Janca
17.03.05,12:51
Mám problém s uzavretím jedného účtovníctva.

Analytiky za rok 2004 mi na účtoch sedia, avšak UJ má z minulých rokov v hlavnej knihe aj iné analytiky na ktorých sú zostatky (samozrejme nemám k dispozícií inventarizáciu) a celkovo za synt. účet mi to robí rozdiel cca 700,00 Sk.
Prosím poradiť, ako túto sumu odúčtovať a obhájiť, aby mi SU 343 sedel na inventarizáciu za rok 2004.
slnko
17.03.05,17:11
Mám problém s uzavretím jedného účtovníctva.

Analytiky za rok 2004 mi na účtoch sedia, avšak UJ má z minulých rokov v hlavnej knihe aj iné analytiky na ktorých sú zostatky (samozrejme nemám k dispozícií inventarizáciu) a celkovo za synt. účet mi to robí rozdiel cca 700,00 Sk.
Prosím poradiť, ako túto sumu odúčtovať a obhájiť, aby mi SU 343 sedel na inventarizáciu za rok 2004.Pokiaľ to nie je nejaká neuplatnená DPH, ktorá by sa ešte niekedy mohla uplatniť, by som to preúčtovala na 548 ako pripočítateľnú položku. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
evina
17.03.05,17:53
Ja by som to urobila tak isto ako Slnko, ale keďže nemáš inventarizáciu a nevieš čo to je dala by som to ako pripočitateľnú položku v DP
Janca
18.03.05,05:49
Dakujem, urcite to firma zvladne ako pripocitatelnu polozku, lebo neviem sa dopatrat o co vlastne ide. Dakujem.