12spidy
18.02.08,08:36
Ahojte všetci,
chcel by som sa pustiť do výkupu železa ale neviem ako začať, priestory mám ale neviem ako dalej. Viete mi niekto poradiť aj taký ktorý má s týmto podnikatelským zámerom nejaké skúsenosti. Za všetký odpovede vopred veľmi pekne dakujem
miroslav491
18.02.08,07:58
asi bude potrebne s.r.o.,, ale to si niesom isty,,,
musis ratat s pomerne velkymi vstupnymi nakladmi, dobre si zvaž ci sa ti to v tej tvojej lokalite oplati
a hlavne najdi si neakeho odberatela ...
Dáša_
18.02.08,18:58
SRO nemusi byt, staci zivnost. Neviem, ake velke vstupne naklady mas na mysli, skor by som povedala, ze zberne nemaju skoro ziadne naklady. Vahu, kontajner, ohradeny areal, miesto pre vykupcu. Pre vykupeny šrot si chodia vacsie firmy, ktore to potom šikujú dalej, mnohokrat dokonca poskytuju kontajnery. Tieto firmy sú zvyknute, ze drobnym vykupcom platia v hotovosti, pripadne aj dopredu. Percenta sa pohybuju hodne vysoko, takze ak mas svoj priestor vo vhodnej lokalite, tak to az tak zle nevidim.



Akurat nie som si ista, ci nepotrebujes povolenie zivoptneho prostredia na schvalenie prevadzky.
Enviros
21.10.08,09:26
Neviem či je to ešte aktuálne, ale k prevádzke výkupu železa potrebuješ povolenie ObUŽP na prevádzkovanie zariadenia na zhromaždovanie odpadov,
súhlas na nakladanie s určitými druhmi odpadov, prevádzkový poriadok a musíš viesť prevádzkovú evidenciu nakladania s odpadmi a robiť pravidelné hlásenia na Recyklačný fond a nakonci roka urobiť Hlásenia o nakladaní s odpadom. Pozor je to pod pokutou.
Želám veľa štastia.
Enviros
leonardxxx
28.09.11,07:55
zdravym .
Tiez ma zaujala tato tema , no dost som badal na nete kdo by odomna (keby som teda podnikal v tejto branži ) vykupoval tieto druhotne suroviny ale nikoho som nenasiel ... Je to tam plne www stranok typu kupime od vas (od fizickych osob..)
Skuste poradit nejakeho odberatela nech mam predstavu o cene vykupneho . Dakujem
Dáša_
28.09.11,08:22
zdravym .
Tiez ma zaujala tato tema , no dost som badal na nete kdo by odomna (keby som teda podnikal v tejto branži ) vykupoval tieto druhotne suroviny ale nikoho som nenasiel ... Je to tam plne www stranok typu kupime od vas (od fizickych osob..)
Skuste poradit nejakeho odberatela nech mam predstavu o cene vykupneho . Dakujem


ja teda viem viac o farebných kovoch - tu sa mnohokrát cenník mení denne - podľa londýnskej burzy. Preto v podstate na nete nemá z väčších hráčov cenník skoro nikto. A už nie raz boli zmeny zo dňa na deň obrovské. Takže je ťažko povedať, za čo by od teba kúpili kamion odpadu, keď netušíš, kedy ho nazbieraš.