staankaa
18.02.08,08:27
AHojte chcem sa opytat ze aky typ danoveho priznania ma podat osoba ktora 11 mesiacov pracovala na Slovensku a posledny mesiac mala prijmy zo zahranicia z Talianska do ktorej kolonky sa uvadzaju prijmy zo zahranicia a z akeho tlaciva staci k tomu vyplatna paska? ale v taliansku mal prijmy len od nejakeho 8 decembra cize nie od zaciatku mesiaca a nebol ani evidovany na urade prace za to obdobie...
danovy bonus si moze uplatnit len za tych 11 mesiacov co pracoval na slovensku vsak?
dakujem krasne za radu..
Monika Kováčová
18.02.08,08:11
AHojte chcem sa opytat ze aky typ danoveho priznania ma podat osoba ktora 11 mesiacov pracovala na Slovensku a posledny mesiac mala prijmy zo zahranicia z Talianska do ktorej kolonky sa uvadzaju prijmy zo zahranicia a z akeho tlaciva staci k tomu vyplatna paska? ale v taliansku mal prijmy len od nejakeho 8 decembra cize nie od zaciatku mesiaca a nebol ani evidovany na urade prace za to obdobie...
danovy bonus si moze uplatnit len za tych 11 mesiacov co pracoval na slovensku vsak?
dakujem krasne za radu..

Typ A. Sčítaš príjmy z SK a Talianska spolu, rovnako odvody a vypočítaš ČZD. Príloha stačí výplatná páska z Talianska + Potvrdenie o zdaniteľnej mzde od slovenského zamestnávateľa. Nárok na DB má za celý rok.
staankaa
18.02.08,08:22
a do ktorej kolonky mam uviest prijmy zo zahranicia?
Monika Kováčová
18.02.08,08:23
do rovnakej ako príjmy zo Slovenska : písala som, že ich sčítaš
staankaa
20.02.08,09:02
a vyplnujem aj riadky 46-52 v VI.oddiely ci nie? a ak manzelka nemala prijmy za cely minuly rok moze si odpocitat celu sumu na manzelku?
dakujem
staankaa
25.02.08,05:46
musi byt vyplatna paska z Talianska prelozena do Slovenciny ci nie?