicky, neskusite mi pomoct? Ja som davala vzdy dodatocne danove priznanie. No neviem, ci je to spravne. A v poslednom case, nam taketo obliga chodia casto. Nechcem kazdy mesiac robit dodatocne DPH. Nie je nejake ine riesenie?
Tweety
21.02.08,15:14
Cawte.
Chcem sa opytat, ci nemate niekto skusennosti so ziadostou o uhradu obliga.

Ide o to, ze v zahranici nam bolo opravovane vozidlo. Fakturu im uhradila slovenska partnerska firma. Nasledne na to, ziada tato slovenska firma o uhradu ich preplatenej fa za opravu v zahranici a priklada original faktury. Fa je zahranicna a je z datumu 30.11.2007 no ziadost o u hradu obliga je z 23.1.2008.

Ktory datum mam brat do uvahy, ako datum zdanitelneho plnenia? Z fa alebo obliga? Len podotknem, ze tieto zahranicne fa nam chodia s oneskorenim aj 3-4 mesiace. Je potom potrebne robit dodatocne DPH za 11. mesiac?
Vdaka
Dátumom na faktúre od firmy, ktorá vám to fakturuje, a fakturuje slovenská, takže slovenskej.
kvieta
25.02.08,13:07
Nam to nefakturuje slovenska firma. Oni len ziadaju o uhradu obliga.
Nazov dokladu je: ZIADOST O UHRADU OBLIGA
v texte je: Na zaklade poskytnuteho obliga Vas ziadame o uhradu nami preplatenej faktury za opravu v zahranici. Original faktury vid v prilohe.
Tak skuste niekto poradit.
Tato ziadost obsahuje ja nase ICO, ICDHP aj DIC.
Dakujem
kvieta
04.04.08,07:37
Naozaj mi s tym nikto nepomoze? uz zas mam taku ziadost o uhradu obliga, ktora je vystavena 26.03.2008 avsak povodna faktura zo zahranicia (ktoru touto ziadostou ziadaju uhradit) je z 25.2.2008. Takze mam zas robit dodatocne??? alebo mozem brat ako danovy doklad ziadost o uhradu obliga??
Prosim, skuste niekto pomoct.
kvieta
07.04.08,08:59
Tak co je s vami ludkovia??? Je to skutocne dolezite... :mee: